реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Унікальні матеріали з державного архіву Криму під загрозою
24-Квіт-14 894 0.0 0
Український інститут національної пам’яті стурбований долею Державного архіву Автономної Республіки Крим і просить Міжнародну Раду архівів забезпечити постійний контроль для захисту історичної та культурної спадщини Криму.

Відповідного листа направив 22 квітня 2014 року директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на ім’я Мартіна Берендсе – Президента Міжнародної ради архівів, яка має дорадчий статус у ЮНЕСКО.
У фондах Державного архіву АРК зберігаються унікальні документи періоду першої анексії півострова Російською імперією у 1783 році, які висвітлюють об’єктивну історію «приєднання» Криму, що обернулося справжньою трагедією для кримськотатарського народу.

У зв’язку з небезпечними тенденціями у гуманітарній політиці окупаційної російської адміністрації, про що свідчать, зокрема, нещодавні звільнення директора єдиної української гімназії у м. Сімферополі, а також працівників Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника, Український інститут національної пам’яті звернувся до Президента Міжнародної Ради архівів (ІСА) Мартіна Берендсе з проханням забезпечити постійний контроль для захисту історичної та культурної спадщини Криму.

«В умовах російської окупаційної політики «зачистки» інформаційного простору Криму – зазначається в листі – реальною видається загроза зникнення унікальних архівних документів з Державного архіву АРК».

Нагадаємо, що виконавча Рада ЮНЕСКО 10 квітня цього року ухвалила резолюцію «Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». У документі висловлюється стурбованість зростанням військової присутності Російської Федерації в окупованому Криму, що несе загрозу, у тому числі й культурній спадщині АРК. Прийнято рішення про здійснення перманентного жорсткого моніторингу на півострові відповідно до компетенції ЮНЕСКО.

Український інститут національної пам’яті


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar