реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Три професії, які не бояться безробіття

10-Вер-13 1150 0.0 0
Рівень безробіття в Україні, хоча і повільно, але все ж збільшується, вважають експерти і розповідають які професії не постраждають від чергової хвилі трудової кризи.

Газета «Сегодня» пише, що в найближчі роки на ринку працевлаштування України збільшиться попит на журналістів, агрономів та спеціалістів сфери інформаційних технологій.

«Втім, незважаючи на кризу, Європа продовжить відбирати у нас найкращі кадри. Тому нам необхідно готувати такі кадри із запасом.

Збережеться гострий попит на людей технічних спеціальностей: зварювальників, слюсарів, механіків, інженерів», – сказав виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом Андрій Ніколов.

Держстат повідомляє, що за останні сім місяців 2013 року число безробітних збільшилось, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Прогнози фахівців невтішні.

«Ситуація на ринку праці буде загострюватися. Могла б допомогти так звана мобільність робочої сили: коли в одній галузі робочі місця скорочуються, в іншій, навпаки, збільшуються. Але цього не відбувається», – говорить заступник голови парламентського комітету з питань соцполітики та праці Павло Розенко .

«Причин декілька. По-перше - криза в ЄС. Особливо гостро він відчувається у Греції, Іспанії та Португалії. Там досить багато наших співвітчизників, які свого часу виїхали туди на заробітки. Тепер частина з них скоро повернуться назад. Зіпсувати ситуацію може торгова війна з Росією, якщо вона набере обертів, і можливе створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, запевняють експерти. "На ринки Митного союзу ми поставляємо товари металургії, хімії та легкої промисловості. Через суперечки з Росією частина нашої продукції може втратити ринки збуту в СНД, а це призведе до скорочення співробітників», – вважає глава комітету сертифікації Асоціації професіоналів з управління персоналом Дмитро Козлов.

Проте, за словами управлінців, криза прийде не відразу.

«Найближчі півроку ситуація з безробіттям залишиться стабільною, – говорить Андрій Ніколов. – Ситуація залишається збалансованою за рахунок таких галузей, як торгівля, сфера послуг, енергетичний і фармацевтичний сектор».

Та незважаючи на негативні тенденції ринку праці, які йому прогнозують. Міністр соцполітики Наталія Королевська, вважає що рівень безробіття все ж зменшується.

«У I кварталі 2013 року рівень безробіття скоротився на 0,4%. На зниження безробіття вплинули зміна ідеології роботи Держслужби зайнятості і набуття з січня чинності нового закону про зайнятість», – говорять в міністерстві.

В свою чергу директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, заспокоює українців, беручи до уваги те що зараз відкриваються багато невеликих фірм і якщо буде скорочення у певних галузях, люди підуть на роботу саме туди.

за матеріалами сайту finance.bigmir.net


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:персонал, ринок праці, безробіття


Читайте такожКоментарі (0)
avatar