У Ніжині діє чоловічий монастир ПЦУ
Його повна назва - Свято-Воскресенський Іоано-Богословський монастир, і раніше це - всім відомий древній храм по вулиці Гоголя, який перебуває на балансі Чернігова.
2 лютого 2026 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (ПЦУ), було створено Свято-Воскресенський Іоанно-Богословський монастир міста Ніжина, а намісником призначено ієромонаха Петра (Цюру).
Недалеко від монастиря є келії, де живуть монахи. Їх троє: настоятель отець Петро, ігумен монастиря; ієромонах Януарій та диякон Олександр.
Священнослужителі потроху роблять ремонт своїми коштами, з їхніх слів, держава на це не виділяє ні копійки, тому йдуть маленькими кроками, й діють так, щоб зберегти неповторне обличчя пам’ятки
Стати монахом і присвятити своє життя служінню Богу і церкві, відмовитися від шлюбу й насиченого спокусами мирського життя – то дуже серйозне і виважене рішення. Нині при монастирі в Ніжині є два послушники – це молоді хлопці, один 18-річний, а інший – ще школяр. Вони поки прислухаються до себе… Згідно уставу монастиря, людина має мінімум три роки послужити в монастирі, і тільки потім приймати постриг.
А для більш зрілих монахів існує скит — це усамітнене житло ченця-самітника. Такий скит ніжинська братія будує в лісі між Дорогинкою і Припутням, а саме - в селищі Куликівка. Скит - це місце для суворого посту, молитви та відлюдництва. «Монаху потрібна тиша, щоб відчути тонкий духовний світ», - так сказали нам у монастирі…
Храм працює! Віряни, як і раніше, можуть приходити на службу, статус чоловічого монастиря цьому аж ніяк не заперечує.
Ніжин пост
2 лютого 2026 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (ПЦУ), було створено Свято-Воскресенський Іоанно-Богословський монастир міста Ніжина, а намісником призначено ієромонаха Петра (Цюру).
Недалеко від монастиря є келії, де живуть монахи. Їх троє: настоятель отець Петро, ігумен монастиря; ієромонах Януарій та диякон Олександр.
Священнослужителі потроху роблять ремонт своїми коштами, з їхніх слів, держава на це не виділяє ні копійки, тому йдуть маленькими кроками, й діють так, щоб зберегти неповторне обличчя пам’ятки
Стати монахом і присвятити своє життя служінню Богу і церкві, відмовитися від шлюбу й насиченого спокусами мирського життя – то дуже серйозне і виважене рішення. Нині при монастирі в Ніжині є два послушники – це молоді хлопці, один 18-річний, а інший – ще школяр. Вони поки прислухаються до себе… Згідно уставу монастиря, людина має мінімум три роки послужити в монастирі, і тільки потім приймати постриг.
А для більш зрілих монахів існує скит — це усамітнене житло ченця-самітника. Такий скит ніжинська братія будує в лісі між Дорогинкою і Припутням, а саме - в селищі Куликівка. Скит - це місце для суворого посту, молитви та відлюдництва. «Монаху потрібна тиша, щоб відчути тонкий духовний світ», - так сказали нам у монастирі…
Храм працює! Віряни, як і раніше, можуть приходити на службу, статус чоловічого монастиря цьому аж ніяк не заперечує.
Ніжин пост
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



