реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Задекларуйте зброю і живіть спокійно!

Відучора вступив в дію закон, який врегульовує питання трофейної або знайденої вогнепальної зброї. Закон надає можливість цивільним протягом місяця - до 25 грудня 2024 року - задекларувати наявну незареєстровану вогнепальну зброю. Це дозволить легально зберігати її протягом воєнного стану та використовувати за необхідності для відсічі та стримування збройної агресії росії.

Важливо, що таке декларування звільняє від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання зброї. Порядок декларування доволі простий і відбувається через систему Національної поліції. Для цього необхідно подати письмову заяву, а також копію паспорту, витяг про місце реєстрації, ідентифікаційний номер та фотокартку розміром 3,5х4,5 см.

Задекларована зброя може легально залишатися у заявника на період дії воєнного стану та 90 днів після його завершення.

Після припинення або скасування воєнного стану цивільні особи зобов’язані здати задекларовану вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України.

Головною новацією цього закону є те, що задекларовану зброю після війни можна буде отримати у власність. Для цього в органи Національної поліції разом із зброєю подається відповідна заява. Протягом трьох місяців відбувається перевірка зброї та особи, і якщо немає підстав, що перешкоджають набуттю зброї у власність, то зброя передається у власність особі, яка її задекларувала.

Підставами, що не дають права набути у власність задекларовану зброю є, зокрема, такі: особа не відповідає встановленим законом вимогам для володіння зброєю (психіатричні хвороби, наркотична залежність, не погашена судимість тощо), вогнепальна зброя не підлягає декларуванню (закріплена за ЗСУ, зброя з видаленим маркуванням, зброя, що є знаряддям злочину тощо), зброя, яка відноситься до видів, що не можуть перебувати у власності фізичної особи (автоматична зброя, кулемети, гранатомети, переносні зенітно-ракетні комплекси тощо). Автоматична зброя може бути перероблена за рахунок фізичної особи на таку, що веде одиничний вогонь і, відповідно, може бути у її власності.

Хочу відзначити прогресивні моменти нового закону. Адже він спрямований на вирішення важливої суспільної проблеми і при цьому пропонує громадянам шлях співпраці. Заохочення до взаємодії з державою, а не покарання.
Дійсно, проблема незаконного обігу зброї є серйозною. В 2023 році вилучено 1567 одиниць автоматичної зброї, порівняно зі 100 одиницями в 2019-му. Зростання в п’ятнадцять разів.
Зрозуміло, що першопричиною є повномасштабна війна. Але.

Нелегальний обіг зброї – один з факторів, який непокоїть уряди європейських країн в питанні повноцінного вступу України до Європейського союзу. На шляху в європейську спільноту ми маємо забезпечити високі стандарти безпеки і правопорядку. І тому особисто я вітаю цей закон і добровільне декларування зброї – це важливий крок до ЄС і безпечного суспільства.

Фото з архіву. Листопад 2022 року. Донбас, між селами Довгеньке та Долина. Знайдені боєприпаси під час розмінування звільнених територій.

Андрій ПРОКОПЕНКО



Теги:зброя, широка війна, Андрій Прокопенко


Читайте також






Коментарі (0)
avatar