реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Натуральний камінь у будівництві, зовнішньому та внутрішньому оздобленні

Завдяки своїм декоративним та фізичним властивостям, натуральний камінь використовують у будівельній справі, а також для оздоблення приміщень ззовні та зсередини, присадибних ділянок, зон відпочинку, доріжок тощо. Цей природний матеріал відрізняється ексклюзивністю малюнку та допомагає дизайнерам створювати неперевершені проєкти, втілювати оригінальні рішення, надавати будь-якому місцю особливої атмосфери.

Великий вибір каменю для різних типів оздоблення можна побачити на сайті kanyon.com.ua. Фото готових проєктів та консультація фахівця допоможуть швидше зорієнтуватися у тому, що потрібно саме вам.

Різновиди натурального каменю

За походженням виділяють три групи гірських порід: осадові, магматичні та метаморфічні. Сьогодні ж використовуються переважно такі види матеріалу:

 • граніт;
 • мармур;
 • вапняк;
 • травертин;
 • кварцит;
 • туф;
 • сланець. 

Граніт є міцним матеріалом та відрізняється стійкістю до природних факторів, так само як і кварцит. Мармур, своєю чергою, твердий, екологічний, має унікальні візерунки. Він, як і травертин, має середній показник міцності. Вапняк же відрізняється низьким рівнем міцності, як і туф. Однак є багато його різновидів, які використовуються у різних сферах будівництва. Кварцит має красивий фактурний вигляд і виблискує на сонці. Туф характеризується гарними ізоляційними властивостями й дуже простий в обробці. Сланець більше підходить для внутрішнього оздоблення приміщень.

Де використовується?

Для внутрішнього декорування приміщень з каменю виготовляють вази та вазони, підвіконня, стільниці, колони, сходи, барні стійки. Також з натурального каменю виконують облицювання камінів, ванн та басейнів, підлоги та стін.

У ландшафтному дизайні з цього природного матеріалу виготовляють:

 • альтанки й фонтани;
 • доріжки та бордюри;
 • огорожі та покрівлі;
 • скульптури;
 • лавки. 

Також натуральним каменем оздоблюють зони відпочинку. На фасадах та присадибній ділянці вироби з мармуру, вапняку, граніту виглядають дуже презентабельно й створюють особливу атмосферу та гармонію.

Переваги натурального каменю

Серед переваг камʼяних матеріалів можна назвати:

 1. Екологічність та безпечність.
 2. Твердість.
 3. Зносостійкість, довговічність.
 4. Вогнестійкість.<
 5. Відмінні показники вентиляції та ізоляції, тепло- та шумоізоляції.<
 6. Різноманітність колірної гами та малюнка.
 7. Стильний зовнішній вигляд.
 8. Простота у догляді.

Ще однією перевагою є простота монтування та реставрації. Але слід звертатися за цими послугами до спеціалістів.

Чому натуральний камінь є популярним матеріалом для оздоблення?

Забудовники, архітектори та дизайнери часто використовують натуральний камінь і радять його для декору своїм замовникам, оскільки це естетично та практично. Камʼяні плити витримують механічні навантаження, екстремальні температури, надмірну вологість. Обʼєкти із натурального каменю витримують десятиліття експлуатації без втрати свого привабливого вигляду. Матеріал є універсальним, оскільки не втрачає своєї актуальності при оздобленні приватних квартир чи будинків, прибудинкових територій, офісів, ресторанів, готелів тощо.

Як вибрати натуральний камінь для інтер'єра або екстерʼєра?

При виборі каменю на сайті kanyon.com слід орієнтуватися не лише на привабливий зовнішній вигляд, але й на його властивості, щоб матеріал гармонійно вписався в інтерʼєр або екстерʼєр вашого простору. Не поспішайте з вибором, передивіться всі варіанти, порадьтеся з фахівцями й лише після цього оформляйте замовлення. Оскільки цей матеріал досить коштовний, слід відповідально поставитися до його придбання.


Коментарі (0)
avatar