Головна › Новини › ПОГЛЯД
За прикладом доктора Геббельса
16-Вер-19 322 5.0 0
Свого часу я цікавився історією III-го Рейху. Особливе місце там займав Гебельс - геній нациської пропаганди. Побачивши в одному з постів думку про відношення зелібобів до корупції, виникла думка поділитися певними висновками, що я свого часу зробив про саму систему пропаганди Гебельса.

Єдина ціль пропаганди - це заволодіння думками мас народу. Все. Іншого немає. Для цього всі засоби є добрі. "Тільки та пропаганда є доброю, яка дає ефект, інша є поганою" та "Ми не шукаємо правди, тільки ефективності" - відомі цитати Гебельса.

Негативна пропаганда має бути спрямована виключно на одну людину (особу, особистість), ніколи проти групи чи ідеї. При чому, якщо вже берешся перебільшувати з брехнею, то не зупиняйся на малій брехні. "Чим більша брехня, тим в неї простіше повірити"(с). Приклад: Збагатився в 150 раз ітд.

Так як більшість людей - тупе бидло, пропаганда має бути дуже примітивною і складатися з дуже простих для зрозуміння мас ідей-шаблонів. "Найбільший ворог пропаганди - це інтелектуалізм"(с). Наприклад - "Велика корупція", "Заробляє на війні", "Вкрав у нас гроші", "Саджає патріотів".

Пропаганда має впливати на емоції і тільки на емоції.
Тому що всі люди схильні до емоцій і тільки одиниці до логіки. "Запамятайте собі, маси є незмінні. Вони завжди будуть такі самі: темні, неспокійні, схильні до забування"(с). Приклад "Відправив моряків на смерть", "Посварив братні народи".

Вплив на різні сегменти ринку. Хоча й маси однаково сприймають інформацію, але люди є різні. Хтось живе в селі, хтось у місті, хтось студент, а хтось фермер. "Ми маємо говорити на мові, зрозумілій для кожного, одна мова - для міста, інша - для села"(с).

Приклад: "Кінець епохи бідності і брехні" - для всіх, "Саджає патріотів" - для заходу, "Посварив братні народи" - для сходу, "Понизимо тарифи" - для бідних, "Знизити податки" - для бізнесменів ітд. Як я вище писав, мета лише одна - ефективність І ВСЕ, тобто голоси на виборах.

Поступове підвищення градусу пропаганди і як кінцевий результат - доведення пропаганди до істерії і народу до емоційного вибуху. Тому що емоції - це основа, фундамент пропаганди. І як спортсменів виводять на пік форми, так і маси виводяться на пік емоцій перед виборами.

Приклад - дебати Зе на стадіоні і доведення мас до емоційного вибуху, цитую по пам'яті - "Реформа Супрун? Яка це нафіг реформа!", "Ви опинитися у в'язниці!", "Як найбідніша країна має найбагатшого президента!", ну і сцена, як Зе став на коліна - це також емоційна фішечка.

"Завжди пам'ятайте, що фундаментальне правило пропаганди це повторювання без кінця найефективніших готових ідей-шаблонів. Пропаганда - це повторювання і ще раз повторювання, аж поки шаблони зрозуміють навіть найміцніші". Ну і найголовніше - без кінця повторювати те саме, аж поки всі, хто спротивлювався - піддадуться.
Гебельсовські тези вживаються не тільки в політиці, якщо придивитися, то можна знайти їх всюди в тому чи іншому вигляді. Іноді люди навіть не розуміють, що їх вживають

Перший крок для українських еліт - це зрозуміти, що гаслом "Армія, мова, віра" можна хіба що виграти вибори у львівському клубі інтелігентів, тож на часi почати створювати щось схоже на свою пропаганду. Хоча після того, як манiпулятори розклали по поличкам укр суспільство, важко буде щось нове придумати.

Володимир БРИЛЬТеги:геббельс, пропаганда, перемога Зеленського, команда ЗЕ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar