Головна › Новини › ПОДІЇ
Süddeutsche Zeitung - критикує українську владу
29-Жов-10 876 0.0 0
Газета Süddeutsche Zeitung вийшла в понеділок, 25 жовтня, з коментарем, присвяченим політичній ситуації в Україні. В ньому підкреслюється, що за президента Януковича відбулось "повернення до старої олігархічної системи".
Süddeutsche Zeitung пише, що Віктор Янукович набрав на всі ключові посади в уряді людей зі свого оточення, забувши про свої виборчі обіцянки. "Стало очевидним, що він не хоче виконувати свою головну виборчу обіцянку перед населенням - примирити культурно і політично розрізнені частини України. (...) Янукович досі не зробив жодних сигналів, які б могли помирити з ним саме західноукраїнців. Навпаки, він провокував їх, зокрема тим, що взяв у міністри освіти історика із суперечливою репутацією Дмитра Табачника."

Видання також критикує українську владу за відхід від демократичних цінностей: "Януковичу та його команді вдалося задавити демократизацію в усіх інституціях та на всіх посадах. В останні роки існувала невсипуща вільна преса, але державний апарат знову взяв мас-медіа під контроль. Водночас СБУ намагається сильніше контролювати університети як осередки суспільної непокори."

Можливості для впливу в Заходу обмежені

Водночас SZ зауважує, що до критики, яку "дедалі більше висловлюють в західноєвропейських столицях" щодо його курсу, Янукович ставиться без будь-якого розуміння: "Як і багато інших екс-комуністів у країнах колишнього соцтабору, в нього немає стратегічних поглядів на суспільство. Для нього політика - це перш за все розставити своїх людей на ключові посади і побороти опозицію."

"Тим часом, можливості для маневру західних сусідів, котрі непокояться розвитком ситуації в Україні, є доволі вузькими. Вони, у принципі, можуть агітувати лише тим, що демократія, яка функціонує, створює кращі передумови для модернізації країни та одужання економіки, ніж повернення до олігархічної системи",- підсумовує SZ.

Автор: Захар Бутирський
Редактор: Роман Гончаренко
Теги:Німеччина, Янукович, пресса, україна, свобода слова, тоталітаризм


Читайте такожКоментарі (0)
avatar