реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS



  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: finka  
Форум "Сіверщини" » Блоґи "Сіверщини" » Інеса ФТОМОВА » Заміж хочеться... (служба знайомств, жінка, чоловік)
Заміж хочеться...
finkaДата: Неділя, 17-Квіт-11, 17:13 | Повідомлення # 1
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Дивні люди приходять часом до нашої редакції. Втім, усі ми час від часу буваємо дуже дивними один для одного.

Ця проста сільська жінка поставила з порога вимогу, що хоче поговорити з ким-небудь із журналістів, але... щоб це була жінка. Ото лишенько… Крім мене, жінок не було. Довелося покинути недочитані сторінки, недописаний матеріал і сідати навпроти. Очі в очі: щоб послухати, що сталося?

На це пряме запитання Тетяна розплакалася. Довелося перечекати, поки заспокоїться. І почати розпитувати.

Виявилося, причиною звернення – люта самотність у сільській хаті. Хазяйство — без хазяїна. Чого звернулася саме зараз? Та до минулого року хазяйством опікувався брат. А торік брат невідомо чому взяв та й помер. А ще ж п’ять років тому все було не так погано, була жива мама, була тітка. Всі померли… Знову — сльози.

Тетяні лише 39 років. Заміжньою офіційно не була. Але якась ілюзія родини існувала: жила з одним чоловіком, допомогла йому виростити дітей. Діти виросли й роз’їхалися. Чоловік теж десь подівся — я якось так і не збагнула під час розмови, де саме.

І ось… Всі померли… Тітка, мати, брат, а також... корова з телям. О-о-о-о-о! Корова пропала!!!! Після згадки про корову з телям сльози з Тетяниних очей полилися з новою силою. І я зрозуміла, наскільки в людині сильна ота дивовижна генетична селянська традиція, яка змушує міцно триматися не лише за землю, а й за корову-годувальницю. Мені ніяк не пригадується російський класик, у чиєму творі теж такий подібний ряд подій: смерть людей ставиться в один ряд зі смертю корови. Може, читачі б підказали....

Я слухала худеньку, невисоку жіночку з вицвілими очима, яка сиділа переді мною і нервово м'яла в руках картату дешеву синьо-зелену сумку. Вдягнута у невиразного кольору курточку, темну довгу спідницю, запнута неновою квітчастою хусткою, Тетяна виглядала мало не вдвічі старшою за свій справжній вік. Картину довершували потріскані руки з брудними нігтями, які ніколи не були знайомі з такою процедурою, як манікюр.

Господи!!!!! Що їй було порадити????

Я обережно поцікавилася, що ж вона хоче від мене? Виявилося — подати оголошення у службу знайомств. Може, найдеться якийсь чоловік, який би приїхав до неї, допоміг із господарством. Аби не каліка був і порядний. І роботящий.

Почали ми вдвох складати текст оголошення з вимогами до такого чоловіка. Тетяна потихеньку витерла сльози. Якщо матиме дітей? — -- уточнюю. "Ні, такого не хочу, — каже потенційна наречена. "Вік який для обранця вкажемо? — цікавлюсь, — років 40-42? "Ні, — зітхає селянка. — Це вже старий буде. Нехай би краще від 30-ти до 35-ти... Я раніше була проти, щоб молодший був, а тепер нехай би вже й був. Нащо мені старий... А то ж так тяжко, так тяжко самій у порожній хаті... Тетянині очі знову зволожилися.

Бачачи такий складний психологічний стан людини, я дуже обережно порадила, якщо вже так зовсім тяжко і поки оголошення те буде надруковане та поки хтось відгукнеться, може б, до церкви звернулася, до хорошого батюшки, розраяв би, можливо...

Ця порада виявилася моєю помилкою. З Тетяниних очей сльози полилися з новою силою!

— Аа-а-а! О-о-о-о! Я вже ходила до нашого батюшки. А знаєте, який у нас батюшка? Він чужий. З Чернігова. Він приїжджає в село наше тільки на вихідні і свята. І я ходила до нього, щоб порадив, що мені робити. А він мене вилаяв і сказав, що гріх мені великий, що я чоловіка шукаю, що заміж хочу, що сім'ю хочу мати. Невже це такий вже гріх? Сказав, що моя самотність — це така Божа кара мені і що мені треба сидіти самій у хаті і не рипатися нікуди, не грішити, — Тетяна знову ревла в три ручаї. А потім додала, що сусіди, спостерігаючи за її долею, висловилися однозначно: "Тобі пороблено!"

Чесно кажучи, я так і не змогла нічого суттєвого їй порадити. Оголошення в газеті розмістили. А далі — як їй Бог дасть...

 
taras1313Дата: Неділя, 17-Квіт-11, 18:54 | Повідомлення # 2
Група: Читач
Повідомлень: 18
Нагороди: 5
Статус: Відпочиває
Да, в сложную ситуацию Вы попали, Инесса – дать бедной женщине совет и вместе с тем не обидеть её. А запросы у неё, конечно, большие – хочет молодого, работящего, порядочного мужчину (!).
Может быть, Вам стоило ей рассказать вот этот анекдот?

Две дамы беседуют о замужестве.
- Мне кажется, - говорит одна, - что замужество напоминает
мираж в пустыне - с дворцами, пальмами и верблюдами. Потом
исчезает дворец, за ним пальмы и, наконец, остаешься с одним
верблюдом.

(Конечно, верблюд это не корова, но всё же поговорить есть с кем. smile )

А представляете, Инесса, если эта женщина с Вашей помощью найдёт себе мужа – ох и очередь к Вам будет! biggrin

 
lsvkievДата: Неділя, 17-Квіт-11, 19:15 | Повідомлення # 3
Група: Читач
Повідомлень: 30
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Про корову:
Здесь
Абашидзе Григол Долгая ночь
Амирэджиби Чабуа Дата Туташхиа
Астафьев Виктор Тают снега
Ауэзов Мухтар Путь Абая

так или иначе оплакивается потеря коровы.

 
finkaДата: Неділя, 17-Квіт-11, 20:58 | Повідомлення # 4
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Для taras1313

Спасибо! Вы просто неистощимы на анекдоты! И про верблюдов -- это тоже весело biggrin Надо просто ко всему относиться философски. А про верблюдов уже написала, да только так сработало (текст оказался чуть ли не магическим, как это ни странно), что боюсь вывешивать, чтоб не усугубить то, что уже произошло.

 
finkaДата: Неділя, 17-Квіт-11, 21:00 | Повідомлення # 5
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Для lsvkiev.

Ваша эрудиция просто фантастически безгранична! Главное, что я ж всё из этого списка читала. Когда-то. Да что с меня, бестолковой, толку?! Я только помню сам момент сюжета, когда персонаж в один ряд ставит потерю людей и коровы. Но Вы -- истинный знаток! Спасибо Вам!

 
ВасильДата: Неділя, 17-Квіт-11, 22:05 | Повідомлення # 6
Редактор
Група: Головний редактор
Повідомлень: 243
Нагороди: 7
Статус: Відпочиває
А ще є в маловідомого українського письменника Тимотея Бордуляка про те, як пропала корова. До речі, я в селі, коли казав по юнацькому недомислію "здохла корова", мене завжди поправляли:" Пропала корова".
Для Тараса -- колись наша газета вже звела пару і в них народився син і назвали його як? Правильно -- Северином!
 
finkaДата: Понеділок, 18-Квіт-11, 05:18 | Повідомлення # 7
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Для taras1313: и ни в жисть не соглашуть на такое! smile Не пугайте меня очередями! А то придётся профессию менять. Создание семей -- это слишком ответственное дело. Хорошие свахи в древние времена не зря в большом почёте были. Сегодня -- службы знакомств: выбирай -- не хочу. Вот и выбирают. Некоторые -- на свою голову... smile
 
taras1313Дата: Понеділок, 18-Квіт-11, 10:45 | Повідомлення # 8
Група: Читач
Повідомлень: 18
Нагороди: 5
Статус: Відпочиває
Ну, что Вы такое говорите! Давайте по порядку рассмотрим Ваши опасения:
«и ни в жисть не соглашуть на такое!» -- никогда не говорите никогда.
«Не пугайте меня очередями!» -- так очередь – это же прекрасно: за плохим «товаром» очереди не бывает!
«Создание семей -- это слишком ответственное дело» - так Вы же и ответственны!
«Хорошие свахи в древние времена не зря в большом почёте были» -- да и сейчас в почёте, а почёт – ещё никому не мешал.
«Сегодня -- службы знакомств: выбирай -- не хочу» -- да, служб много, но идут же к Вам!
(Кстати, не занять ли и мне очередь к Вам, ну так – про всякий случай.) smile
«Вот и выбирают. Некоторые -- на свою голову...» -- вот тут я с Вами полностью согласен, бывает в жизни такое и не редко. Например:

Накануне свадьбы:
-- Доченька, ну не выходи ты замуж за Васю! Ну, погляди ты на него -- сутулый, хромой, в очках...
-- А мне, маманя, красавец и не нужен.
-- Да я не о том. Бедному пареньку и так от жизни досталось…
smile bye

 
finkaДата: Понеділок, 18-Квіт-11, 16:14 | Повідомлення # 9
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Да... уважаемый taras1313, Вы, чувствую, большой мастер хватать журналиста за язык, т.е. за перо, т.е. за пальцы, стучащие по клавиатуре... Куда ж Вас деть? Забиваю Вас в перспективную очередь Службы под № 1, устроит? Только мне почему-то всегда казалось, что Вы и так перманентно пребываете в плотном облаке женского внимания. По крайней мере, Ваши гастрономические пристрастия сигнализировали об этом не раз. biggrin Зачем Вам по очередям бегать? :)
 
taras1313Дата: Понеділок, 18-Квіт-11, 18:07 | Повідомлення # 10
Група: Читач
Повідомлень: 18
Нагороди: 5
Статус: Відпочиває
Уважаемая Инесса, женского внимания для мужчины (как и мужского для женщин) никогда не бывает много. А если учесть, что многие люди сейчас ищут (меняют) себе спутников жизни помоложе, то моя перспективная очередь под номером 1 как-то успокаивает, обнадёживает меня. Спасибо Вам за это. А Вы знаете, мир так изменчив, так быстро меняется мода, что в жизни всё может произойти...

Деловая дама, достигшая в жизни всего, решила, наконец, выйти замуж. Для чего и обратилась в брачное агентство.
- Вы кого предпочитаете, мадам, брюнета или блондина?
- Мне бы хотелось рыжего! Знаете, у меня вся мебель дома из красного дерева!

Вот так бывает, Инесса, а Вы говорите, зачем мне по очередям бегать. smile

 
lsvkievДата: Понеділок, 18-Квіт-11, 18:19 | Повідомлення # 11
Група: Читач
Повідомлень: 30
Нагороди: 3
Статус: Відпочиває
Не понимаю, это политико-социальный сайт или сборник дебильных анекдотов?
 
taras1313Дата: Понеділок, 18-Квіт-11, 20:55 | Повідомлення # 12
Група: Читач
Повідомлень: 18
Нагороди: 5
Статус: Відпочиває
Для lsvkiev.

Лучше смеяться, не будучи счастливым, чем умереть, не посмеявшись. Ларошфуко Ф.

Из всех телесных движений — смех есть самое здоровое; он благоприятствует пищеварению, кровообращению и ободряет жизненную силу во всех органах. Гуфеланд К. В.

Так что побольше смейтесь, lsvkiev, и у Вас всегда будут силы бороться с ненавистным советским прошлым.

bye

 
Форум "Сіверщини" » Блоґи "Сіверщини" » Інеса ФТОМОВА » Заміж хочеться... (служба знайомств, жінка, чоловік)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: