реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: lyudmila  
ПРО ЖЕРТВИ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ
lyudmilaДата: Понеділок, 27-Трав-13, 10:59 | Повідомлення # 1
Група: Редактор
Повідомлень: 67
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Я ПРОЧИТАЛА ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТЕ, ЩО ПОЛІТИЧНИХ В`ЯЗНІВ РАДЯНСЬКА ВЛАДА РОЗСТРІЛЮВАЛА НА ТЕРИТОРІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ТЮРМИ, ЩО НАВІТЬ НІМЦІ ЦЬОГО НЕ РОБИЛИ. ПРОТЕ, ЯК КАЗАВ ВІДОМИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ГЕРОЙ, ВОНО ТАКИ-ТАК, АЛЕ ТРОШКИ НЕ ТАК. ДОЗВОЛЮ СОБІ ПРОЦИТУВАТИ КІЛЬКА РЯДКІВ ІЗ СВОЄЇ КНИГИ "СЛІДАМИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ": "ВЕЛИКІ ТРУДНОЩІ ВИНИКЛИ З ЕВАКУАЦІЄЮ УВ`ЯЗНЕНИХ ДО ТЮРЕМ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ЗАСТУПНИК НАРКОМА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ КАПІТАН РАТУШНИЙ 29 І 30 ЧЕРВНЯ 1941 РОКУ НАПРАВИВ ДРОТОМ ЗАПИСКУ НА ІМ`Я ПРЕДСТАВНИКА НКВС СРСР ЧЕРНИШОВА, В ЯКІЙ ПРОСИВ НАДІСЛАТИ ВАГОНИ ДЛЯ 1369 В`ЯЗНІВ І ВИЗНАЧИТИ ПУНКТИ ПРИЗНАЧЕННЯ. 1 ЛИПНЯ 1941 РОКУ НАРКОМ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УРСР, СТАРШИЙ МАЙОР ДЕРЖБЕПЕКИ СЕРГІЄНКО ПРОСИВ ТОГО Ж САМОГО ЧЕРНИШОВА ВИДІЛИТИ ВАГОНИ ВЖЕ ДЛЯ 1500 ІНТЕРНОВАНИХ ДО ТЮРЕМ. ЕВАКУАЦІЯ ДО ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ТЮРМИ ВІДБУВАЛАСЯ РЕГУЛЯРНО. ТАК, 11 СЕРПНЯ 1941 РОКУ СЮДИ З ГОРОДНЯНСЬКОЇ В`ЯЗНИЦІ ПЕРЕВЕДЕНО 15, ЗА КІЛЬКА ДНІВ ЩЕ 14 ЛЮДЕЙ. ЗА ДАНИМИ НА 21 ЛИПНЯ 1941 РОКУ З ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ТЮРМИ ДО КУСТАНАЮ ЕВАКУЙОВАНІ 700 В`ЯЗНІВ. ЧИ ДОЇХАЛИ ВОНИ ДО КАЗАХСТАНСЬКОГО МІСТА, НЕВІДОМО. 4 СЕРПНЯ 1941 РОКУ О 14 ГОДИНІ 15 ХВИЛИН ВСІХ ЗЛОЧИНЦІВ ІЗ ЗАГАЛЬНОЇ І ВНУТРІШНЬОЇ ТЮРЕМ ЧЕРНІГОВА У КІЛЬКОСТІ 684 ЧОЛОВІК ПОГНАЛИ ЕТАПОМ ПІШКИ НА ЛЮБОТИН. З НИХ 260 - ПРИРЕЧЕНІ ДО ВИЩОЇ МІРИ ПОКАРАННЯ (ВМП). У СЕЛІ ТЕРКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ БУЛО ВИКОНАНО ВИРОК ПО ВІДНОШЕННЮ ДО 97 ПОЛІТИЧНИХ: ЇХ РОЗСТРІЛЯЛИ. У СУМАХ НА ТАКИЙ ЗАСІБ ЗНИЩЕНО 108 ЛЮДЕЙ ІЗ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ВМП". ЦІ ФАКТИ ЯК ДОКУМЕНТИ МІСТЯТЬСЯ У ДРУГОМУ ТОМІ КНИГИ ДОКТОРА ІСТОРИЧНИХ НАУК ІВАНА БІЛАСА "РЕПРЕСИВНО-КАРАЛЬНА СИСТЕМА В УКРАЇНІ: 1917-1953" (К., 1994).
