реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Соборність - привід для роздумів і пісні

До Дня Соборності України у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувся святковий концерт капели бандуристів імені Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща.

Від знакової події возз’єднання українських земель, якій присвятили святкову програму артисти капели, минуло вже 99 років. А Четвертому Універсалу Української Центральної Ради, яким проголошено незалежність Української Народної Республіки, рівно 100 років. Нині державне свято Соборності України набуває особливого значення з огляду на новітні події та історичні паралелі. І капела бандуристів підготувала дуже насичену й змістовну програму, сповнену глибоким патріотичним змістом. Артисти виконували авторські твори Раїси Борщ, народні пісні в обробці Миколи Борща, твори з репертуару Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, популярні пісні на слова наших славетних сучасників Юрія Рибчинського, Миколи Ткача.

Актуально прозвучала тема боротьби за свободу й незалежність України у яскравих концертних номерах: «Козацька сюїта» Левка Ревуцького та Григорія Давидовського; «Сюїта козацьких маршів», до якої увійшли «Запорозький марш» знаменитого бандуриста Євгена Адамцевича та композиції з опери «Чорноморці» Миколи Лисенка; пісні Українських січових стрільців.

Вірші геніальних класиків української поезії Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Володимира Сосюри натхненно читав ведучий Дмитро Обєдніков. Цікавими й змістовними були його розповіді про історію творів та їх авторів.

Завершився концерт на кульмінаційній хвилі сакральними для українців творами: «Реве та стогне Дніпр широкий» на вірші Тараса Шевченка та музику Данила Крижанівського та офіційним Гімном України, який разом з артистами співав увесь зал.

Наступна зустріч з улюбленими артистами відбудеться 25 січня 2018 року під час авторської програми Тетяни Олійник «До дня Тетяни», у якій Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща братиме участь.

Віра ЛОБАНОВСЬКАТеги:Чернігівська філармонія, капела бандуристів, День Соборності, Раїса Борщ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar