реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Види імплантації зубів: які бувають операції зі встановлення імпланта

Імплантація - це сучасний і дуже ефективний спосіб відновлення зубного ряду. З її допомогою можна легко відновити як одну одиницю, так і відразу кілька зубів поспіль, аж до вирішення проблем з повною адентією. На сьогодні існує відразу кілька способів проведення імплантації. Відповідний підбирається стоматологом відповідно до клінічного випадку конкретного пацієнта.

види імплантації зубів

Джерело: https://cis.ua/implantatsiya-zubov/dvuhetapnaya/


Плюси імплантації

Втрачені зуби, безумовно, необхідно відновлювати. Однак пацієнти часто сумніваються в тому, що це має бути - протезування чи імплантація. За фактом, остання обійдеться дорожче, але водночас процедура дає велику кількість серйозних переваг:

  • Довговічність. Імпланти прослужать у рази довше, ніж протези.
  • Відсутність дискомфорту. До імплантів пацієнт звикає набагато швидше, ніж до протезів.
  • Розподіл навантаження. Що дає змогу зберігати і підтримувати функціональність ряду.
  • Збереження тканин щелепи. Завдяки встановленню штучного кореня, вона не атрофується, як у випадку зі встановленням протезів.
  • Цілісність інших зубів. Під час імплантації немає потреби обточувати сусідні одиниці, як це часто доводиться робити під час встановлення мостів.

Основні види імплантації

Загалом існує чотири ключові види імплантації зубів, кожен з яких буде розглянуто далі.

Ендоосальна

Також називається внутрішньокістковою. Це класичний метод, за якого імплант імплантується в кістку щелепи. Зазвичай перед процедурою робиться томографія, яка допомагає визначити, чи є необхідність у проведенні остеопластики. У стоматологічних клініках, оснащених сучасним обладнанням, операції часто проводять за допомогою спеціального лазера, що дає змогу виконати всі основні маніпуляції не тільки безболісно, а й безкровно. Застосування хірургічних шаблонів для імплантації також гарантує підвищену точність проведення робіт.

Як виконується:

  1. Імплантація імпланта.
  2. Встановлення абатмента.
  3. Встановлення коронки.

Базальна

Метод застосовується в разі, якщо остеопластику провести не можна. Варіант зазвичай застосовується для відновлення кількох зубів поспіль.

Як виконується:

  1. Імпланти імплантуються глибоко в щелепні кістки.
  2. На них встановлюється мостоподібна конструкція.

Щоб розібратися з повною адентією, буде достатньо всього чотирьох імплантів.

Субперіостальна

Субперіостальна імплантація (або піднадкісткова) застосовується тільки в тому разі, коли висота альвеолярного відростка не дає змоги провести стандартну внутрішньокісткову операцію. Як імплант виступає металевий каркас з опорами, які встановлюються під окістям і фіксуються в ротовій порожнині.

Як виконується:

  1. Проведення томографії та зняття зліпків.
  2. Створення та встановлення конструкції.

Ендодонтно-ендоосальна

Раніше так зміцнювали хиткі зуби. Імплант вводили в корінь, створюючи йому опору. У сучасній стоматології метод більше не застосовується, оскільки в ушкодженому корені часто розвивалося запалення, і зуб у підсумку все одно доводилося видаляти.

Додаткова класифікація

Види імплантації зубів також поділяються за кількістю етапів і термінами виконання.

Двоетапна

Найнадійніший варіант імплантації. Відповідно до назви, проходить у два етапи:

  1. Встановлення імпланта. Щоб встановлений при двоетапній імплантації металевий корінь добре прижився, після імплантації стрижня в кісткову тканину, він повністю закривається слизовою. Таким чином, остеоінтеграція проходить у стані спокою й імплант ніяк не контактує з ротовою порожниною. Процес займає до 3 місяців для нижньої щелепи та до пів року - для верхньої.
  2. Розкриття імпланта. Після зняття шару слизової встановлюється формувач ясен, який буде помітний у зубному ряду. За бажання пацієнт може попросити про тимчасову коронку. Через 10 днів формувач замінюється абатментом - на нього буде кріпитися постійна коронка.

Залишиться тільки встановити коронку через визначений стоматологом термін.

Протезування на імплантах за системою All-On-6 ✓ | НікаДент


Одноетапна (одномоментна)

При одноетапній імплантації, штифт розміщується в лунці так, що нема потреби для встановлення формувача ясен. До основного протезування можна приступати вже протягом двох тижнів, якщо немає жодних протипоказань. В іншому разі доведеться почекати до пів року.

Крім того, загалом імплантація може бути проведена:

  • Відразу після видалення зуба. Відповідно до цього способу імплант встановлюється в лунку, що залишилася від зубної одиниці, видаленої щойно.
  • З відстрочкою. У цьому разі встановлення імпланта проводять мінімум через 2 місяці після видалення зуба.

Було розглянуто основні сучасні методи проведення зубної імплантації. Щоб визначити, який зі способів підходить найкраще конкретному пацієнту, лікар проводить детальний огляд, а також консультацію. Також під час підготовки до операції може виникнути необхідність у додаткових аналізах або процедурах. Все дуже індивідуально.






Коментарі (0)
avatar