реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Ляльки для розвитку соціальних навичок: навчання емпатії та співпраці через гру

Гра з ляльками чудово підходить для соціального та емоційного розвитку. Вона позитивно впливає на мозок дитини, активізує області, які відповідають за емпатію та оброблення соціальної інформації. До такого висновку дійшли нейробіологи університету Кардіффа за сприяння бренду «Барбі». Купуючи ляльки для дівчаток і хлопчиків (це дослідження довело однаково позитивний ефект для дітей різної статі), батьки сприяють формуванню навичок соціальної поведінки, розвитку вміння піклуватися про інших.

Що дає дитині гра з ляльками

Гра з ляльками — це можливість для дитини відчути себе самостійним дорослим, піклуватися про когось і тренувати навички поведінки в соціумі. Ці іграшки позитивно впливають на розвиток дівчаток і хлопчиків, зокрема:

  • допомагають зрозуміти, що таке «добре», а що — «погано», які наслідки може мати погана поведінка;
  • сприяють формуванню комунікативних навичок;
  • розвивають творчі здібності, уяву;
  • формують розуміння соціальних ролей людини (малюк пробує себе в ролі мами чи тата, друга, старшої сестри чи брата);
  • допомагають формувати естетичні смаки (діти часто створюють гардероб лялькам, роблять зачіску, макіяж, підбирають вбрання на певні події);
  • сприяють розвитку професійних нахилів;
  • розвивають емпатію, допомагають навчитися розуміти емоції в різних життєвих ситуаціях;
  • формують відчуття відповідальності;
  • допомагають навчитися ставити цілі й досягати їх.

Спостерігаючи за грою дитини, батьки мають можливість відчути її психологічний стан, хвилювання, бажання, потреби. Це чудовий спосіб краще зрозуміти свого малюка й дати йому те, чого не вистачає, зокрема емоції, ніжність, любов.

Як вибрати ляльку, яка найкраще підійде дитині

Вибір залежить від віку та статі дитини. Діти до 3 років сприймають ляльку так само, як інші іграшки. Вони можуть тягнути за волосся, намагатися відчепити ногу чи руку, і це нормально, у такий спосіб малюк досліджує світ. Для малечі краще купити м'якого пупса без гострих і дрібних деталей.

Від трирічного до восьмирічного віку починаються сюжетно-рольові ігри. Уже варто замислитися про купівлю іграшки для розігрування певних сюжетів. Дівчатка в цьому віці починають уявляти себе в ролі мами, хлопчики — в ролі тата, вони чудово грають із великими пупсами, які на вигляд і за розмірами схожі на немовля. До нього варто додати візочок, пляшечку, підгузки тощо. Маля буде в захваті від можливості копіювати дії батьків.

Ляльки для розвитку соціальних навичок

З 4–5 років сімейно-побутові сюжети стають уже не такими цікавими. Замість них діти грають у лікарню, кафе, супермаркет, садочок. Відповідно, варто придбати ляльку, яка імітує дорослих чи дітей старшого віку.

Від 6–7 років хлопчикам вже не цікаво грати в ляльки. Дівчаткам у цьому віці чудово підійдуть «фешн-моделі». Вони підбиратимуть для них вбрання, робитимуть макіяж, зачіски, тим самим формуючи власний естетичний смак.

Крім врахування вікових особливостей, купуючи ляльку дитині будь-якого віку, слід звертати увагу на якість і безпечність матеріалів для збереження здоров’я та хорошого самопочуття дитини.






Коментарі (0)
avatar