Жукля: міліція справу не відкриває.
Хоча в своєму документі партійці вимагали притягнути представників Московського патріархату до відповідальності за спробу захоплення храму та розпалювання релігійної ворожнечі, правоохоронці, очевидно, не розцінюють дії священиків УПЦ МП як прояв релігійної нетерпимості. Проте, достеменно відомо, й є зафіксовані на фото та відео матеріали, де чітко видно гасла, з якими представники Московського патріархату намагалися захопити храм. УНП закликає міліціянтів не писати «відписок», а натомість дати офіційні роз’яснення громадянам щодо того, як треба розцінювати надпис на транспаранті, встановленому біля Покровської церкви 13 вересня представниками УПЦ МП: «Украинский патриархат – это выдумка фашистов-националистов». Зі свого боку обласна організація УНП наводить для наглядачів законності та порядку статтю 161 Кримінального Кодексу України повністю:
Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії
1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, - караються виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до п'яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Також в УНП радять правоохоронцям уважніше прочитати ст. 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де йдеться, що релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань.
Вищезазначені статті Закону передбачають ні що інше, як відповідальність за скоєний злочин. Шкода тільки, що злочин вперто не хочуть бачити ті, хто, здавалося б першу чергу, повинен реагувати на нього.
За словами представників Української народної партії, вони звертатимуться до вищого керівництва МВС з вимогою більш якісного розслідування конфлікту, який стався на релігійному ґрунті в с. Жукля 13 вересня 2009 року.
Ігор ЛЕВЕНОК
Коментарі (0) |