Головна › Новини › Гарячий коментар
Зупинити терор ЖКГ !
14-Бер-11 1288 0.0 0
Депутат Чернігівської обласної ради Ярослав Демченков звернувся до керівництва обласної ради з проектом рішення у якому викладено вимогу заборонити районним та міським радам дозволяти підзвітним ЖЕКам стягувати заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг у наказному провадженні без попереднього повідомлення боржника та проведення взаємозвірки заборгованості.

Коментуючи своє звернення до керівництва області Ярослав Демченков повідомив про те, що під приводом стимулювання людей до вчасної оплати житлово-комунальних послуг влада може позбавляти людей майна і навіть житла. Така можливість для влади закладена в 96-ій статті Цивільного процесуального кодексу України. Згідно з цією статтею, якщо людина заборгувала за спожиті нею комунальні послуги, ЖЕКи мають право через суд отримати судове рішення про примусове стягнення заборгованості за три дні. При цьому мешканці будинків, якщо вони незадоволені якістю або своєчасністю надання ЖКГ-послуг, мають судитися в звичайному порядку, тобто дуже довго, і ще довше отримуватимуть судове рішення.

Але найбільша небезпека полягає в тому, підкреслив Ярослав Демченков, що суд має право розглядати справи про стягнення заборгованості зі споживачів за їх відсутності. Закон навіть не зобов’язує суд повідомити мешканця про існування такого судового спору! Самому ж боржникові дається 10 днів на оскарження рішення. Причому відлік цих 10 днів починається не обов’язково з моменту повідомлення боржника, а навіть з моменту відмітки про відсутність боржника за відомою суду адресою.

Депутат стурбований тим, що поштарі розносять пошту вдень,а вдень більшість людей працює, то не важко здогадатись, що про негативне для себе рішення суду боржник дізнається вже у момент появи в його помешканні судового виконавця, який прийде описувати його майно (щоб примусово стягнути борги).

Ярослав Демченков нагадав, що Уряд України і Міжнародний валютний фонд домовилися, що ціни на газ для населення з 1 липня цього року зростуть на 30%, а з 1 жовтня на 62% зростуть тарифи на комунальні послуги. Це випливає з положень Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві в лютому 2011 року.

Крім того, з 1 січня 2011 року відновлено нарахування пені за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг.

При цьому за останній рік зарплати, пенсії та стипендії не підвищилися. В таких умовах вчасна сплата за житлово-комунальні послуги та по комунальних тарифах для багатьох людей стає не підйомним тягарем. І за спрощеною процедурою цих людей можуть просто позбавляти житла. «Саме тому, я прошу обласну раду зупинити своїм рішення житлово-комунальний терор принаймні на території Чернігівської області», сказав депутат.

Прес-служба депутата Чернігівської обласної радиДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:ЖКГ, зарплати, тарифи, Чернігівська обласна рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar