реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

В СБУ заявили що захистять органи влади від кібератак

На офіційному сайті відомства з’явилась інформація про те, що в СБУ підписали Меморандум з Дніпровською міською радою в рамках розбудови ефективної системи кібербезпеки держави.

Як повідомляють у прес-центрі спецслужби, це – перший крок у забезпеченні кібербезпеки органів місцевого самоврядування.

Так, необхідність розширення співпраці у сфері кібернетичної безпеки з органами місцевого самоуправління викликана, в першу чергу, агресивними діями з боку спецслужб Російської Федерації, які систематично проводять акції кібершпигунства та кібертероризму. У ході ведення Російською Федерацією «гібридної війни» проти України саме інформаційно-телекомунікаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування все частіше стають об’єктами кібератак. Крім того, заплановані у 2019 році вибори Президента України та народних депутатів Верховної Ради України посилять спроби російських спецслужб отримати інформацію, яка обробляється в автоматизованих системах органів місцевого самоврядування, а також несанкціонованого втручання в їх роботу.

Як приклад у відомстві зазначили, що впровадження Дніпровською міською радою новітніх інформаційних технологій для підвищення ефективності роботи із забезпечення життєдіяльності міста та безпеки його мешканців створює додаткові ризики порушення сталого функціонування таких систем. У Дніпрі також реалізовується низка проектів у рамках загальнодержавних програм, що потребують впровадження та удосконалення інформаційних та телекомунікаційних систем. Зокрема система оповіщення населення про надзвичайні події, надання адміністративних послуг, реєстр мешканців міста, система ситуаційного відеоспостереження.

На даний час, у рамках підписаного Меморандуму з використанням платформи MISP-UA фахівцями СБУ забезпечено обмін технологічною інформацією про наявні та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу. Це сприятиме ефективному реагуванню з боку української спецслужби на кібернетичні атаки, насамперед високого ступеня складності.

У відомстві наголошують, що Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ готовий і надалі надавати необхідний захист об’єктам критичної інфраструктури, державним установам та підприємствам, органам місцевого самоврядування та запрошує їх до співпраці.

Довідка: Співробітники Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP (Malware Information Sharing Platform) створили систему збору і обробки інформації щодо інцидентів кібербезпеки та обміну технічними даними про ідентифікатори компрометації інформаційних систем об’єктів критичної інфраструктури між суб’єктами сектору безпеки в режимі реального часу. Ця платформа широко використовується в усьому світі, а також відповідає міжнародним стандартам ЄС та НАТО і застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency.








Коментарі (0)
avatar