реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Суддям підвищили пенсії. Бідні вони, бідні...

В Україні із січня до липня 2021-го середня пенсія збільшилася всього на 200 грн: із 3,5 до 3,7 тис. грн. За цей же період пенсія суддів зросла з 67,9 до 83,2 тис. грн, або на 15,3 тис. грн.

Про це йдеться в опублікованих даних Пенсійного фонду. Це сталося з урахуванням індексації та підвищення прожиткового мінімуму. Головна причина: для простих українців і служителів Феміди діють різні правила виходу на заслужений відпочинок.

Чому така різниця?
Прості українці отримують виплати за формулою: середня зарплата за три минулі роки помножити на стаж у роках, на 1% і на співвідношення власної зарплати до середньої. Тож навіть при наявності 35 років стажу із середньою зарплатою розмір пенсії буде меншим, ніж 35% (бо враховується середня зарплата за три роки, а вона менша, ніж середня зарплата за минулий рік).

Суддям пенсія рахується інакше: вони за наявності стажу можуть претендувати на 80% своєї зарплати. Простим українцям не досягти такого співвідношення пенсії до заробітку, навіть якщо вони мають 80 років стажу.

В результаті пенсії простих українців ростуть на сотні гривень, а виплати служителів Феміди – на десятки тисяч гривень.
Бізнес.UAТеги:соціальна справедливість, пенсії, судді, пенсійний фонд


Читайте такожКоментарі (0)
avatar