реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Звернення Українського інституту національної пам’яті до державних установ, громадських об’єднань та громадян України
30-Бер-12 1244 0.0 0
Дирекція і науковий колектив Українського інституту національної пам’яті звернулися до співвітчизників з таким зверненням.
В Україні на державному рівні вшановується трагедія містечка Корюківка Чернігівської області, де 1–2 березня 1943 р. гітлерівські нелюди знищили близько 7000 мирних громадян. Корюківський злочин проти людяності за масштабом став найбільшим за кількістю одночасних жертв на окупованій території тодішнього СРСР.
Відповідно до Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» та Постанови Верховної Ради України «Про вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії під час Другої світової війни» в Україні тривають відповідні громадські, меморіальні та наукові заходи.
Зокрема, Українським інститутом національної пам’яті ведеться робота з підготовки науково-довідкового видання – анотованого покажчика знищених окупантами сіл України. Для максимально повного виявлення та увічнення відомостей про страждання наших предків, земляків, ми запрошуємо до співпраці усі державні установи, громадські об’єднання, краєзнавців та громадян України.
Просимо усіх небайдужих до пам’яті українського народу надсилати до Українського інституту національної пам’яті достеменно відому Вам інформацію про села України, де під час війни гітлерівцями, їх союзниками й поплічниками було вчинено акти масового терору проти мирного населення.
При цьому просимо зазначати (у мірі наявності відомостей), дані про розташування села, дату трагедії, виконавців злочину з боку окупантів, кількість населення села та кількість жертв каральної акції, іншу інформацію, що має істотне значення для увічнення пам’яті безневинних жертв нацизму. Будемо вдячні і за інформацію про дату заснування села, наявність пам’ятників (інших меморіальних споруд) у пам’ять про жертви трагедії воєнних часів, а також посилання на джерела наданої інформації.
Зі свого боку, Інститут належно відзначить у виданні тих, хто надав посильну допомогу у вшануванні пам’яті про знищені села України, адже на сьогодні, на жаль, відсутні точні дані навіть про їх кількість.
Соборною працею над цією шляхетною справою ми віддамо данину нашої світлої пам’яті невинно убієнним предкам, вшануємо жертв лихоліття на Українській землі.

Відомості просимо надсилати на адресу: ksm@memory.gov.ua,
або поштою: 01021, м. Київ, вул. Липська, 16. Контактні телефони: (044) 281-08 92, 281-08 -88.

З повагою й сподіваннями на співпрацю

Дирекція і науковий колектив
Українського інституту національної пам’яті


Джерело: сайт Українського інституту національної пам’яті
http://www.memory.gov.ua/main/ua/news/detail/484.htm


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar