реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Українці готові до барикад!

29-Сер-11 960 1.0 0
Більше половини (56,9%) молодих українців погодилися з тезою, що настав час піднімати народ на боротьбу проти влади, неспроможної керувати країною.

Також цю ідею підтримали 49,8% людей середнього віку і 46,3% старших, свідчать результати соціально-психологічного опитування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Найменше незгодні з цим молоді – лише 16,4%. І завагалися з відповіддю 26,6% молодих.

"Молодь завжди більше готова йти на барикади. Старші люди зважують, що можуть втратити, а чого - досягти, вдаючись до протестних дій. Проте й серед них висока частка тих, хто вважає, що слід піднімати народ на боротьбу", - прокоментував сказав доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології Вадим Васютинський в інтерв'ю ZN.UA.

"Якщо до цього справді дійде, то реальна кількість людей, які вийдуть на вулиці, буде в кілька разів меншою. Але відомо, що для здійснення революції достатньо й 5% населення", - підкреслив він.

Васютинський зазначив, що дані опитування не є репрезентативними для всього суспільства. Було опитано мешканців лише шести міст - Донецька, Києва, Львова, Одеси, Севастополя, Харкова.

"Ми не мали на меті визначити точні відсотки, а йшлося, радше, про виявлення основних соціально-психологічних тенденцій розвитку масових настроїв", - пояснив експерт.

Однак нагадаємо, що дані інших досліджень побічно підтверджують висновки вчених. Так, за даними Інституту соціології НАН України, більшість українців визначають сьогодення як час "злодіїв та шахраїв" (48%), "політиканів" (44%) і "жебраків" (40%).

За такого сприйняття сучасності не дивують результати іншого опитування - 50,4% українців у віці від 18 до 29 років висловлюють бажання емігрувати з країни. Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів.
ВідголосТеги:еміграція, опір, опозиція, Опитування


Читайте такожКоментарі (0)
avatar