реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

У бунтівній Жуклі чекають Патріарха Філарета

9 та 10 липня у мальовничому куточку нашої Корюківщини -- селі Жуклі збереться численний загал вихідців з цієї благодатної поліської землі та гостей на відзначення унікальної події -- 100 - літнього ювілею Свято - Покровського трьохпрестольного храму та 145- річчя від дня народження колишнього господаря села Миколи Комстадіуса.
Сто років тому завдячуючи сім'ї Комстадіусів та намаганням пращурів нинішніх жуклян, а саме 10 - 11 липня 1911 року, у Жуклі було закладено єдиний в Україні щодо архітектурного задуму, неперевершеної акустики та неповторної форми мурований храм.

Відтоді кілька поколінь місцевих жителів пережили непрості часи -- лихоліття революцій, воєн, розкуркулення, голодоморів, войовничого атеїзму, період розбудови села та піднесення рівня добробуту, знову погіршення умов життя, занепад. Але те, що згодом, після майже 30- річного забуття, відродився Божий храм, є знаковою подією і для села, і для усього району.

Ще задовго до ювілейної дати столичні земляки на чолі з уродженцем Жуклі, керівником Корюківського відділення товариства «Чернігівське земляцтво» Василем Устименком виступили з ініціативою перед жителями жуклянської громади стосовно відзначення сторіччя місцевої церкви. Згодом було створено ініціативну групу, до складу якої увійшли: Василь Устименко, священик Свято - Покровського храму отець Роман, депутат районної ради, заступник голови райдержадміністрації Іван Бузак, керівник громади Віктор Мороз, директор місцевої дев'ятирічки Тамара Устименко, староста церковної десятки Микола Давиденко та вихідці з Жуклі, а нині столичні мешканці -Володимир Горовий і журналістка Ольга Сирова.

Підготовчі роботи тривають не один місяць. Великі зобов'язання взяв на себе славний генерал, як його з любов’ю називають жукляни, Василь Устименко - підготувати і видати подарункову книгу з історії церкви - ювілярки «Зведи свій храм». Цієї події з нетерпінням чекає уся громадськість Корюківщини і не тільки. Планується також на місці колишнього цвинтаря церкви Різдва Пресвятої Богородиці, збудованої 1728 року гетьманом Данилом Апостолом, зробити насип братської могили зі встановленням хреста і меморіальної гранітної дошки, на якій будуть увічнені імена похованих на тому місці священиків та інших духовних осіб. Переважну частину заходів по святкуванню вже виконано.

Протягом двох липневих днів триватимуть урочистості. Розділити радість жуклян і гостей 9 числа прибуде владика Іларіон. За його участю відбудеться хресний хід до Кургану, інші заходи. Цього ж дня на шкільному подвір'ї вручатимуть відзнаки за активну участь у відновленні храму, звучатимуть гарні українські пісні у виконанні сільского хору та самодіяльних аматорів районної сцени.

Працюватимуть фотовиставки ікон Свято - Покровського храму, які нині зберігаються у Чернігівському художньому музеї, та з життя храму і його парафіян, виставки артефактів села (вишивки, рушники, плахти, дерев’яні вироби) та дитячих малюнків, присвячених ювілею церкви.

10 липня очікується приїзд Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси -- України Філарета. У храмі відбудеться святкова літургія, потім -- хресний хід навколо. Учасники свята матимуть можливість зануритися у світ неповторної духовної музики.


за матеріалами сайту http://alians3000.at.ua/Теги:патріарх Філарет, Жукля, Чернігівська єпархія, Корюківський район, УПЦ КП


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
И при чем здесь раскольник Филарет?
avatar
2
Розкольниками є московський патріарх Кіріл та його сателіт в Україні. А в Жуклю приїде законний Патріарх Київський і всієї Руси -України Філарет, дай Боже йому здоров'я! Нагадаю, що жукляни повикидали московських попів від свого храму -- не помогло й те, що московські служки перед тим "збадьорилися" горілкою... Тож майте на увазі! Жукля -- село партизанське!
avatar