   У КВІТНІ 1944 РОКУ ВІДБУВСЯ СУДОВИЙ ПРОЦЕС НАД ЗРАДНИКАМИ, КОЛИШНІМИ СЛУЖБОВЦЯМИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ТЮРМИ. ГАЗЕТА "ДЕСНЯНСЬКА ПРАВДА" ВІД 19 КВІТНЯ 1944 РОКУ ДАЛА ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЦЮ ПОДІЮ. В ХОДІ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ СТАЛО ВІДОМО: "ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ М. ЧЕРНІГОВА З ВЕРЕСНЯ 1941 РОКУ ПО ВЕРЕСЕНЬ 1943 РОКУ З РОЗРОРЯДЖЕННЯ І ВКАЗІВОК КЕРІВНИКА НІМЕЦЬКОЇ КАРАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "СД" НІМЦЯ КУРТА В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ТЮРМІ БУЛИ ЗДІЙСНЕНІ ЧИСЛЕННІ АКТИ ЗВІРЯОЇ РОЗПРАВИ НАД РАДЯНСЬКИМИ ГРОМАДЯНАМИ. РОЗСЛІДУВАННЯМ, ПРОВЕДЕНИМ У ЦІЙ СПРАВІ ЧЕРНІГІВСЬКИМ ОБЛАСНИМ УПРАВЛІННЯМ НКВД, УСТАНОВЛЕНО:
   А) ВОСЕНИ 1941 РОКУ НА ГОСПОДАРСЬКОМУ ПОДВІР`Ї ТЮРМИ БУЛО ВЧИНЕНО РОЗСТРІЛИ РАДЯНСЬКИХ ГРОМАДЯН. тРУПИ БУЛИ ЗАКОПАНІ НА ЦЬОМУ Ж ПОДВІР`Ї У 7 ЯМАХ.
   Б) ВЛІТКУ 1942 РОКУ НА ВЕЛИКОМУ ПОДВІР`Ї, ПРИЗНАЧЕНОМУ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК ЗААРЕШТОВАНИХ, БУЛО ВЧИНЕНО ДРУГЕ МАСОВЕ ЗНИЩЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ГРОМАДЯН. ТРУПИ БУЛО ЗАКОПАНО НА ТЕРИТОРІЇ ТЮРМИ У 4 ЯМАХ.
   В) НА ПРОТЯЗІ ЛЮТОГО - ВЕРЕСНЯ 1943 РОКУ УЧИНЯЛИСЬ СИСТЕМАТИЧНІ РОЗСТРІЛИ РАДЯНСЬКИХ ГРОМАДЯН НА ПОДВІР`Ї ТЮРМИ, ПРИЗНАЧЕНОМУ ДЛЯ КОРОТКИХ ПРОГУЛЯНОК. ТРУПИ ПОХОВАНО У 5 ЯМАХ НА ЦЬОМУ Ж ПОДВІР`Ї.
   ЯК УСТАНОВИЛО СЛІДСТВО, НА ТЕРИТОРІЇ ТЮРМИ БУЛО РОЗСТРІЛЯНО ДО 3000 ЧОЛОВІК РАДЯНСЬКИХ ГРОМАДЯН".
   НА СУДОВОМУ ПРОЦЕСІ ГОЛОВУВАВ КАПІТАН ЮСТИЦІЇ М.МАЙБА. ВІН ЗАПИТАВ У "ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ" ЗАГАБИ: "ЧИ НЕ ПРИГАДАЄТЕ, КОЛИ КРОВ РОЗСТРІЛЯНИХ ТЕКЛА ПО ПОДВІР`Ю ТЮРМИ?" ВІДПОВІДЬ ЗАГАБИ: "ЦЕ БУЛО ТОДІ, КОЛИ НА МАЛОМУ ПОДВІР`Ї РОЗСТРІЛЮВАЛИ ЗААРЕШТОВАНИХ. РІДИНА РАЗОМ З КРОВ`Ю РОЗЛИЛАСЯ. ЇЇ ЗАСИПАЛИ ПІСКОМ ТА ЗАТРАМБУВАЛИ ВУГІЛЛЯМ". ЗА ВИРОКОМ СУДУ ЗРАДНИКА І ДУШОГУБА ЗАГАБУ РОЗСТРІЛЯЛИ.
  ОТЖЕ, НЕ ВАРТО ПІДМІНЯТИ СТАЛІНСЬКІ ЗЛОЧИНИ ГІТЛЕРІВСЬКИМИ І НАВПАКИ. І СТАЛІН, І ГІТЛЕР - ДВА БОКИ ОДНІЄЇ МЕДАЛІ, ЯКА ЗВЕТЬСЯ ТОТАЛІТАРНОЮ СИСТЕМОЮ, ДЛЯ ЯКОЇ ЛЮДИ - МОТЛОХ, ПРАХ, ЛАЙНО.


Все життя займаюсь краєзнавчою бібліографією, історичним краєзнавством
 
StiviaДата: Четвер, 11-Бер-21, 15:26 | Повідомлення # 2
Група: Читач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Сумні сторінки нашої історії sad
 
Alik80Дата: Понеділок, 22-Бер-21, 20:52 | Повідомлення # 3
Група: Читач
Повідомлень: 154
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
К сожалению такое было всегда.....
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: