реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS



  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Serj  
Трутовики: гриби чи влада?!
SerjДата: Вівторок, 15-Трав-12, 11:58 | Повідомлення # 1
Оглядач
Група: Редактор
Повідомлень: 33
Нагороди: 1
Статус: Відпочиває
Останнім часом, незважаючи на потуги української влади щодо свого реанімування шляхом усіляких дотаційних та інших виплат, люд чомусь цю владу посипає різними недобрими словами. Бо, по-перше, ті підвищення є суто незначними, а по-друге (і як наслідок), вони «зжеруться» підвищеннями іншими — ціновими. Та от біда: влада думає, що прості люди цього не розуміють! Аякже! Як не завуальовують у шаради та ребуси владні інституції підходи до народу, а краще сказати, від народу, різні «зашифровки» все ж розгадуються. А тому серед інших народних «словосполучень» у виразні й частіші терміни проникли «трутні», «зарази», «кровопивці» (як сказав колись Азаров — «кровосісі») тощо.
Природа на такі явища, схоже, дуже реагує. На деяких деревах можна досить часто бачити нарости на стовбурах і скелетних гілках. Вони мають різноманітну форму: із концентричними борозенками, «черепицеподібні», напівкруглі, м'ясисті, плоскі… Та головне, що серед них є і назви, ідентичні тим, які сиплються на нашу рідну владу, наприклад, гриби-паразити, гриби-трутні… Цікаво, що одні з них ростуть на мертвих пнях і гілках, інші паразитують на зростаючих плодових і декоративних деревах. Зараження дерев трутовиками, приміром, відбувається у місцях пошкодження. Це можуть бути механічні пошкодження (спили зрізаних, але необроблених гілок), сонячні опіки, уражені місця через інші фактори. Спори грибів, потрапивши на рану, проростають і утворюють грибницю, яка поширюється всередину дерева. Уражена деревина загниває, утворюються дупла, стовбур і гілки передчасно всихають…
Отак і наша рідна українська влада, і не тільки ця — «регіоналів» (давайте бути чесними!), а вся, протягом двадцяти років постійно з народу висмоктує останні соки, паразитуючи на цьому, а потім як милостиві подарунки якусь малесеньку частинку від висмоктаного віддає джерелу цього висмоктування і зовсім не для того, що їм, мовляв, шкода цього джерела. Ні, кровопивці не дурні! Вони добре затямили, що в разі припинення періодичного підживлення джерело може дійсно всохнути, а звідкіля потім для розширення у безмежному просторі своїх бажань-апетитів брати отой підкорм? Так і продовжують тесати, зрізувати, рубати, пиляти, висмоктувати…
До речі, у колишні часи існувала сувора інструкція Міністерства сільського господарства СРСР, яка наказувала керівникам колгоспів і радгоспів, головним агрономам негайно знищувати (спалювати) плодові дерева, уражені грибами-трутовиками. Навіть заборонялося використовувати деревину хворих дерев на паливо. Вони підлягали повному знищенню. Зараз цим, звичайно, ніхто не займається, от і розростаються шаленими темпами такі гриби-паразити, гриби-трутні, і вони вже є в кожному селі, хуторі, місті, будь-якій шпарині…
Сергій КОРДИК
На фото автора — гриби-трутовики, зафіксовані в селі Бурівка на Городнянщині на початку травня
Додатки: 0034407.jpg (261.8 Kb)
 
JonnikДата: Субота, 23-Бер-19, 22:35 | Повідомлення # 2
Група: Читач
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Ну сподіваємось після виборів щось зміниться..
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: