У древньому містечку Любечі, над Дніпром, де колись збирались на раду всі руські князі, пройшов уже дев’ятий фестиваль традиційної слов’янської культури і бойових єдиноборств. Минулі, довоєнні роки на нього приїздили і росіяни – якісь ордени вручали, говорили про слов’янську єдність… Тепер, звісно, свято обійшлося без них.
Любеч на день повернувся у часи Київської Русі. Урочисті розпочались на площі поблизу Спасо-Преображенського храму. Під співи камерного хору гостей фестивалю зустрічали Добриня Микитич та його сестра Малуша, вітаючи з Яблуневим Спасом.
На стадіоні розмістилися курені громад, містечко майстрів та сцена фестивалю. Хоровими заспівами і танцями відкрилась концертна програма фестивалю. Дівчата та хлопці танцюють у вбранні, стилізованому під часи Київської Русі. Молодики у костюмах козаків «гопакують» із шаблями. Дівчата в національному вбранні виносять велетенський жовто-блакитний прапор. І далі рушає театралізований марш фестивалю: князь Володимир Великий, Антоній Печерський, князь Володимир Мономах, князі Любецького з’їзду, любецький боярин Андрій Ослябя, монах Інокентій… За уявними героями часів Київської Русі – реальні вояки сьогодення: учасники АТО.
На фестивалі був не один відгомін сьогочасної війни: пройшла акція по збору коштів для реабілітації українських бійців «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну». Також на фестиваль була привезена величезна «Картина Миру», автором ідеї створення якої стала 15-річна художниця із Донеччини Лілія Дорошенко. Картина занесена до Книги рекордів України, у її написанні взяли участь близько 10 тисяч дітей і дорослих зі всієї країни.
"Голос України"