Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Зе- влада діє на користь олігархів
17-Жов-19 348 0.0 0
Такі собі "Зе лібертаріанці": головним лобістом нових антифопівських законів були організовані торгові форми – мережі. Вони хочуть усунути конкурентів – дрібну торгівлю, яка знижує ціни, не дає великим компаніям монополізувати ринок.

Про це заявила ексголова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

Не апарату - чи в смартфоні, чи у вигляді окремого ґаджету чи у вигляді окремого пристрою - бояться підприємці. Підприємці бояться жорсткого і досить недружнього регулювання обліку. Бо ж касовий апарат стає фіскальним тільки після того, як підприємець виконує всі вимоги обліку.

Проблема не у ґаджеті, не у "державі в смартфоні". Це все насправді - лише форма. Зміст - у тому, що підприємця змушують вести додатковий і значний облік. І значну звітність. А для підприємця це означає значні витрати.

Наші урядовці - дуже далекі від дрібного підприємництва. Вони не знають, чим торгує дрібне підприємництво і в чому воно виграє. У нього можуть бути маленькі партії – по 5-10 штук якогось конкретного товару. Але дуже широкий асортимент. Підприємці намагаються задовольнити якомога ширше коло потреб своїх споживачів. Це їх єдиний спосіб вижити.

Головним лобістом цих антифопівських законів були організовані торгові форми – мережі. Їхню позицію відстоює Європейська бізнес-асоціація, до речі, конкретно – Комітет торгівлі і рітейлу.

Вони хочуть усунути конкурентів – дрібну торгівлю, яка знижує ціни, створює ринок, не дає їм монополізувати ті чи інші продукти і підняти ціни. Тому вони десять років носилися з цими ідеями – і тільки "Слуга народу" і цей Кабмін на них повелися.

Впровадження антифопівських ініціатив призведе до усунення конкуренції з дрібним бізнесом. Змусить легалізувати свої закупки. І тим дадуть можливість мережам "прижати" постачальників, аби за мінімальну ціну ті поставляли товар лише їм. Сьогодні це зробити неможливо. А завтра – цілком.

Зараз споживачі впевнені, що касові апарати їх захистять. І не думають, що разом з касовими апаратами вони отримають суттєве зростання цін. Я прогнозую – відсотків на 20."Тексти"Теги:касові апарати, монополісти, команда ЗЕ, ФОП


Читайте такожКоментарі (0)
avatar