реклама партнерів:
Головна › Новини › Спецакції
«Український вибір: євроінтеграція чи єепізація »?
13-Груд-11 1507 0.0 1
В прес-клубі «ПРОСВІТА» відбулося чергове експертне обговорення на тему: «Український вибір: євроінтеграція чи єепізація?». Партнером виступила Ініціативна група «Оновлення країни».

Олександр ЯСЕНЧУК, Громадська ініціатива "Оновлення країни":
- Україна не може обирати куди їй рухатися -- чи до Європи чи в обійми до Росії, адже ми вже й так географічно знаходимося в Європі, українці представники однієї з вільних європейських націй.
19 грудня у Києві відбудеться самміт Україна – ЄС, на якому сторони мають намір парафувати Угоду про асоціацію України з ЄС, що передбачає європейську перспективу для нашої держави. Підписання угоди торкнеться не тільки питань економічного співробітництва, але й адаптації українського законодавства, «підняття» соціальних та екологічних стандартів до рівня ЄС.
Звичайно, Україна пов’язана з Росією, проте близьке співробітництво з ЄС не зашкодить нашим відносинам. Росія сама намагається потрапити до кола європейських країн.

Василь ЧЕПУРНИЙ, голова чернігівського товариства «Просвіта" ім. Т.Шевченка:
- Україна -- найбільша країна Європи. І Європа не може "проковтнути" нашу державу. Причина не в тому, що у нас закони не ті, а тому, що в Євросоюзі щодо нас немає політичної доцільності.
В принципі Україна – європейська держава, але ми нікуди не дінемося від Росії. Росія, за словами росіянина Сабурова – це колоніальні землі України. А, тому ми відповідальні за ті процеси, які протікають в РФ.
Думаю, що багатовекторна зовнішня політика Кучми була абсолютно правильною. ЇЇ дотримання – це наша доля.

Павло ПУЩЕНКО, голова громадської організації "Ініціатива":
- Треба відштовхуватися від економіки. Ми бажаємо у Європу, у нас дуже тісні економічні зв’язки з Росією. Нам, українцям, треба згадати з чого починався Європейський Союз – це об’єднання вугілля та сталі. Тому Україні у пошуку та виборі своїх «векторів» потрібно виходити виключно з економічних інтересів.

Нагадаємо, що Президента України Віктора Януковича офіційно запросили на саміт ЄврАзЕС, який відбудеться 19 грудня в Москві.
За її інформацією, запрошення було передано Януковичу 30 листопада під час зустрічі зі спікером Ради Федерації Федеральних зборів РФ Валентиною Матвієнко. Сам документ датовано 14 листопада.

Як відомо, на 19 грудня в Києві запланований саміт Україна - ЄС, на якому, як очікувалося, мають прийняти стратегічно важливі рішення для інтеграції України в Євросоюз.
Інформація про те, що Янукович може замість участі в саміті Україна - ЄС бути того дня в Москві, з'явилася вперше 23 листопада. Янукович не спростував і не підтвердив цю інформацію, а заявив, що буде там, де необхідно.

Олександр БОНДАРЕВ


P.S. пане Бондарев де весь список експертів


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Павло Пущенко, Просвіта, Олександр Ясенчук, Василь Чепурний, Оновлення країни, прес-клуб


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Жлобов не берут в космонавты.Европейцы зашморганные
avatar