реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Тариф на електрику зріс на 64 %

З 1 червня в Україні підвищено тариф на електроенергію для населення. Він буде майже на 64% вищим за попередній. При цьому в Міненерго відмовилися від запровадження диференційованого тарифу, що залежить від обсягу споживання. Хоча така ідея розглядалася.

У Міненерго прораховували не тільки розмір нового тарифу на електроенергію, а й розглядали можливість його підвищення не для всіх. Так, домогосподарствам із невеликим обсягом споживання (до 100 кВт-год) планували залишити колишній тариф – 2,64 грн/кВт-год. А тим, хто споживає понад 100 кВт-год, мали намір підвищити тариф на 80%.

Підрахунки та обговорення тривали до 31 травня. І лише в останній день весни усе ж ухвалили вердикт: тариф буде єдиним для всіх. З 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для населення становитиме 4,32 грн/кВт-год.

Таким чином, указ президента В.Зеленського про заборону підвищення тарифів у час війни не вартий паперу, на якому його надруковано.

Водночас колишній міністр енергетики Іван Плачков стверджує, що підвищення тарифу на електроенергію для населення кардинально ситуації в енергетиці не поліпшить, оскільки на частку населення припадає менше третини споживаної електроенергії. Тому відключення світла знову буде поновлено, а чиновники, топ-менеджери і олігархи енергокомпаній в чергове набють свої кармани за рахунок збіднілого українського народу.

За матеріалами сайту "Економічні новини"
Колаж ТСНТеги:олігархат, нові тарифи, Енергетика, команда ЗЕ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar