реклама партнерів:
Головна › Новини › Анонси подій
Створено новий документальний про Героїв Крут
24-Січ-14 1038 0.0 0
29 січня 2014 року о 12.35 Перший національний телеканал представлятиме новий документальний фільм «ГЕРОЇ УКРАЇНИ. КРУТИ. ПЕРША НЕЗАЛЕЖНІСТЬ». Стрічку створено Творчим об’єднанням документальних фільмів та програм Національної телекомпанії України до 96-ї річниці героїчного бою на станції Крути українських захисників з військами радянської Росії.

Творці фільму: Сніжана Потапчук, автор та режисер фільму; Світлана Коваль, оператор; Марк Гресь, керівник проекту.

Наукові консультації творчій групі надали фахівці відділу історії Української революції 1917–1921 років Інституту історії України НАН України на чолі з Владиславом Верстюком, доктором історичних наук, професором; наукові співробітники Українського інституту національної пам’яті, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Історико-меморіального музею Михайла Грушевського,

Допомогли у створенні документальної стрічки Південно-Західна залізниця (керівництво та колективи залізничних станцій «Київ», «Бахмач», «Крути» «Ніжин»,), родичі Героїв Крут і краєзнавці.

Нагадаємо, що 2–3 листопада 2013 р. на Чернігівщині творча група працювала на залізничних станціях «Бахмач», «Крути» і «Ніжин», у місті Ніжин, а головне, на місці легендарного бою, де зараз розташований Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут» – філія Національного військово-історичного музею України. Кінодокументалістам охоче надали всю необхідну допомогу керівники та співробітники музейно-меморіального комплексу, залізничних станцій, священики і правоохоронці за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.

У фільмі взяли участь: Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського, Народні артисти України Наталія Сумська, Ніна Матвієнко, Василь Баша, Юрій та Олексій Коваленки, громадська організація «Департамент воєнно-культурної антропології», воєнно-історичні клуби «Постріл» та «44 Камчатський полк», київська громадська організація «Клуб «Червона зірка».

Фільм створено за фінансової підтримки всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ять», Національного військово-історичного музею України, Анни та Василя Потапчук.

Автор та режисер фільму «ГЕРОЇ УКРАЇНИ. КРУТИ. ПЕРША НЕЗАЛЕЖНІСТЬ» Сніжана Потапчук так пояснила його мету: «Кажуть, аби засвоїти урок потрібно застосувати теорію на практиці. І, виявляється, чим більша похибка, тим ґрунтовніше засвоєння, тим більша вірогідність, що урок не завчено задля відмітки, а вистраждано і пережито розумом та серцем, а відтак, засвоєно назавжди. Пошук правильного рішення і є шляхом, який в проекції на життя називається шляхом до мудрості.

У контексті нації історичне минуле народу є таким же уроком. Проте мудрість нації, її щастя та процвітання залежать не лише від правильного засвоєння пройденого історичного шляху, а й від вивчення похибок. Це і називається мудрістю, яка, зрештою, є запорукою не повторюваності історичних помилок.

За останнє сторіччя українці двічі виборювали право називатися нацією, право відроджувати і творити власну історію, а відтак іти не нав’язаним зовні, а самостійно обраним шляхом.

Земля України, серце українця зберегли пам’ять про кожного, хто став на захист національної волі Батьківщини, заслужено найменувавши їх Героями, Героями України.

І дай Боже, аби сьогодні нам, українцям, стало мудрості у вирі революції не допустити повторення 1918 року, назавжди засвоївши той кривавий урок».

Сергій БУТКО
Український інститут національної пам’яті


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Сніжана Потапчук, Крути, інститут національної пам'яті, нові фільми


Читайте такожКоментарі (0)
avatar