реклама партнерів:
Головна › Статті › Невідома Україна
Невідома Україна
Правда про дивізію СС «Галичина». Частина І: Колабораціонізм
30-Сер-08 5978 3.0 12
І. Колабораціонізм
Так, і у нас є сторінки історії, пишатися якими не можна. Але їх треба знати, щоб зрозуміти. Бо якщо ми, сучасні українці, не зрозуміємо українців, що жили і діяли в ті часи, то їх тоді узагалі ніхто у світі не зрозуміє, а нас не поважатиме. Нам потрібно позбавлятися від нав’язуваного ззовні комплексу вини та реально й об’єктивно, ні на кого не озираючись, давати оцінку своєму минулому. До того ж – перед ким ми повинні виправдовуватися? Перед німцями, французами, італійцями, австрійцями, норвежцями? Чи, може, перед росіянами?
Про росіян і народи колишнього СРСР ми поведемо мову пізніше, наразі ж поговоримо про колабораціонізм європейських та інших народів. Сам термін пішов від французького слова «співпраця», саме так французи назвали співпрацю своїх громадян із фашистською окупаційною владою в роки Другої світової війни. Вони тісно співпрацювали з нацистами і на рівні уряду маршала Петена, що тоді розташовувався у Віші, і на інших рівнях. Французи створили 33-ю гренадерську дивізію СС «Шарлемань» (33. Waffen-Grenadier-Division der SS «Charlemagne»), яка активно воювала плечем до плеча з нацистами. То, може, нам перед співвітчизниками «шарлеманців» треба виправдовуватися? Чи, може, хтось бачив, що норвежці на кожному кроці вибачаються за співпрацю з фашистами колабораційної влади Квіслінга чи за дії дивізії СС «Норланд»?
Вони не пишаються цією сторінкою своєї історії, але й не посипають на кожному кроці голову попелом. Вони їй дали оцінку саме перед собою, а не перед іншими, саме для себе, а не для інших. І їм із нею жити, а не, приміром, італійцям, румунам, болгарам, угорцям чи японцям, чиї уряди були союзними для нацистів і чиї війська воювали на фронтах Другої світової спільно з гітлерівцями. Це, до речі, саме італійці дали світу слова «фашизм» та «фашисти».
«Фашистами» у Давньому Римі називали легіонерів, які задля захисту від мечей ворога навколо рук намотували в’язанки коротких паличок-«фашей», які виконували функції щита. Італійці «фашистами» почали називати вояків Муссоліні, а радянська пропаганда так уже охрестила й німців, бо ж не націонал-СОЦІАЛІСТАМИ їх називати, як вони самі себе йменували. Слово «соціаліст» усе ж було дуже вже дороге для радянських пропагандистів, щоб ділитися ним із якимись там гітлерівцями, та й люди могли побачити дуже багато спільного між двома соціалізмами. Через те німецькі націонал-соціалісти й стали фашистами. Співпраця з нацистами властива була фактично всім, навіть німецьким комуністам, чиїм передвиборним гаслом було: «Краще з нацистами, ніж із соціал-демократами»…
Поговоримо про іноземні дивізії СС та інші форми співпраці з нацистами. Фактично однією з перших упала перед фашистами Чехословаччина, чий президент доктор Бенеш у 1934 році заявляв про наше Закарпаття: «Ця частина Чехословацької республіки належить і буде належати нам». Щоправда, в майбутньому не так станеться, як йому гадалося, але це буде потім. Після окупації Чехословаччини у період першої Словацької республіки у 1938 році одна з половинок Чехословаччини, а саме Словаччина, присягнула на вірність гітлерівській Німеччині.
Польща Німеччині не присягала, але коли випала нагода спільно з нацистами розтерзати Чехословаччину, то тут наші сусіди проявили себе у повній красі. Поляки накинулись на Чехію «з ненажерливістю гієни», – як писав Черчілль. Польща кинулася грабувати Чехословаччину так жваво, що німці вимушені були вживати заходів, щоб уберегти від поляків свою частку чеської здобичі. Як писав Кейтель у «Роздумах перед смертю», чехи ще не встигли підписати з німцями угоду про передачу Судет, а «з настанням темноти ще ввечері 14 березня особистий полк СС Гітлера увійшов у Моравсько-Остравський виступ, щоб наперед убезпечити витковицькі металургійні заводи від захоплення поляками». Так що й поляки мали свій «пакт Молотова-Ріббентропа».
Вірними союзниками нацистів проявили себе й хорвати. Мілан Мартич, президент республіки Сербська Країна, писав: «Хорвати-усташі знищили під час Другої світової війни 700000 сербів у концентраційному таборі Ясенова». І це лише одна з багатьох сторінок кривавої сербсько-хорватської історії. З хорватів і боснійців складалася 13-та гірська дивізія СС «Ханджар» (13. Waffen-Gebirgs-Division der SS «Handschar»), і чисто з хорватів – 23-тя гірська ваффен-дивізія СС «Кама» (23.Waffen-Gebirgs-Division der SS Kama). Свої дивізії СС мали й сусіди Хорватії – Албанія: 21-та гірська дивізія СС «Скандербег» (21.Waffen-Gebirgs-Division der SS «Skanderbeg») та Боснія.
