реклама партнерів:
Головна › Новини › Невідома Україна

У Коропі представлено "Чернігівський процес"

З ініціативи місцевого осередку Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в Коропі історик-свободівець Віктор Моренець провів презентацію ілюстрованої книги-дослідження "Чернігівський процес".

Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими.

"Весь парадокс чернігівського процесу в тому, що цих людей засудили восени 41 року на 25 років, а 50-го року на підпис Сталіну почали готувати документ про їхнє звільнення. І до Угорської революції до 56-го року їх було всіх звільнено. Військових злочинців, які пролили на нашій землі море крови, – звільнено. 1992 року президент Росії реабілітував із політичних причин військових злочинців, засуджених за злочини в Україні. Угорські військові, які опинилися 45-го року в себе на Батьківщині пішли під суд угорського військового трибуналу, а "совецкая власть" відпустила та реабілітувала. Отже, поки ми самі не засудимо наших ворогів, поки ми не засудимо тих, хто ходив із колорадськими стрічками, в нас буде так постійно. Всіх наших ворогів ми маємо засудити, знищити та зруйнувати", – зазначив краєзнавець Віктор Моренець.

Видання "Чернігівський процес" як і інші видання вийшли в світ за підтримки активістів Чернігівської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Віктор Моренець відповів на запитання присутніх, а також розповів про створення, зміст книги та особливості роботи в архівах.

Також Віктор Моренець представив присутнім свої попередні видання:

"Просвіта інкогніта". У книзі розповідається про зародження та діяльність на теренах Прилуччини в 1917-1922 роках "Просвіт" - громадських культурно-освітніх організацій. Внесок прилуцьких просвітян досі був невідомий і неоцінений. Саме прилуцька просвіта видала перший на теренах України "Українсько-московський словник", "Коротку граматику української мови" влітку 1917 року та часопис для молоді "Гасло" 1919 року. Також представлені документи чернігівської "Просвіти" періоду 1909-1907 років. – 2015.

Брошура "Микола Міхновський: публіцистика та вірші". До збірки увійшли біографія, публіцистичні твори і невідома до цього часу збірка віршів "Лірика".– 2015.

"Невідома спадщина". У книзі зібрані спогади, статті щоденники старшин Армії УНР родом із міста Прилуки та Прилуцького району Чернігівської області. – 2015.

"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріал до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького заколоту 1917 року. Книгу Віктор
Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.

"Земля, полита кров'ю". У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.

"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.
Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»



Теги:Короп, чернігівська Просвіта, свобода, угорці в другій світовій, невідома Україна


Читайте також






Коментарі (0)
avatar