реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Біржові торги деревиною

Торгівля деревиною для економіки України має стратегічне значення. Саме тому лісова та деревообробна промисловості постійно розвиваються і контролюються на найвищому рівні. Необроблена деревина (кругляк) та пиломатеріали є одним з основних видів сировини, необхідної для роботи багатьох галузей промисловості. Торгівля кругляком https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-za-kub-lisu-oglyad-vitchyznyanogo-rynku-derevyny/ знаходиться під контролем державних органів і відбувається відповідно до норм чинного законодавства. Однак з 1 липня 2021 року працюють певні зміни, що стосуються безпосередньо цієї сфери.

Зміни умов торгівлі кругляком на біржі

Понад рік офіційні торги деревиною та пиломатеріалами проводяться через Українську універсальну біржу (УУБ), яка отримала ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Було розроблено регламент, відповідно до якого для участі в аукціонах із купівлі-продажу лісу-кругляка покупці мають попередньо акредитуватися на УУБ, ставши її офіційними членами. Для цього підписується відповідна угода, яка укладається на рік з можливістю пролонгування. І лише після цього юридичні та фізичні особи-підприємці на законних підставах можуть орендувати біржове місце, отримують доступ до електронної торгової системи та право взяти участь у торгах.

Аналогічна процедура є обов’язковою і для продавців – лісових господарств областей, які заготовляють якісну, відбірну українську деревину.

Як відбувається торгівля

Після успішного проходження акредитації продавці кругляка та пиломатеріалів надають біржі свої пропозиції не пізніше ніж за день до проведення аукціону. А вона на офіційній сторінці власного сайту та на ресурсах агентів-партнерів розміщує інформацію про проведення торгів. До початку аукціону учасники мають сплатити реєстраційний внесок. Учасники беруть участь в аукціоні самостійно або через уповноважених осіб. Ціни формуються вільно, нікому ніяких переваг не надається. Якщо всі лоти не були продані, біржа на свій розсуд може провести додатковий аукціон. 

Після проведення аукціону формується аукціонне свідоцтво. На його підставі відбувається укладання договору купівлі-продажу кругляка та пиломатеріалів між продавцем переможцем та покупцем.

Для відшкодування витрат на організацію та проведення аукціону з покупців переможців біржа стягує комісійний збір та збір за обробку та аналіз інформації. Розмір цих зборів визначається у договорі про участь в аукціоні, який укладається між біржею та учасником.

УУБ проводить відкриті, прозорі торги, доступні всім учасникам ринку необробленої деревини. Вони характеризуються європейським рівнем організації, постійним удосконаленням, залученням передових технологій, а також дотриманням норм світової біржової торгівлі.

Торги лісом-кругляком на УУБ проводяться щодня. Дохід завершених продажами торгів перетнув позначку 1,4 млрд грн. Це чимала сума. Вона пішла на розвиток сфери лісництва, а не осіла у кишенях чиновників. І це доводить той факт, що реформи працюють.

Зверніть увагу, що на платформі “Прозорро.Продажі” торги деревиною вже не проводяться.


Коментарі (0)