реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА
„ Страшилки” реального життя хай відійдуть у минуле.
02-Бер-11 1442 0.0 0
Кожний українець в середньому живе на 9 років менше через інфекційні хвороби. Це на три роки менше ніж французи та на п’ять років менше ніж данці. ( Світова статистика охорони здоров’я / Всесвітня організації охорони здоров’я, 2009 рік).
Понад 7 тис. дітей померли в Україні у 2008 році. Серед них є діти , які померли від менінгококової інфекції , ротавірусної інфекції , туберкульозу , дифтерії , кашлюку , сказу , вірусного гепатиту . Щеплення могло б попередити ці смертельні випадки.

Подолання таких хвороб , як кір , дифтерія , краснуха та гепатит В для України залишається однією з найважливіших проблем у сфері охорони здоров’я. Спалахи цих хвороб фіксуються в нашій державі значно частіше , ніж в країнах Європейського Союзу.

30 людей щодня помирають в Україні від туберкульозу . Серед них є і діти. За останні п’ять років серед дорослого населення в Україні на туберкульоз захворіли 167 155 людей. Кількість хворих зростає, адже дорослі інфікують дітей. Відмова від щеплення може призвести до дитячої смертності від важких форм туберкульозу.

Згідно зі статистичними даними, частота ренгенологічно підтверджених Hib-пневмоній серед дітей віком до 5 років складає 34%. 80 – 240 дітей віком до 5 років щорічно хворіли на Hib-менінгіт (2006 рік). З них помирали від 4 до 12 дітей. На Hib-пневмонію – 400-1200, із них помирали 20-60 дітей. Після запровадження в Україні обов’язкового щеплення проти Hib-інфекції 2006 року смертність дітей до 4 років від пневмонії у період з 2005-2008рр. вдалося скоротити на 26% ( в 1,4 рази).

Близько 1 млн людей у 1980 –х роках помирали у світі через правець кожного року. 790 тис. з них – новонароджені. Завдяки вакцинації жінок репродуктивного віку у 2000 році правець новонароджених вдалося ліквідувати у 135 країнах. Щорічний показник смертності від цього захворювання у світі знизився на 75 %.

У 2008 році, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , близько 164 тис. людей на землі померли від кору. Більшість з них – діти у віці до 5 років. 7822 випадків були зафіксовані у 32 європейських країнах. Третина з них була пов’язана зі спалахами. У 76% випадків на інші континенти інфекція була завезена з європейських країн. У 2002 році близько 242 тис. дітей померли від цієї хвороби . Більшість дітей , які захворіли , не мали щеплення або не пройшли повного курсу вакцинації від цієї хвороби , оскільки так вирішили їхні батьки.

Близько 2 млрд людей у світі хворі на гепатит В. 350 млн людей є носіями хронічної інфекції. У 2002 році понад 600 тис людей померли від хронічного гепатиту В. Відомо , що близько 25% людей , які були інфіковані у дитинстві , помирають від раку чи цирозу печінки , що розвиваються внаслідок хронічної інфекції. Після введення планового щеплення проти гепатиту В у Китаї рівень розвитку хронічних захворювань на гепатит В у період 1997-2005 р.р. вдалося знизити до 2% серед дітей молодше 5 років.

19 тис. людей перехворіли на дифтерію в Україні під час спалаху цієї хвороби у 90-х роках. 696 з них померли. У цілому під час епідемії на території колишнього Радянського Союзу було зареєстровано близько 158 тис випадків дифтерії та 4 тис. смертей. Серед ускладнень , які спостерігалися у хворих: міокардит, поліневрит , інфекційно-токсичний шок, круп та асфіксія. Основною причиною епідемії стала відсутність планової ревакцинації дорослого населення та збільшення кількості відмов батьків від імунізації дітей під впливом дискусії щодо шкоди щеплень. Додаткова масова імунізація проти дифтерії сприяла зниженню захорюваності на дифтерію за 7 років ( 1995- 2002 р.р.) у 18 разів, показники смертності – у 20 разів.

95% щепленого населення створюють колективний імунітет , який захищає невакцинованих людей. Коли охоплення вакцинацією зменшується, виникає загроза спалахів інфекційних хвороб, що створює ризики для всіх , хто не має щеплення.

Тридцять років я працюю на ниві боротьби з дитячими інфекційними хворобами.

У мене немає сумнівів щодо необхідності щеплення. Вакцини вберегли світ від багатьох смертельних хвороб.

Сучасний світ не зміг би вижити без вакцинації . Вона життєво важлива.

При досягненні 95% дітей залучених до щеплень слово „боротися” буде недоречне. Краще займатися пропогандою здорового способу життя дітей.

Криза довіри до вакцинації в Україні виникла кілька років тому через поширення в медіа повідомлень про ніби-то наявний зв’язок між щепленнями та погіршенням стану здоров’я дітей, а також внаслідок браку інформації щодо реальної загрози інфекційних хвороб та їхніх ускладнень. Батьки почали побоюватися ускладнень після щеплення більше , ніж ускладнень від хвороб.

У 2009-2010 рр. рівень охоплення щепленнями в Україні різко знизився – на 10-15% в цілому по країні і до 40% в деяких регіонах. Зменшення охоплення щепленнями може призвести до спалахів інфекційних хвороб і ставить під загрозу здоров’я та життя дітей, батьки яких відмовляються від профілактичних щеплень.

У зв’язку з цим з 2009 року ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я реалізує інформаційний проект „ Відновлення довіри до іммунізації в Україні”.

Дитячий фонд ООН ( ЮНІСЕФ) є світовим лідером серед організацій, які працюють заради захисту та покращення життя дітей. Фонд є однією з агенцій Організації Об’єднаних Націй. Засновані в 1946 році . В Україні ЮНІСЕФ відкрив представництво у 1997 році.

ЮНІСЕФ співпрацює з батьками , громадськими організаціями , місцевими громадами та урядами 190 країн.

Мета ЮНІСЕФ – створення світу , в якому будуть реалізовані права кожної дитини. Вона прагне забезпечити дітям доступ до якісної освіти та охорони здоров’я, захистити їх від насильства та експлуатації. У співпраці з органами державної влади ЮНІСЕФ допомогає дітям у надзвичайних ситуаціях , під час війн та стихійних лих.

Діяльність ЮНІСЕФ фінансується за рахунок добровільних внесків урядів , фондів , підприємств та фізичних осіб.

Згідно з оцінками ВООЗ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Світового банку у 2009 році рівень охоплення програмами імунізації дітей у світі мав найвищі показники. Вакцинація дозволяє рятувати життя близько 2,5 млн дітей у віці до 5 років , які живуть у країнах , що розвиваються.

У результаті проведення щеплень проти кору , за даними ВООЗ , рівень смертності від цієї хвороби у 2000-2007 рр. у світі знизився на 74%.

Завдяки глобальній кампанії з імунізації дітей віком менше 5 років кількість випадків поліомієліту у світі зменшилася майже на 100% - від приблизно 350 тис. захворювань на рік у 1988р. до 1651 випадків у 2008 р. У 121 з 125 країн поліомієліт вдалося ліквідувати.

Однак у 2010 році спалах хвороби було зафіксовано в Таджикістані. Лікарі зареєстрували в цій країні кілька сотень випадків паралітичного поліомієліту.

Це – перший спалах поліомієліту у 53 країнах Європи та Азії з 2002 року. У червні 2010 року ЮНІСЕФ разом з ВООЗ , Центром з контролю та профілактики захворювань ( CDC Atlanta ,США) і урядами розпочали нову програму , спрямовану на подолання поліомієліту у світі.

В природі існує 1045 видів бактерій , вірусів ще більше. На щастя вони не всі патогенні для людини.

Діти у віці до 1 року дають правильну імунну відповідь до 1016 бактерій та вірусів.Тому імунне перевантаження вакцинами – виключено.

Згідно з національним календарем щеплень дітям в Україні проводять вакцинацію проти 10 інфекційних хвороб: туберкульозу , гепатиту В , дифтерії , кору , краснухи, паротиту, поліомієліту, Hib-інфекції , правця та кашлюка. У США – проти 16 , в більшості країн Європи – проти 14. В Україні багато батьків відмовляються робити щеплення своїм дітям. Через це діти страждають від цих захворювань , а нерідко – навіть помирають.

Підготував обласний дитячий інфекціоніст М.Х.КартельДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:тривалість життя, менінгіт, кір, інфекції


Читайте такожКоментарі (0)
avatar