реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Срібні оклади євангелій – у книзі хранительки фондів

Каталог «Срібні оклади Євангелій ХVІІ–ХІХ століть» Ганни Арендар представили у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.

Головна хранителька фондів музею, авторка видання Ганна Арендар розповіла, що чимало окладів Євангелій в колекції Чернігівського історичного музею являють собою зразки високого ювелірного мистецтва. Презентуючи свою роботу, вона зазначила, що каталог містить розлогий опис та атрибуцію сакральних пам'яток церковного мистецтва – срібних окладів Євангелій XVII–XIX століть із зібрання Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. Вона розповіла про історію та особливості створення Євангелій, специфіку їх оздоблення та чим вони різняться і ким та коли саме вони використовувались у давнину.

Цінність колекції полягає в тому, що значна частина окладів збереглася у первісному вигляді, кожен твір є унікальним і неповторним. Проєкт реалізований на благодійні кошти директора видавництва «Купола» Сергія Соколова. Видання приурочене до 125- річчя музею.

За інформацією Чернігівського історичного музею імені В.В.ТарновськогоТеги:Чернігівський історичний музей, колекції, Ганна Арендар, нові книги


Читайте такожКоментарі (0)
avatar