У Йємені розстріляна мирна демонстрація. У Китаї знищуються прихильники незалежності Тибету та Уйгурської держави. У Чечні росіянами знищені та вигнані зі своїх домівок десятки тисяч мирних громадян. А в Північнй Кореї народ просто таки масово знищується постійним голодом. І в ці країни чомусь ні Франція, ні США не вводять свої війська. Для утвердження демократії.
Тарасе, Ви трохи плутаєте поняття -- Громадський комітет не задля опозиційних цілей створено. власне, це і не є опозиція. Просто 20-річчя незалежності -- це свято для всіх людей, які за неї боролися. І ці люди хочуть відзначити своє свято так, як ми того бажаємо. Без оглядки на владу. І без протистояння з владою. Зрештою, коли 20-річчя створення Народного Руху відзначали при Президенту Ющенку, то ми теж створили громадський комітет. І він зробив неоціненну роботу -- видав книгу солідну. Питання економіки, виживання -- це не питання Громадського комітету по відзначенню 20-річчя Незалежності.
Для того, щоб були чесні ЗМІ, треба і підприємцям не зажимати гроші в кулак та на Альпи, а вкладати у розвиток тих самих ЗМІ. Тільки ж не державним та комунальним вкидати на бутерброд з маслом, на квартиру біля міського парку, на нову автомашину, на особняк редактору, а дійсно вільним ЗМІ, яких, ой, як небагато!
Мені не мільйонери не подобаються, а те, що мільйони у них крадені, а по-друге, що величезний розрив між багатими і бідними. Капіталізм якраз це все вже відрегулював. Ви, мабуть, були в Польщі -- там стільки мільйонерів нема, як у нас. Може тому і прості люди живуть краще? А жебраки були і при соціалізмі, до речі, тільки що їх хвали то в дурдоми, то в колгоспи...
Копійки! Адже заміна печаток -- клопіт організацій, що на перейменованих вулицях, а не бюджету. Я пригадую такого заступника міського голови, який казав про сотні тисяч на перейменування і відмовлявся це робити. Зате був спійманий на хабарі по відрядженнях і зараз ходить як зачумлений...
Справа ще й у тому, що при автобусному навчанні менші діти, у яких нема уроків, сидять у школі допізна, доки закінчаться уроки у страших їх односельців. Що в цьому хорошого? Справа й у тому, що без школи село гине прямо на очах -- молоді сім'ї негайно виїжджають. Зрештою, сільські діти ніколи не відставали в освіті перед міськими. Я вже не кажу про те, що при сьогоднішньому розвитку зв'язку цілком можна організувати дистанційне навчання дітей у маленькій, тепленькій сільській школі. Такій затишній, як рукавичка.
Безумовно, заяви про Крим що в Шкляра, що в Андруховича -- дурнуваті. Я, до речі, зразу так і написав у блозі -- "Дурний Андрухович". Безумовно, троєкратне висловлення поваги до Януковича від Шкляра теж не краща стилістика. Але в масовій свідомості залишиться вияв протесту Шкляра проти українофоба Табачника. І це головне. А всі підводні течії явища -- дослідникам. Зрештою, і це, можливо, ще й найголовніше -- роман "Чорний ворон" будуть купувати. Так що подякуймо єврейським недорікуватим заявам!
Ну, от всі підозрюють якусь змову. Але ж що залишається у схому остатку -- рішення Шевченківського комітету є? До речі, як розповів Д.Іванов "за" голосували 12 з 17 його членів. І є ультиматум Шкляра щодо Табачника. І в чому тут вигода Януковича?
А чим погана націоналізація, якщо неефективно використовується приватизоване? І чи була соціалісткою Маргарет Тетчер, яка націоналізувала шахти? Зрештою, в політиці є чесні люди -- я таких знаю. Політика настільки брудне діло, наскільки брудні у ній люди.
Питання риторичне. Для кожного незаангажованого політично (імперськи) дослідника. Власне, тут і дослідником не треба бути, щоб знати "откуду єсть пошла земля руська і хто нача в ній перше правити"...
Дякую п.Вірному за величезну роботу по врятуванню Стародубщини в українській пам'яті! Скажу, що після оголошення віртуального "Комітету україни зі Стардубщиною" в рази збільшилась кількість відвідувань чернігівського рхіву російським дослідниками.
Шовкошитний Володимир Федорович народився 16 липня 1956 р. в с. Світанок Переяслав-Хмельницького району на Київщині. Закінчив Київський політехнічний інститут і Вищі літературні курси в Москві. Обирався депутатом Верховної Ради України. Автор книжки "Эхо апреля", численних публікацій в періодиці. Джерело:сайт НСПУ.
На нижній світлині -- генеральний директор чернігівської дирекції "Укрпошти" Володимир Приходько, на третій знизу -- кобзар-лірник, лауреат Національної Шевченківської премії Василь Нечепа.