Переваги та особливості алюмінієвих радіаторів опалення
Алюмінієві радіатори опалення поступово відновлюють свої позиції на українському ринку. Все завдяки вдосконаленню виробничих технологій. Батареї алюмінієві мають низку переваг і особливостей, про які важливо знати, перш ніж прийняти рішення про покупку!
Алюмінієві радіатори та їхні переваги
Такі комплектуючі для системи опалення повністю складаються з алюмінію (точніше, сплаву силуміну) або частково металеві всередині. У другому випадку зі сталі виконані тільки вертикальні канали для теплоносія. Іноді подібні радіатори позиціонують як біметалічні чи пів біметалічні, але якщо теплоносій контактує з алюмінієм, це алюмінієві батареї. На сайті https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/radiatory/alumievye-radiatory/ можна підібрати оптимальну модель такого радіатора для вашого дому!
Розглянемо основні переваги алюмінієвих батарей.
- Висока теплопровідність. Цей показник приблизно втричі вищий, ніж у чавунних радіаторів. Але точні характеристики краще дивитися в паспорті виробу.
- Невелика вага. Батареї з алюмінію легкі, що дозволяє за необхідності кріпити їх не тільки на стіни, а й на міжкімнатні перегородки.
- Низька теплова інерція. Швидке нагрівання й остигання матеріалу дає можливість встановлювати терморегулятори для гнучкого управління мікрокліматом кімнати.
- Привабливий дизайн. Лаконічний зовнішній вигляд означає, що такі радіатори впишуться в будь-який інтер’єр.
Особливості батарей з алюмінію
- Тиск. Радіатори з алюмінієвого сплаву рекомендується встановлювати тільки в індивідуальні системи опалення, оскільки такі вироби розраховані на відносно невеликий тиск (до 16–20 атм), бояться гідроударів.
- Окисні процеси. Контакт алюмінію з теплоносієм з часом викликає активне вивільнення водню, через що в системі піднімається тиск і контур може розгерметизуватися. Через взаємодію матеріалу з лугом метал стає пористим, втрачає міцність. Корозійні процеси в радіаторах впливають на стан опалювальної системи в цілому, тому вироби з алюмінію довгий час не користувалися особливою популярністю. Вихід — купувати батареї із захисним покриттям внутрішніх поверхонь (наприклад, фтор-цирконієвим), а також регулярно видаляти газ за допомогою крану Маєвського.
- Герметичність. Недобросовісні виробники часто економлять на ущільнювачах, використовуючи для цього гуму. Аби не займатися регулярною заміною і не боятися залити будинок гарячою водою, обирайте моделі з паронітовими прокладками — вони стійкі як до високої температури, так і до хімічних домішок у воді.
Ці прості поради допоможуть обрати якісні і довговічні алюмінієві радіатори!
Коментарі (0) |