У 1940 році з голландців і датчан німці створили 5 SS Panzerdivision Wiking – 5-ту танкову дивізію СС «Вікінг», у складі якої на території СРСР воював кат Аушвіца Йозеф Менгеле, а у 1942 році зі скандинавів створили 11 SS Freiwilligen Panzerdivision Nordland – 11-ту танкову дивізію СС «Норланд», у склад якої входили: норвезький легіон СС (Norske Legion), фінський легіон СС (Finnische Legion) та добровольчий корпус CC «Данмарк» (Frikorps Danmark, Данія).
Були створені також дві бельгійські дивізії: 27-ма добровольча гренадерська дивізія СС «Лангемарк» (27.SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Langemarck) та 28-ма добровольча гренадерська дивізія СС «Валлонія» (28.SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Wallonien), якою командував Леон Дегрель. Це про нього Гітлер казав: «Будь у мене син, я хотів би, щоб він був схожий на Дегреля». З голландців складались 23-тя добровольча танково-гренадерська дивізія СС «Недерланд» (23.SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division «Nederland») та 34-та добровольча гренадерська бригада СС «Ландсторм Недерланд».
На боці німців діяли сім (!) угорських дивізій СС: 18-та добровольча танково-гренадерська дивізія СС «Хорст Вессель» (18. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division «Horst Wessel»), 22-га добровольча кавалерійська дивізія СС «Марія Терезія» (22.SS-Freiwilligen-Kavallerie-Division «Maria Theresia»), 25-та ваффен-гренадерська дивізія СС «Хунъяді» (25.Waffen-Grenadier-Division der SS Hunyadi), 26-та ваффен-гренадерська дивізія СС (26.Waffen-Grenadier-Division der SS) та 37-ма добровольча кавалерійська дивізія СС «Лютцоф» (37 SS – Freiwilligen – Kavallerie – Division «L?tzow»).
Італійці воювали у складі 24-ї гірської (карстової) ваффен-дивізії СС (24.Waffen-Gebirgs-(Karstj?ger)-Division der SS), 29-ї ваффен-гренадерської дивізії СС «Італія» (29.Waffen-Grenadier-Division der SS) та 31-ї добровольчої гренадерської дивізії СС (31.SS-Freiwilligen-Grenadier-Division). Словаки воювали у «Швидкій дивізії».
Радянські війська при взятті Берліна у 1945 році з подивом побачили велику кількість трупів тибетців у формі СС. Навіть так. Тільки у Ваффен СС було 20 іноземних дивізій. Іноземна частина військ СС уже на 22 червня 1941 року налічувала понад 400 тисяч осіб.
Про співпрацю з фашистами яскраво говорить національний склад військовополонених (звертаю увагу, що не просто полонених, а військовополонених) захоплених Радянським Союзом у Другій світовій війні:
Національність військовополонених (загальна кількість осіб):
німці - 2389560
японці - 639635
угорці - 513 767
румуни - 187370
австрійці - 156682
чехи та словаки - 69977
поляки - 60280
італійці - 48957
французи -23136
югослави - 21822
молдовани - 14129
китайці - 12 928
євреї - 10173
корейці - 7785
голландці - 4729
монголи - 3608
фіни - 2377
бельгійці - 2010
люксембуржці - 1652
данці - 457
іспанці - 452
цигани - 383
норвежці - 101
шведи - 72
Під час осади Ленінграда виявилося, що у фінській армії, яка брала в цьому найбезпосереднішу участь, служило не менш ніж 300 не те що євреїв, а віруючих іудеїв! Усім їм була надана можливість відправляти свої релігійні обряди, для чого неподалік від лінії фронту в розбірному фінському будиночку обладнали похідну синагогу. Обрізані фінські хлопці воювали за майбутнє торжество Третього Рейху та Великої Фінляндії до самого Архангельська не гірше, ніж солдати Вермахту. Двоє з них – майор Лео Скурник та унтер-офіцер Соломон Класс – були навіть представлені німецьким командуванням до найвищої німецької нагороди – Залізного Хреста 1 класу!
У складі гітлерівської армії, на думку дослідників цієї теми, воювало не менш ніж 150 тисяч єврейських солдатів і офіцерів, із них 15 генералів та понад 20 полковників. У січні 1941 року провідна Національна воєнна організація сіоністів «Іргун цваї леумі» звернулась у німецьке МЗС із листом, у якому говорилося: «Національна воєнна організація у Палестині виражає готовність взяти активну участь у війні на боці Німеччини». Копію цього документу виявили після війни в архівах німецького посольства в Анкарі – у фондах воєнно-морського аташе, який очолював створену адміралом Канарісом «Воєнну організацію Близький Схід». Про цей же документ згадує у своїх мемуарах «Моє життя – службове відрядження» гітлерівський дипломат Отто фон Гентіг. Щоправда, воєнний союз не склався, але терористичну боротьбу проти ворогів нацистів – англійців – сіоністи все ж розвернули (вибух у готелі «Цар Давид» із британськими офіцерами у 1944 році).
