реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Вакарчук встановив пам'ятник творцю "Червоної рути"

У Львові урочисто відкрили пам’ятник Володимиру Івасюку. Скульптура композитора зупинена в русі – він ніби завмер, милуючись панорамою проспекту Шевченка, й не помічає навіть, що сніг притрусив йому неслухняного чуба.

Подія зібрала багатьох шанувальників таланту композитора. Тут звучали промови з уст мецената й ідейного натхненника встановлення пам’ятника Святослава Вакарчука, мера Львова Андрія Садового, сестри композитора Галини Івасюк. Пам’ятник освятили священики, до підніжжя усі бажаючі поклали квіти.

На урочистостях Святославу Вакарчуку було вручено почесну відзнаку – Золотий герб Львова, – за вклад у розвиток міста.

Сам Вакарчук на брифінгу після представлення монумента зазначив, що йому б дуже хотілося, аби у цьому місці було облаштовано найближчим часом умови для дозвілля студентів. Щоб вони збиралися біля Володимира Івасюка, аби пограти на музичних інструментах і поспілкуватися (такими місцями у Львові був раніше дворик, що сполучає вулиці Вірменську та Лесі Українки, поки на шум не почали скаржитися мешканці, а також – руїни синагоги Золота Роза, де й зараз частенько збирається молодь пограти улюблених пісень – ЗІК).

Загалом від моменту народження ідеї до втілення її у життя минулося п’ять років – вперше думка поставити пам’ятник сяйнула Святославу Вакарчуку у 2006 році. Він зазначив також, що ініціатива й виділення коштів на монумент – це для нього шанс віддати данину Львову як місту, що вплинуло на формування особистості і системи цінностей співака.
Західна інформаційна компаніяТеги:львів, Червона рута, ІВАСЮК, Вакарчук


Читайте такожКоментарі (0)
avatar