Цікава англійська для дітей: як заохотити школяра вивчати іноземну мову
Усі батьки люблять своїх дітей і хочуть для них кращого життя. Вивчення англійської - чудовий внесок у їх майбутнє, адже складно не погодитися з тим, наскільки ця мова важлива в житті кожної сучасної людини. Ось чому знання англійської є обов'язковою навичкою не тільки для дорослих, а й для дітей. Якщо раніше малюки приступали до її вивчення тільки в початкових класах, то зараз багато хто починає навчати своїх крихіток ледь не з того моменту, як вони починають говорити. Дійсно, у такому юному віці діти набагато легше засвоюють мови, але важливо робити це правильно, щоб інтерес не втрачався.
Фото: https://englishprime.ua/uk/english-language-for-schoolboys-kiev/
З чого почати опанування англійської дитині?
Цікава англійська для дітей – це правильно, але не варто починати вивчення нової мови доти, доки малюк не засвоїть свою власну. Це буде безглуздо, якщо він, наприклад, не знає кольорів або не вміє рахувати хоча б до п'яти. Коли малюк навчиться досить виразно висловлювати свої думки рідною мовою, можна підключати й іншу.
Навчання найкраще почати в домашній обстановці. Дитина набагато краще засвоїть інформацію з одним із батьків, ніж із кимось незнайомим. Хоча багато дорослих стверджують, що не зможуть добре навчити малюка, бо самі не знають мови, все не так вже й складно. Сьогодні існує велика кількість аудіо-курсів та відео-матеріалів, спрямованих на вивчення англійської разом з дитиною. Такий підхід напевно сподобається малюкові ще більше.
Як правильно вибудувати навчання дитини англійської з нуля?
Щоб малюк засвоїв уроки, потрібно враховувати такі принципи ведення занять:
- Інтерес. Дитина не буде добровільно робити те, що їй не цікаво, тому основне завдання викладача - зацікавити.
- Ігровий формат. Це найкращий спосіб захопити маленького учня та допомогти зберегти інтерес до подальших занять. Це може бути розігрування ситуацій з іграшками або за участю самого малюка, спів, різний прояв творчості.
- Поступове просування. Не потрібно одразу ж вантажити дитину великою кількістю інформації. Усе має бути поступово, але водночас урок має бути всебічним. Крапля лексики, дрібка граматики, потроху письма та аудіювання - вийде чудове заняття.
- Умови навчання. Потрібно щоб уроки проходили в уже знайомому місці та оточенні, щоб маленький учень не відволікався на нову обстановку.
Приклади популярних ігор для вивчення англійської з дитиною
Гра - це чудовий спосіб вивчити мову, і це положення діє не тільки для дітей, а й для дорослих. Доведено, що розвиток будь-якої навички відбувається ефективніше, якщо людина розслаблена та отримує задоволення від того, що робить. Що стосується дітей, цікава англійська мова для дітей - це ключовий спосіб заохотити їх до навчання, адже вони не мають жодних зовнішніх мотиваторів на кшталт бажання отримати підвищення на роботі чи поїхати в подорож. Кожні батьки добре знають, чим вони можуть захопити свою дитину - чи подобаються їй спокійні, чи активні ігри.
Далі представлено кілька варіантів ігор з одночасним навчанням англійської.
З картками
В інтернеті можна знайти для роздруківки спеціальні набори тематичних карток для ігор. Переважно в їх основі лежить пошук пари - картинки та слова до неї.
Pelmanism. Це гра на відповідність. Картки потрібно викласти "сорочкою" догори в кілька рядів, і так, щоб вони одна одної не торкалися. Гравці по черзі перевертають по дві будь-яких картки. Мета - знайти пару з картинки і слова. Якщо учасник склав таку пару, він забирає картки собі і робить наступний хід. Перемагає той, хто забере більше пар. Також слова потрібно буде промовляти вголос.
З використанням паперу та олівця
Stop the bus! Це цікава англійська гра для школярів молодшого віку. Можна вибрати кілька категорій для слів. Наприклад, це країна, овоч і тварина. Потім ведучий називає букву. Учні мають написати по одному слову до кожної категорії. Важливо, щоб воно починалося на обрану букву. Перший, хто це зробить, кричить "Stop the bus!", і решта мають відкласти олівці. Бали нараховуються тільки за ті слова, які більше ні в кого не повторюються. Раунди можна повторювати доти, доки в одного з гравців не набереться 10 балів.
На прогулянці
У подібні ігри можна грати, де завгодно - гуляючи парком, стоячи в черзі в магазині тощо.
Simon says. Знаменита гра, в якій ведучий просить гравців виконувати певні дії. Наприклад, "Саймон каже: торкнися правого плеча". Суть в тому, що гравці повинні виконувати дії, тільки коли чують фразу "Simon says". Якщо цих слів не було, але дію виконано, гравець, який це зробив, вибуває.
Будь-яку гру з маленькою дитиною не потрібно розтягувати надовго - достатньо буде і 10-15 хвилин, щоб дитина не втомилася і не втратила інтерес продовжити пізніше. Непоганий варіант – проводити такі англомовні ігри за розкладом, як справжні уроки. Також варто перервати розвагу навіть нехай до її завершення, якщо одразу видно, що малюкові не цікаво. Можна придумати низку нових цікавих завдань для дітей з англійської мови або якось змінити правила. Батькам важливо також хвалити своє чадо і показувати, як вони радіють його успіхам. Тоді малюк з більшою ймовірністю стане вчитися старанніше.
Коментарі (0) |