Туреччину теж не оминула співпраця з Німеччиною. В обмін на участь Туреччини в агресії проти СРСР Франц фон Папен пообіцяв віддати туркам території на Кавказі та Кримський півострів. У результаті 18 червня 1941 року між Німеччиною і Туреччиною був підписаний договір про дружбу.
Та й США не були осторонь процесу співпраці з гітлерівською Німеччиною. Американський посол у Німеччині Доде у 1936 році повідомляв, що фінансова група Рокфеллера «Стандарт Ойл», «Діл лон» та інші «мають у Німеччині феноменальний бізнес». Тільки у 1941 році американці інвестували у німецьку промисловість 475 мільйонів доларів. Майже всю війну німецькі підводні човни, що топили американські кораблі, заправлялись на Канарах пальним, яке постачала туди американська «Стандарт Ойл».
Союзна авіація не бомбила Кобург і Нюрнберг, де мала свої підприємства корпорація «АЕГ», а це електротехніка для вермахта і люфтваффе. Зате бомбили Дрезден, позбавлений воєнних об’єктів. Банк Рокфеллера «Чейз нешнл», а також банк Моргана всю війну зберігали відділення в окупованому Парижі й вели активну співпрацю з «Рейхсбанком». Члени правління Банку міжнародних розрахунків вільно перетинали кордони ворогуючих європейських держав. У Франції вантажівки вермахту збирались на місцевих заводах Форда за вказівкою штаб-квартири цієї компанії у Мічигані. Шарикопідшипники нацисти отримували з США через латиноамериканські країни.
Стає очевидним, що Європа та США співпрацювали з нацистською Німеччиною, і співпрацювали з розмахом, хоч як би вони зараз не прагнули це приховати. Співпрацею з німцями вони захищали себе і свої національні інтереси. У всій Європі вояки «ваффен-СС» та інших підрозділів, що воювали пліч-о-пліч із нацистами, визнані учасниками війни, отримують від своїх держав певну підтримку, бо на Заході чітко відокремлюють людину від політики. В Європі, як і у всьому світі, засуджують політику і політиків, але не людей – жертв цієї політики, а вояки «ваффен-СС» якраз і є жертвами великої політики того часу. Так-от, у цивілізованому світі засуджують злочинців, а у нас – жертв.
Але на цьому зупинятися не будемо. Бо це лише перший крок до розуміння такого явища в нашій історії, як дивізія СС «Галичина».
Григорій ПУСТОВІT,
голова Луцької міської організації Спілки офіцерів України


Коментарі (12)
avatar
1
Дякую пане Григорій за цікаву статтю ! Такі статті повинні відкривати людям очі, на комуністичну брехню і на постійні звинувачення українців в співпраці з NSDAP, адже я вважаю і це повинен усвідомлювати кожен українець, що не існує постійних ворогів і постійних союзників, постійними залишаються лише національні інтереси. І вояків УПА так як і вояків СС Галичина, необхідно визнавати учасниками другої світової війни і борцями за волю України, адже ці люди практично соціально не захищені( за винятком західних областей України). І з кожним роком їх стає все меньше, і це велика не пошана і гріх нашої нації перед ними. З нетерпінням чекаю на другу частину! Нехай щастить! На все добре!
avatar
2
Смысл этой статьи в том, что бы сказать: не одни украинцы воевали в СС, но и много европейцев! Следовательно, не надо этого стесняться, а наоборот гордиться этим. Полная ерунда! Никто в Европе, ни в США не гордиться этим, а наоборот всячески это скрывает! СС - это организация палачей! Вспомните, какие планы были у фашистов? Что из себя представляла фашистская оккупация на Востоке? Речь шла о невиданном доселе уничтожении народов СССР, как наций. Массовые расстрелы 1941-1943 годов, сожженные вместе с жителями села, истребление трех миллионов советских военнопленных - это то немногое, что они успели! В Галиции - колыбели и бастионе украинского национализма - восхваляют дивизию "Галичина", которая, как известно, входила в состав войск СС под командованием Генриха Гиммлера. На самом деле националисты пытаются под маской враждебности к Советскому Союзу скрыть сотрудничество с нацистскими оккупантами и собственную причастность к геноциду. Не является исключением и Украина. Носитель галицийского менталитета Ющенко не стесняется переписывать историю. Деятельность ОУН-УПА Степана Бандеры отныне подают как "сопротивление на три фронта", т.е. как борьбу одновременно с нацистами, советской властью и поляками. ОУН-УПА первоначально вступило в союз с Третьим Рейхом, так как оно якобы надеялось на создание независимого государства. Мол, лучше было быть немецким протекторатом, чем оккупированной территорией. Таким людям надо напомнить, что в современной Франции Виши считается предателем французского народа, а де Голь - настоящим патриотом!.
avatar
3
Слухай Олег-спеціаліст, ну по-перше не Галиция, а Галичина(а Галиция це по литовськи), по-друге, що в твому розумінні носитель галицийского менталитета, Ющенко родом з Сумщини і знову ж таки, навіщо розділяти Україну на Галичину і на іншу частину України, так історично склалося, що Україна була роздерта, але повір мені простий шахтар з м. Червонограда(Львівщина або Галичина) і шахтар з Донбасу, мають однакові проблеми і один одного зрозуміють і інші люди також, але нажаль горе-політики своїми устами розколюють Україну на Схід і Захід, але це лишень політичний розкол, адже комусь він вигідний, коли на небі запалюються зорі, то це комусь потрібно. А де Голь- говорив проте що, як би він мав таку армію як УПА, то німецький чобіт ніколи б не топтав французьку землю. А в союзі з Третім Рейхом був і Радянській Союз і це ні для кого не секрет і спільні паради були і спільний вишкіл офіцерського складу і летунства(асів котрі потім бомбили Українські міста і села). І українські націоналісти перші в Європі вступили в нерівну боротьбу з фашистами коли в 1939 році захищали незалежність і територіальну цілісність Карпатської Січі(територія сучасної Закарпатської області), а в той час Гітлер з Сталіном ділили Польщу і не тільки . Так націоналісти, боролися і сподівалися на здобуття незалежної держави, але вони на відміну від теперішньої влади, чітко усвідомлювали, що без власних дієздатних збройних сил незалежність це лише примара, а хто скажіть мені будь-ласка міг вишколити українських вояків(може Радянській Союз?!), які б стали основою українських збройних сил в новоствореній незалежній державі і гарантом її незалежності, на той час на жаль тільки фашисти і не хто не тішив себе ілюзіями, що незалежна українська держава проіснує і взагалі зможе існувати без власної армії(і в той саме час націоналісти використовували цей єдиний шанс і слугувалися принципом, що не має постійних ворогів, так як не існує постійних союзників, постійними залишаються лише національні інтереси). А зараз гарантом нашої незалежності і нашим найнадійнішим союзником можуть бути тільки наші власні збройні сили і це треба також усвідомлювати, так як необхідно зняти з себе рожеві окуляри і подивитись тверезо на те що ні Захід, ні Схід, ні НАТО нас не захістять, так як Україна як для Сходу так і для Заходу так і для США є обєктом їхніх геополітичних інтересів. І ніхто з них не зацікавлений в тому щоб Україна стала сильною і високорозвиненою країною і досить тішити себе і постійно захищати інтереси сусідів, а не свої власні. І ОУН-УПА в той час вели боротьбу не на три, а на чотири фронти, проти поляків, радянського союзу, фашистів і власних продажних так званих "хрунів", які прислуговували ворогам і ворожим інтересам. Війна це найбільше страхіття для людства і звичайно на війні, якщо ти не будеш стріляти, то будуть стріляти в тебе. І не дай Боже, щоб ми наші діти або онуки, ще колись пережили таке лихоліття. Тому актуальним стає гасло: "Хочеш миру, готуйся до війни!".
avatar
4
Слушай Андрей (fazik), во-первых почитай интернет сайты типа http://www.wikiznanie.ru/ru-wz/index.php/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F и др. Практически все они называют Галицию Галицией. Галичина - это на украинском языке. Коль я пишу на русском, то правильно будет Галиция. Во-вторых, то, что дивизия Ваффен СС "Галиция" (именно так, а не <Галичина> называлась она официально) была в фашистских войсках СС - это факт, который подтверждают все. Почитай http://www.galiciadivision.com/main/ Весь ее командный состав прошел обучение в офицерских училищах СС в Германии. Командиром дивизии был назначен бригаденфюрер СС Фриц Фрейтаг. Язык командования в дивизии был немецкий.
На немецком, как и все другие эсэсовцы, принимали солдаты и присягу на верность лично Адольфу Гитлеру в сентябре 1943 г. 16 мая 1944 дивизию напутствовал сам Гиммлер, после чего она отправилась воевать. За 4 дня боев из 11 тысяч галицких эсэсовцев осталось максимум 4 тысячи. Причем, в их число относят и те две тысячи, которые не пробились из окружения, но рассеялись в лесах, частично пополнив УПА. Осенью 1944-го <Галиция> участвует в подавлении Словацкого национального восстания, а зимой 1945-го перебрасывается в нынешнюю Словению, где также воюет с партизанами. Большую часть фронтового времени ее гренадеры стреляли не в красноармейцев, а в славянские народы, не имевших отношения ни к сталинским репрессиям, ни к СССР. Но никто из политиков, говорящих, что дивизия воевала за независимость Украины, не утруждается объяснить, почему для независимости надо было убивать словаков и словенцев на их родине. А с советскими войсками <Галиция> ненадолго столкнулась лишь в апреле 1945 в Австрии, потеряв при <героическом> бегстве большую часть артиллерии и обоза.
