реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS



  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форуму: Павленко, mazepinez  
Форум "Сіверщини" » Блоґи "Сіверщини" » Сергій ПАВЛЕНКО » Іван Мазепа – «будівничий Російської імперії»?
Іван Мазепа – «будівничий Російської імперії»?
mazepinezДата: Четвер, 12-Квіт-12, 19:42 | Повідомлення # 16
Група: Редактор
Повідомлень: 35
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Миколі Шкурку
"Все-таки ще раз пропоную звернути увагу на молоде оточення Мазепи. То була епоха молодих, амбітних діячів у Швеції, Польщі, Росії, Україні. Цікаво, який вік був у зверхників татар і турків? Питання до Сергія Олеговича".

Пане Миколо!
Прошу Вас зайти на сайт "Сіверянського літопису" http://www.siver-litopis.cn.ua/rab_av.htm . Там можна завантажити мою книгу "Оточення гетьмана Мазепи". Думаю, Ви там знайдете відповіді на поставлене запитання.
Щодо зверхника кримських татар Селім Гірея (1631-1704), то він був старшим від Мазепи на 18 років. Мазепа ще у молоді роки їздив до нього з дипломатичними дорученнями. Не випадково хан звертався до нього кинути царя. І джерела непрямо вказують на те, що хан і гетьман мали таємні контакти. У них був спільний ворог- Москва, цар.
 
mazepinezДата: Четвер, 12-Квіт-12, 19:45 | Повідомлення # 17
Група: Редактор
Повідомлень: 35
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Миколі Шкурку
"Все-таки ще раз пропоную звернути увагу на молоде оточення Мазепи. То була епоха молодих, амбітних діячів у Швеції, Польщі, Росії, Україні. Цікаво, який вік був у зверхників татар і турків? Питання до Сергія Олеговича".

Пане Миколо!
Прошу Вас зайти на сайт "Сіверянського літопису" http://www.siver-litopis.cn.ua/rab_av.htm . Там можна завантажити мою книгу "Оточення гетьмана Мазепи". Думаю, Ви там знайдете відповіді на поставлене запитання.
Щодо зверхника кримських татар Селім Гірея (1631-1704), то він був старшим від Мазепи на 18 років. Мазепа ще у молоді роки їздив до нього з дипломатичними дорученнями. Не випадково хан звертався до нього кинути царя. І джерела непрямо вказують на те, що хан і гетьман мали таємні контакти. У них був спільний ворог- Москва, цар.
 
ГоряєвДата: Четвер, 12-Квіт-12, 20:26 | Повідомлення # 18
Група: Читач
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Впевнений, що тодішні турецькі і татарські зверхники були не лише молоді, а ще й добре, як на той час, освічені та виховані. Не могла ж Роксолана полюбити дряхлого султана, та ще й народити йому його першого сина?
А генеральна старшина та полковники Івана Степановича синьоокими вже не були, тому й не зрозуміли і не підтримали його. Синьоокими при Іванові Степановичу були лише джури та два-три сотники, котрі впливу на козацьку спільноту не мали.
Але останнє слово за Сергієм Олеговичем.
 
mazepinezДата: Четвер, 12-Квіт-12, 22:07 | Повідомлення # 19
Група: Редактор
Повідомлень: 35
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Пане Анатолію!
Ну подивіться "Восстание мазепинцев":
http://www.siver-litopis.cn.ua/rab_av.htm

Коли Ви прочитаєте, то не писатимете, що Мазепу ніхто не підтримував!
 
ГоряєвДата: П'ятниця, 13-Квіт-12, 13:45 | Повідомлення # 20
Група: Читач
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Вітаю Вас, пане Сергію!
Про кріпаків писати не буду допоки не прочитаю те , що Ви порекомендували. Ви там написали хто і на яких умовах працював у маєтках Івана Степановича і де він брав такі величезні особисті кошти на будівництво храмів та на ровиток культури і освіти на Гетьманщині? Адже на службу до Самойловича він прибув після короткого, менше року, перебування на Січі без коштів і фактично з полону, тобто без особливих статків.
Спогади про Мінсередмаш СРСР надішлю.
 
ШкуркоДата: П'ятниця, 13-Квіт-12, 16:57 | Повідомлення # 21
Група: Редактор
Повідомлень: 186
Нагороди: 4
Статус: Відпочиває
Пане Сергію! Ви змусили мене зазирнути у Вікіпедію. У роках 1708-1709 турецьким султаном був 35-річний Ахмед ІІІ, а кримськими ханами - сини Селіма І Ґерая ( старший за Мазепу не на 18, а на 8 років) 29-річний Каплан І Ґерай і 60-річний Девлет ІІ Ґерай. Мазепі ж тоді було 69 років. Саме Ахмед ІІІ, від якого залежали хани, підтримував Мазепу і Орлика, розгромив Петра І під Яссами 1711 року.
Навіть не вдаючись до читання "Сіверянського літопису", видно, що то була епоха молодих державців. До речі, кошовий Кость Гордієнко очевидно був значно молодшим за Мазепу. На мою думку, і зараз ситуацію на Україні кардинально змінять молодші за віком керівники Держави.
 
ГоряєвДата: Середа, 18-Квіт-12, 21:34 | Повідомлення # 22
Група: Читач
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Вітаю Вас, Сергію Олеговичу!
Повідомте, будь-ласка, чи отримали Ви мої "Спогади про Мінсередмаш", бажано на мою електронну пошту. Анатолій.
 
mazepinezДата: Четвер, 19-Квіт-12, 07:42 | Повідомлення # 23
Група: Редактор
Повідомлень: 35
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Горяєву

Доброго дня!
Повідомте свою електронну пошту тут. Бо я нічого не отримав. А вже я з Вами звяжуся
 
mazepinezДата: Вівторок, 24-Квіт-12, 15:59 | Повідомлення # 24
Група: Редактор
Повідомлень: 35
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Пане, Анатолію!
Де ж ВАША електронна адреса?
Я не отримав Вашого матеріалу, бо, очевидно, Ви заслали його на стару адресу, яка не діє...
 
prodayДата: П'ятниця, 03-Січ-20, 17:15 | Повідомлення # 25
Група: Читач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
[url=https://proday.com.ua/]Доска бесплатных объявлений[/url]
 
Форум "Сіверщини" » Блоґи "Сіверщини" » Сергій ПАВЛЕНКО » Іван Мазепа – «будівничий Російської імперії»?
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Пошук: