Українці в ізраїльській пастці
Десятки громадян України опинились у пастці у Секторі Гази - вони хочуть повернутися на Батьківщину, але Ізраїль не дає їм дозволу на виїзд. Переговори щодо роззброєння ХАМАС зайшли у глухий кут, і на цьому тлі шанси на евакуацію українців із зони конфлікту залишаються примарними.
У Секторі Гази залишаються орієнтовно 40-50 громадян України та членів їхніх сімей, які мають намір евакуюватися в Україну, за даними посольства України в Ізраїлі та представництва України при Палестинській адміністрації. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на відповідь МЗС. Більшість із них вже включалися до евакуаційних списків - проте виїхати не змогли.
"Більшість із них раніше включалися до евакуаційних списків, однак їхній виїзд був заборонений компетентними органами Ізраїлю, за їх поясненнями, з безпекових міркувань. Основною проблемою залишається відсутність у значної частини осіб дійсних документів, що посвідчують особу чи підтверджують належність до громадянства України, що унеможливлює їх виїзд через Єгипет чи Йорданію з подальшим прямуванням в Україну", - заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Тихий також уточнив, що з 1 лютого 2026 року КПП "Рафах" на кордоні Сектору Гази з Єгиптом відновив роботу. Однак виїзд можливий лише після перевірок органами безпеки і погодження з боку компетентних органів Ізраїлю. Фактично це означає, що навіть відкритий кордон не вирішує проблему для українців.
Посольство України в Ізраїлі та представництво при Палестинській адміністрації підтримують зв'язок із громадянами, що залишились у зоні конфлікту, і надають консульське сприяння. Окремий напрямок роботи - документування членів сімей українських громадян, які є палестинцями і не мають українських документів. Без цього їхній виїзд разом з родичами - неможливий.
Справа перебуває на контролі департаменту консульської служби МЗС та відповідних закордонних дипломатичних установ, запевнив Тихий. Утім конкретних термінів виїзду чи домовленостей з Ізраїлем він не назвав. Ситуація залишається патовою - люди застрягли між ізраїльською забороною та відсутністю документів.
Інформатор
У Секторі Гази залишаються орієнтовно 40-50 громадян України та членів їхніх сімей, які мають намір евакуюватися в Україну, за даними посольства України в Ізраїлі та представництва України при Палестинській адміністрації. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на відповідь МЗС. Більшість із них вже включалися до евакуаційних списків - проте виїхати не змогли.
"Більшість із них раніше включалися до евакуаційних списків, однак їхній виїзд був заборонений компетентними органами Ізраїлю, за їх поясненнями, з безпекових міркувань. Основною проблемою залишається відсутність у значної частини осіб дійсних документів, що посвідчують особу чи підтверджують належність до громадянства України, що унеможливлює їх виїзд через Єгипет чи Йорданію з подальшим прямуванням в Україну", - заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Тихий також уточнив, що з 1 лютого 2026 року КПП "Рафах" на кордоні Сектору Гази з Єгиптом відновив роботу. Однак виїзд можливий лише після перевірок органами безпеки і погодження з боку компетентних органів Ізраїлю. Фактично це означає, що навіть відкритий кордон не вирішує проблему для українців.
Посольство України в Ізраїлі та представництво при Палестинській адміністрації підтримують зв'язок із громадянами, що залишились у зоні конфлікту, і надають консульське сприяння. Окремий напрямок роботи - документування членів сімей українських громадян, які є палестинцями і не мають українських документів. Без цього їхній виїзд разом з родичами - неможливий.
Справа перебуває на контролі департаменту консульської служби МЗС та відповідних закордонних дипломатичних установ, запевнив Тихий. Утім конкретних термінів виїзду чи домовленостей з Ізраїлем він не назвав. Ситуація залишається патовою - люди застрягли між ізраїльською забороною та відсутністю документів.
Інформатор
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