Эсэсовцы из дивизии <Галиция> не были первыми украинцами, которые получили оружие от германских оккупантов, В первые же дни войны советскую границу перешли сформированные при участии ОУН Бандеры батальоны <Роланд> и <Нахтигаль> - всего около 600 человек. А если быть до конца объективными, то следует признать, что воевала СС <Галичина> как раз за уничтожение украинцев. Ибо даже в целях пропаганды нацисты не объявляли, что Германия позволит создать украинское государство: если бы она победила, этой земле была бы уготована другая роль.
Кроме дивизии "Галиция", бандеровцы воевали в другой дивизии СС "Викинг". С 27 июля 1941 года оккупанты создали украинскую вспомогательную полицию, которая, среди прочего, помогала уничтожать евреев. С февраля 1942-го создаются и украинские подразделения охранной полиции, предназначенные для борьбы с партизанами. Всего было создано более 50-ти таких батальонов. Многие из них действовали не только на Украине, но и в Белоруссии. Особо <прославился> 118-й батальон: именно его рота под командованием лейтенанта Мелешко в марте 1942-го сожгла село Хатынь вместе с ее 149-ю жителями, из которых 75 детей.
avatar
5
В продолжение. То, что Ющенко родился в селе Хоружевка Недригайловского района Сумской области, не мешает ему быть носителем галицийского менталитета. Тем более, что он окончил Тернопольский финансово-экономический Институт, работал в с. Яровое Косивского района Ивано-Франковской области. Ещё известно, что жена - Екатерина Чумаченко, в прошлом работала в Государственном департаменте США. Может именно поэтому он отстаивает интересы США больше, чем интересы Украины? Что касается того, что Гитлер и Сталин делили Польшу, то не надо забывать, что перед этим Польша вместе с Германией, при согласии Англии и Франции разделила Чехословакию. Что УПА творила на Волыни в отношении поляков? Из волынских поляков жертвами этнической чистки пало не менее 60 тысяч человек - главным образом, женщин, детей и стариков. Убийцы не только вырезали целые семьи, но и уничтожали материальные следы присутствия поляков: разрушали дома, церкви и даже вырубали сады. По сей день на месте многих довоенных польских поселений пугающие пустыри. Тем, что отличает резню на Волыни от всех известных этнических преступлений, является невероятная жестокость преступников. Ни сталинский НКВД, ни гитлеровские Einsatzgtruppen не отличались личной жестокостью исполнителей. А резуны ОУН-УПА и других националистических объединений словно питали к ней особое пристрастие. Официальных курьеров лондонского правительства и командования АК, делегированных в 1942 г. на переговоры с руководством УПА о совместной борьбе с Германией, резуны не просто расстреляли, а разорвали живьем лошадьми. Так же издевались и над простыми жертвами убийств. Даже человеку с сильными нервами трудно выдержать чтение воспоминаний, в которых постоянно повторяется вырывание языков, выкалывание глаз, забивание гвоздей в голову, выпарывание плодов беременным женщинам, четвертование, трудоемкое и кошмарное надругательство над трупами и причинение всевозможных утонченно садистских мук. Трудно решить, насколько это было проявлением одичания убийц, а насколько - результатом холодного расчета - впрочем, тех, уничтожить кого не получилось бы, нужно было запугать так, чтобы они покинули земли Великой Украины как можно скорее. законотворец и идеолог украинского национализма Дмитрий Донцов был горячим поклонником Муссолини и Гитлера. Он переводил их труды на украинский и вдохновлялся ими при создании программы основанной в 1929 г. Организации украинских националистов, ОУН, вооруженным крылом которой была возникшая позже 'повстанческая армия' УПА. Его opus magnum 'Национализм' вместе с распространявшимся Донцовым 'Декалогом украинского националиста', а также вдохновленная Донцовым книга Мыколы Сциборского 'Нациократия' стали библией идеологии, которая совершенно открыто призывала к 'очищению' Украины от иноземцев, но также от 'антинационального элемента' среди этнических украинцев, санкционируя как необходимость массовое уничтожение и рекомендуя готовность идти на любое преступление, которого потребует 'польза дела'. Здесь надо подчеркнуть, что 'польза дела', то есть создание Великой Украины 'на границе двух миров' - то есть, не являющейся ни Западом, ни Востоком - требовало, согласно Донцову и Сциборскому, не только полного устранения инородцев, но также, как провозглашали и другие идеологии этого типа, ликвидации 'плохих' украинцев. Тех, которые, пользуясь языком вышеупомянутых произведений, 'опростились', создали семейные узы с поляками или евреями, подверглись действию миазмов демократии, либерализма и других идеологий разложения. С хронологической точки зрения, первыми жертвами ОУН-УПА были именно такие плохие украинцы, стоявшие у националистов на пути к правлению над душами и созданию 'национального' государства; убийства начались с тех, кто был обвинен в сотрудничестве с Советами до июня 1941 г., причем категория коллаборационизма понималась очень широко, и ее, в частности, распространяли на солдат Красной Армии . Многих украинцев, оказавшихся в плену, в первый период войны с Советами отпускали домой, где при отказе вступать в ряды УПА их убивали.
И последнее. О том, как бендеровцы после окончания ВОВ воевали с мирным населением и как само население отвернулось от них, после их зверств и террора хорошо описано в книге "тревожный месяц сентябрь". Они убивали всех кто сотрудничал с советской властью, в том числе ни в чём неповинных учителей, врачей и т.д. Они готовы были бороться против русских до последнего украинца. Такие борцы-палачи Украине и даром не нужны и должны быть прокляты.
avatar
6
Ну по-перше Ющенко ні який не націоналіст, він чистої води ліберал, а чому ти не згадуєш про злочини НКВС, МГБ, а нарахунок Роланда і Нахтігаля і СС Галичини, я в курсі і не треба мені нагадувати( і не заперечую їхнє існування), хто є хто, а от по-російські якраз буде Галичина(читаючи російські літери), а Galicija, це буде по литовські, але то не так важливо, мені все зрозуміло і я не хочу вступати в глибшу дискусію, так як видно, що ти зомбований ворожою пропагандою, а бо навпаки зомбуєш людей ворожою пропагандою і захищаєш інтереси не України, але це твоє право, і час розтавить все на свої місця. Чому тоді людям не скажуть всю правду відкривши архіви, ми готові до цього і готові, щоб всі почули правду, яка б вона не була гірка для нашої нації, але чомусь нинішній ліберальний режим з домішком комуністичної ідеології, цього робити не поспішає, і не дай Боже не подумай, що я виправдовую Ющенка чи захищаю, він ліберал і до націоналіста йому дуже далеко. І на останок подивись фільм, хоча його і важко дістати "Дияния сионистов", який знятий для КДБ СРСР в 1974 році. І мене не цікавить, що ділила Польща з Німеччиною, мене цікавить Україна, яка понесла найбільше втрат під час другої світової війни, так як перший раз Україну випалювали Радянські війська, які палили і розтрілювали цвіт нації, коли відступали на початку війни, а потім фашисти коли відступали з України. Тому і Гітлер і Сталін, для мене вороги, які із-за своїх імперських і хворобливих амбіцій знищили стільки людей. І цю трагедію потрібно памятати і не допустити її повторення. А ще ти забувся, що вони були "людожерами і їли людське мясо". Ти вже зовсім звихнувся з своєю ворожою пропагандою і люди ніколи не відверталися від УПА, так як тільки завдяки підтримці людей УПА вела боротьбу до 1956 року і в кожному селещі і містечку Західної України, облаштовані могили борцям за волю України і це ще одне підтвердження того, що люди памятають своїх героїв і могили почали облаштовуватись ні за Ющенка, а ще в кінці вісімдесятих років-на початку девяностих. І для України війна почалась в 1939 році коли ОУНівці вступили в нерівну боротьбу з мадярськими фашистськими окупантами на захист Карпатської Січі і закінчилась більше ніж через 10 років, після офіційного закінчення війни для всього світу(тобто в 1956 році коли були знищенні останні повстанські криївки). І ще для інформації родина Романа Шухевича і сам Роман, генерал-хорунжий УПА врятував єврейських громадян від знищення. І ще один факт на останок, Гітлера фінансував клан Рокшільда( це так для роздумів). http://www.politplakat.org.ua/pokaz/ub_6.gif
avatar
7
Легче всего объявить кого-то зомбированным вражеской пропагандой, т.е. российской пропагандой. Я понимаю, что Россия для таких как ты это главный враг, против которого вы готовы объединиться хоть с чёртом, хоть с сатаной и воевать за независимость от России до последнего украинца. Видимо мы по разному понимаем что хорошо для Украины, а что плохо. Я считаю, что независимость Украины, не цель, а средство, для того что бы людям можно было хорошо жить, развивать свою культуру, воспитывать детей. Мне это главное, не заслоняет глаза ненависть к русским, полякам и евреям. Я прекрасно вижу, что есть эти проблемы на Украине, но решать их нужно цивилизованно. Кроме того, такие проблемы не решаются за один год или даже 10 лет. Что касается тех фактов о которых я написал, то это всё правда, а на правду обижаться грешно. Не надо также забывать, что в гражданскую войну брат шёл на брата, а отец на сына. Это трагедия и не надо на ней спекулировать. Украинцы уничтожали украинцев. Также не надо приравнивать Советский Союз и гитлеровскую Германию. Да, Сталин создал тоталитарное государство, принёс много бед всем народам СССР. При этом надо объективно оценивать советский период для Украины. В конце концов именно Сталин собрал Украину в тех границах, в которых она существует сегодня (кроме Крыма естесственно). Кроме сталинской эпохи были и другие времена, в которых много чего хорошего сделано для Украины, это тоже надо видеть. Гитлер же хотел уничтожить всех славян на корню. Оставить миллионов 30 для услужения арийским господам. Вопрос стоял так: выжить или погибнуть. Те люди, которые плечом к плечу воевали с гитлеровцами не могут быть героями Украины! Какими бы целями они не руководствовались. Что касается еврейского вопроса, то я знаком с тем, что какое-то время Ротшильд сотрудничал с Гитлером, думая, что тот ему поможет сделать Израиль. Это был небольшой период и по этому поводу много вранья тоже. Почитай лучше http://www.regnum.ru/mywar/victory/nikitina.htm Там очевидец реальную картину описывает, как помощники Шухевича евреев "защищали". Теперь о поддержке простых украинцев УПА. Да, было и такое. Но, многие на западе Украины были против и их зверски убивали. Фактически там шла гражданская война. И проиграли бендеровцы потому, что народу надоели эти зверства и в конечном итоге их перестали поддерживать. В других же частях Украины народ однозначно считал УПА пособниками фашистов (тем более что так фактически и было), массово записывался добровольцами в Красную Армию, воевали против фашистов не за страх, а за совесть. Почитай, например, книги об украинском партизанском командире Ковпаке. И напоследок приведу тебе слова знаменитого украинского историка Д.И. Багалия, исследователя Слобожанщины: "Хай вiльно проживають на Українi усi нацiї; хай усяка живе по-свойому... бо нацiнальний грунт потрiбен для кожної..." Тем более, что ту же Слобожанщину украинцы и русские совместными усилиями заселили и отвоевали в жестокой борьбе с соседними государствами. Их совместная духовная и материальная культура вобрала в себя проявления обоих культурно-национальных стихий. Поэтому многим украинцам так противна та националистическая трескотня доносящаяся с Галиции. Ты верно подметил, время всё расставит по своим местам, но уверен, что в этом новом времени братские народы будут жить по братски, а фанатикам - националистам, ксенофобам с нами не по пути.
avatar
8
Олеже ти мені наводиш російські сайти, натякаєш про ксенофобію, для тебе все що повязано з українськими визвольними змаганнями це-ксенофобія, фанатики і таке потібне. А все що повязано з СРСР і Росією це один позитив(хоча ти визнаєш злочини Сталіна, але всеодно він для тебе втілення добрих справ для України, але є таке прислівя, благими намірами дорога в пекло вимощена). Повір націоналізм-це природна любов до своєї батьківщини, так як любов до матері не може бути фанатичною, так і любов до батьківщини не може бути фанатичною, так як знову ж таки фанатизм це-поняття відносне, так як не можливо виміряти рівень фанатизму і сказати, це-любов фанатична, а це ні. Але я хочу достукатись до тебе співвітчизнику, мені не важливо на якій мові ти розмовляєш, головне щоб ми один одного розуміли. В мене в Росії і Білорусії проживають і родичі і друзі і воювати з Росією ніхто не хоче, не говори дурниці. І прості росіяни тут ні до чого, все роблять політики(сіють ворожнечу і хаос), ти думаєш в російських глибинках людям живеться солодко. Але є інших бік медалі, в основі розвитку світу, співжиття між народами лежить боротьба між цими народами, це жорстоко, але це факт. І хто виявиться сильнішим, агресивнішим врешті-решт, стійкішим, той завоює собі право на життя. А той хто наївно буде вірити, що сусід буде любязно надавати тобі всі права, навіть тоді, коли ти їх не маєш сили сам взяти, той на жаль мусить зійти зі світової арени співжиття народів, стати підніжком і рабом більш сильнішого. Так на жаль було, є і буде у всі віки. Виживали тільки сильні(такий я повторюю, нажаль жорстокий світ і не ми з тобою це вигадали і повір, в мене є діти, і я хочу жити в мирі на своїй землі, де я родився, де родилися мої діти, жити в злагоді з навколишнім світом і людьми, заробляти гідно на своїй землі, а нас нажаль видавлюють з власної землі, так як людям які заробляють в Україні по 1500 гривень, а то і меньше і виживають за ці копійки, необхідно при житті ставити памятники, так як вони неаби які патріоти, тому що не виїхали). Ніхто ще ніколи не випросив собі нічого, тільки внаслідок боротьби, протистояння, коли всі стосунки були вияснені, коли обидва народи розуміли, що вони гідні один одного, наступало замирення. Так було в історії в усіх випадках національного протистояння(приклад Англія визнала незалежність 600 років поневоленої Ірландії, тільки після запеклої боротьби останньої за свою свободу і тепер немає до неї нічого злого, чехи зараз мирно живуть зі своїми колишніми катами-німцями, болгари і серби-з турками, норвежці-зі шведами і данами, фіни- зі шведами і росіянами і т.д.). І ще одне в багатьох сімях на Західній Україні, є діди один з яких воював в рядах Червоної Армії, а інший в УПА(що їм зробити, повбивати один одного) і вони нормально відносяться один до одного вони розуміють один одного, а є навіть рідні брати, яких лихоліття розділило по-обидві сторони барикад і це жахливо, але це наша історія і нічого з цим не по-робиш і ми повинні памятати ці страшні дні. Цих людей не можна залишати на призволяще, вони і так пройшли страшне пекло і хочуть спокою, не потрібно ділити менталітети на Галичанський і Донбасський, я жив більше сіми років на Чернігівщині, а тепер живу на Івано-Франківщині і у людей однакові проблеми. І там і там, мені траплялися як хороші так і погані люди, так є і так буде, добро і зло, біле і чорне, в мене друг живе в Маріуполі, але ми не гриземось, на моїй колишній роботі на Чернігівщині, мій співробітник був переконаним комуністом, він не змінив своїх поглядів, йому вже 60 років, але як не дивно ми з ним в переважній більшості знаходили теми по-яким ми були одностайні і дуже любили один з одним по-дискутувати і залишились в прекрасних дружніх відносинах, хоча він старший за мене в два рази і як не дивно він казав, що він також націоналіст, хоча постійно голосує за КПУ і є членом партії. І Путін на спільній конференції з канцлером ФРН 3 вересня 2008 року заявив, що він з Мєдвєдєвим є російськими націоналістами( дослівна цитата:"«Медведев будет более свободен от того, чтобы доказывать свои либеральные взгляды. Но он не менее в хорошем смысле слова русский националист, чем я») і це добре він для своєї держави є націоналістом він відстоює інтереси своєї країни і так само український націоналіст це не є погано і не треба всіх лякати цим словом, не треба плутати грішне з праведним. Тому Олеже, ми з тобою лише дискутуємо і повір мені, я щиро і відверто заявляю, що в мене до тебе немає ніякої злоби, я бажаю тобі навпаки, ще більше здоровя, людського щастя і добробуту. А злоба нехай залишається для слабких людей. На все добре ! javascript://
avatar
9
Андрей! Ну зачем ты обвиняешь меня в том, чего я не писал. "для тебе все що повязано з українськими визвольними змаганнями це-ксенофобія, фанатики і таке потібне. А все що повязано з СРСР і Росією це один позитив" Прочитай внимательнее написанное мною ранее! Наоборот, я за объективное рассмотрение истории без идеологических шор и какая разница, какие сайты я использую, российские, украинские или ещё какие-нибудь. Надо смотреть только на одно, правда там или неправда. Давай аргументы по сути, а не по форме. Теперь о "национализме". Данный термин очень спорен. По нему есть разные определения, которые очень сильно отличаются друг от друга и даже взаимоисключают друг друга. Это понятие скорее философское. Если, в твоём понятии "национализм" смыкается с понятием патриотизма (т.е. любви к Родине), то само собой я поддержу такой "национализм". Если твой "национализм" ближе к понятию "шовинизм", т.е. идеологии национального превосходства и национальной вражды, тогда буду против. К сожалению, в твоих словах чувствуется стиль идеолога украинского национализма Дмитрия Донцова. Ты фактически цитируешь его. Он же был скорее шовинистом. Достаточно бегло посмотреть на то, что он писал. Ради интересов нации (как он это понимал) оправдывал любые поступки, проповедовал идеи экспансии и насилия, фанатичная веру в свою национальную исключительность, готовность ради независимости идти на любые жертвы и даже преступления . Он разделял нацию «на «еліту» і «чернь», «гречкосіїв», русских на Украине называл пятой колонной и призывал к полному разрыву политических и культурных связей с Россией, обвинял во всех бедах Украины - русских. Даже такой националистически настроенный историк как О. Субтельный в основательной книге «Украина. История» писал: «Последний (украинский интегральный национализм) куда ближе стоял к таким праворадикальным движениям восточноевропейских аграрных обществ, как «Железная гвардия» в Румынии, «Усташи» в Хорватии, «Стрела и крест» в Венгрии и аналогичных движений в Словакии и Польше. От себя добавлю - сотрудничавшими с фашистами и имевшим руки по локоть в крови. Как может нормальный человек, не фанатик поддерживать такие взгляды. Они уже раз были реализованы бандеровцами. Это путь Украины к гражданской войне. Что касается высказываний "злоба нехай залишається для слабких людей", так убивать можно и без злобы, ради идеи.
avatar
10
А тещо зараз відбувається в Україні і Росії, на скільки тисяч щороку зменшується населення цих країн, це не пряме вбивство, вбивство без вогнепальної чи холодної зброї, ліберальні режими, вбивають нас без зброї, алкоголем, наркотиками, розпустою і т.д, заради якої ідеї це відбувається, та злоба їх просто переповнює. Вони вбивають цинічно з посмішкою на вустах. Прикладів море з екранів телевізорів, вакцинація проти кору і краснухи індійською вакциною, яка у лібералів ідея, в них дике бажання, розділяти і володарювати, а також гроші, які вони перетворили в інструмент політичного впливу і маніпулювання людьми(а гроші повинні виконувати свою природну функцію, засобу обміну між людьми результатами своєї праці). Це злоба, ненависть, розпуста і хаос. Їм потрібна не велика купка рабів для їх обслуговування, а розмножуватись ми будемо по-команді, і тільки для поновлення відпрацьованої раб сили. На все добре!
avatar