реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Заклик митрополита Епіфанія молитися рідною мовою викликав істерику в Московському патріархаті

Намісник Свято-Троїцкого Іонинського монастиря, архієрей УПЦМП Іона (Черепанов) розганяє мовну істерію
Дуже простий заклик очільника ПЦУ, митрополита Київський і всієї України Епіфанія молитися рідною мовою запалив негативні емоції в Московського патріархату. Зокрема розганяти «зраду» почав намісник Свято-Троїцкого Іонинського монастиря, архієрей Української православної церкви Московського патріархату Іона (Черепанов).

На своїй сторінці в мережі Facebook він запостив два агресивні коментарі щодо діяльності ПЦУ та заклику молитися рідною мовою.

«Цим маразмом затикані всі вулиці», – говорить такий собі Iriney Usenko. Також у пості він вороже висловлюється про Епіфанія. Отже, можна припустити, що Іона (Черепанов) повністю розділяє ці думки та висміює ПЦУ.

До речі, заклик молитися рідною мовою обурив ще одного представника Московського патріархату. Архимандрит Серафим Вереш пише, що «ПЦУ є чужою для України структурою, інородним тілом, яке, час від часу нариває, заливає все навкруг себе гноєм».

Варто зазначити, що очільник ПЦУ Епіфаній на білбордах Києва закликає молитися рідною мовою. Не йдеться саме про українську. Проте навіть такий невинний заклик Епіфанія викликав українофобську істерію серед низки представників Московського патріархату та інших громадян України, які вороже налаштовані до української церкви, української мови та української історії.

Хто такий Іона (Черепанов)
Максим Черепанов народився 29 грудня 1971 року в Києві в сім'ї військовослужбовця, який походить із Російської Федерації.У 1989-1992 роках навчався у Київському медичному інституті імені Олександра Богомольця. У 1992 році зарахований до числа братії Києво-Печерської лаври. У 1993 році переведений в Троїцький Іонинськой монастир, де швидко здобував нові церковні звання.

Рішенням Священного Синоду Української православної церкви від 23 грудня 2010 року призначений головою Синодального відділу у справах молоді.
Рішенням Синоду від 26 серпня 2011 року призначений єпископом Обухівським, вікарієм Київської єпархії.
Архієпископ Іона відомий своїм знайомством із колишнім діячем проросійського козацтва Олексієм Селівановим (згодом бойовиком «Л/ДНР»). Владика Іона неодноразово висловлював ненависть та зневагу до Православної Церкви України, про що свідчать дописи на його сторінці в Facebook.
Разом із митрополитами РПЦ в Україні Онуфрієм та Антонієм (Паканичом) у 2015 році відмовився вставати у Верховній Раді на знак вшанування загиблих в АТО українських воїнів.
Іону та його оточення критично оцінював журналіст «Нового времени» Іван Верстянюк – автор цілої низки резонансних розслідувань. Зокрема, Верстянюк говорить про контакти Іони з промосковськими сектознавчими центрами.
Цьогоріч під керівництвом Іони в Києво-Печерській лаврі відбувся кінофестиваль «Покров», на якому помітили пропагандистів із РФ, зокрема Борис Корчевніков. На фестивалі пропагували єдність і дружба із Росією на основі «православ'я».

За матеріалами: Главком
Теги:рідна мова, Московська церква, ПЦУ, молитва


Читайте такожКоментарі (0)
avatar