реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Прилуки -- сучасне місто з древньою історією
finkaДата: Вівторок, 26-Жов-10, 06:32 | Повідомлення # 1
Група: Редактор
Повідомлень: 157
Нагороди: 11
Статус: Відпочиває
Прилуки – місто обласного значення, залізничний вузол. Місто розташоване на півдні Чернігівської області на берегах р. Удай, є адміністративним, економічним і культурним центром Прилуцького району. Територія Прилук – 42,8 кв. км. Місто має зручне автомобільне та залізничне сполучення з іншими регіонами України, Росії, Білорусії; знаходиться на відстані 135 км від столиці нашої держави м. Києва.

Населення становить 59 267 осіб.

Датою утворення міста вважають 1085 р., коли воно згадується в «Поучении» Володимира Мономаха та Іпатіївському літописі (1085-1092 рр.).

З 1362 року Прилуки входили до складу Великого князівства Литовського. Після російсько-литовської війни у 1504 році місто відійшло до Росії, а за Люблінською унією 1569 року – до Польщі. З 1590 року Прилуками володів магнат О.Вишневецький. У 1648-1781 роках – центр Прилуцького полку. У 1783 році місто одержало магдебурзьке право. З 1782 року Прилуки – повітове місто Чернігівського намісництва, а з 1802 року – Полтавської губернії. У 1923-1930 роках місто було центром Прилуцького округу Полтавської області. У серпні 1932 року Прилуцький район увійшов до новоствореної Чернігівської області.

Місто розташоване біля Удайської луки – там, де річка робить крутий вигин. Такий крутий вигин на річці зветься лука. Назва міста могла бути утворена від одного з двох дуже схожих слів. Слово прилук означає «край закруту, коліно»; слово прилука («прилучатися») в словнику Грінченка тлумачиться як «приєднання». Проте в цьому словнику є й інше значення слова прилука – «поляна серед лісів». Найвірогідніше, що в основі назви лежить лука, прилука – «закрут».

Прилуки розташовані на Полтавській рівнині. Рельєф погорбований; підняті рівнини чергуються з «блюдцями» понижень, ярами, долинами. Прилуччина багата на горючі корисні копалини (нафта, газ, торф), будівельну сировину (піски, глини) є бішофіт, водний розчин якого має цінні лікувальні якості.
Клімат помірно-континентальний з теплим, іноді жарким літом (середні температури +20, +25), м’якою зимою (середні температури -7). Опадів за рік випадає близько 500 мм.

Головною водною артерією міста є річка Удай – права притока р. Сули. Довжина річки - 327 км, площа - 7030 км. Бере початок поблизу с. Розніжки Ічнянського району, має звивисте русло, заплава річки подекуди заболочена. Використовується вода Удаю і приток для господарських та виробничих потреб населення, водопостачання, відпочинку міських жителів. В околицях міста є невеликі озера, ставки. Прилуччина добре забезпечена підземними водами. Територія міста знаходиться в лісостеповій природній зоні з сірими лісовими ґрунтами та чорноземами. В природному вигляді рослинний і тваринний світ зберігся лише на околицях міста Прилук. В самому місті є багато парків, в приватному секторі вирощують фруктові дерева, є присадибні ділянки, розводять свійських тварин.

Прилуки за соціально-економічним розвитком випереджають інші територіальні одиниці Чернігівщини, забезпечуючи близько тритини обсягів промислового виробництва області та наповнює більш як на половину обласний бюджет.

Сьогоднішні Прилуки – це сучасний діловий центр. Промисловий комплекс міста налічує 25 підприємств, які представляють легку, харчову, тютюнову, видобувну, поліграфічну та машинобудівну галузі промисловості. Найбільші підприємства, вироби яких відомі за межами країни, – ЗАТ тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», ВАТ «Прилуцький завод «Білкозин», ТОВ «Алітоні», ТОВ «Укратекс», ЗАТ «Прилуцька швейна фабрика»,що діють за участю іноземного капіталу, НГВУ «Чернігівнафтогаз» ВАТ «Укрнафта». Крім того функціонують такі підприємства ПП «Прилучанка» (фабрика художніх виробів); ЗАТ «Вербена» (виробництво шкіргалантерейних виробів); ВАТ «Будмаш» (машинобудування); КВТФ головних уборів «Корона» (легка промисловість); ТОВ ВКП «Прилуки-Агропереробка», ЗАТ «Прилуцький м’ясокомбінат», ТОВ «Мак-Бест» (харчова промисловість); Агропромислове об’єднання ім. Івана Супруненка ВАТ «Прилуцький хлібозавод» (харчова промисловість), ін.

Місто Прилуки має позитивний досвід роботи з інвесторами. Третина промислових акціонерних товариств міста є підприємствами з іноземними інвестиціями. Прилуки традиційно займають перше місце на Чернігівщині за обсягами прямих іноземних інвестицій. За даними на початок 2009 року, в економіку міста залучено 44 млн. дол. США, або близько 740 дол. США на 1 мешканця.

Водночас, незважаючи на, здавалося б, непогану економічну ситуацію в місті, міська влада усвідомлює, що в умовах ринкової економіки успішним буде тільки те місто, яке зуміє посилити свою конкурентноздатність і привабливість шляхом залучення інвестицій, тобто зможе практично запровадити інноваційно-інвестиційну модель розвитку.

Прилуччина – регіон, сприятливий для інвестицій. Саме так виписано у Стратегічному плані сталого розвитку Прилуччини до 2011 року, розробленому спільно міською владою, представниками бізнесу та громади міста і затвердженому сесією міської ради в рамках проекту Євросоюзу ТАСІС «Сталий територіальний розвиток». На основі детального аналізу всіх напрямів життєдіяльності міста стратегічними цілями його розвитку визначено поліпшення інвестиційного клімату, створення сприятливого середовища для існуючого бізнесу і започаткування нового, налагодження партнерських відносин між владою та бізнесом.

Місто Прилуки має значні напрацювання у царині створення позитивного іміджу своєї адміністративно-територіальної одиниці. І в цьому значну роль відіграло впровадження Маркетингового плану дій із залучення інвестицій, розробленого в рамках реалізації Стратегії сталого розвитку Прилуччини (проект USAID «Економічний розвиток міст»), активна виставково-ярмаркова діяльність, робота міської влади в напрямі створення привабливого для інвестора муніципального продукту, а саме підготовка вигідних інвестиційних пропозицій.

Стратегією сталого розвитку Прилуччини передбачено й розпочато робота в напрямі підвищення якості життя в місті, що також, як показує досвід, досить важливо для залучення інвесторів, особливо іноземних.

Лідери Прилуцької громади переконані, що тільки кроки в напрямі запровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку дадуть нам можливість стати містом комплексно розвиненим, з потужною інфраструктурою, сприятливим навколишнім середовищем, високим духовним і соціальним рівнем життя населення.

У місті працює 16 філій банків, серед них філії ВАТ Банк «Демарк», АБ «Приватбанк», ВАТ «Державний Ощадний Банк України», Акціонерного Поштово-пенсійного банку «Аваль», «Промінвестбанку», АБ «Приватінвестбанк», АКБ «Полікомбанк», АКІБ «Укрсиббанк», АКБ «Правекс-Банк», ВАТ КБ «Надра», АКБ «Укрсоцбанк», ТОВ «Укрпромбанк».

Розвинута інфраструктура ринкового середовища в місті сприяє розвитку підприємництва. Станом на 01.04.2009 року в місті зареєстровано 4375 фізичних та 449 юридичних осіб.

Місто має розгалужену телефонну мережу, активно розвиваються системи мобільного зв’язку, система Інтернет.

У місті виходить 10 газет, працює та розвивається місцева телекомпанія «Прилуки», редакція міськрайонного радіомовлення та 2 радіохвилі FM.

На території міста працює 9 закладів культури: 5 бібліотек, дитяча музична школа та школа мистецтв, міський Будинок культури з філією та краєзнавчий музей з філією.

Міський Будинок культури по акустиці входить в десятку найкращих по Україні. Навколо Будинку культури – парк з атракціонами та танцювальним майданчиком, які працюють у весняно-літній період та новостворена Театральна площа з пам’ятником видатному земляку, народному артисту України Миколі Яковченку.

Джерело: Прилуки

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: