Головна › Новини › Проблема
Смертельні помилки водіїв
25-Січ-10 1436 0.0 0
Сьогодні, коли почастішали дорожньо-транспортні пригоди, не все і не завжди можна списати на погану якість доріг та неуважних пішоходів. Тим більше, що, скажімо у країнах Європи та США на дороги особливо не скаржаться. Тим не менше гинуть водії та пішоходи й там. Отже, чи є якась система причин? Насамперед для водіїв?Пропонуємо переглянути своєрідний список причин, які можуть спричинити серйозне ДТП і навіть призвести до смертельного фіналу.

1. На першому місці – кермування у нетверезому стані. У США, приміром, кожні дві хвилини відбувається ДТП з вини п’яного водія. Щорічно алкоголь вбиває 40% з 40 тисяч людей, які гинуть на дорогах.

В Україні кожного дня близько 14 аварій, спричинених алкоголем, завершуються важкими травмами чи смертю.

2. SMS-листування за кермом. Щодня в США стається від 4 до 8 тисяч аварії через те, що водій відволікся від дороги під час написання повідомлень чи телефонних дзвінків. У написанні SMS за кермом була помічена навіть дружина губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценегера, який своїм указом посилив відповідальність за це порушення.

3. Емоційність і агресія. Щонайменше 1,5 тисячі людей біли вбиті або серйозно постраждали через дорожні сварки, з'ясувань стосунків, а також прояви агресії за кермом.

4. Відмова від використання дитячих крісел. На думку експертів, висока дитяча смертність у ДТП (щодня в США гинуть 4 дитини у віці від 2-14 років і ще понад 500 отримують поранення) пов’язана саме з тим, що водії не хочуть використовувати спеціальні дитячі крісла і утримуючі пристрої.

5. Перевищення швидкості та "хизування" на дорогах. Перевищення швидкості складає 13% від кількості всіх аварій і 33% від усіх аварій із смертельним результатом. Особливо це стосується їзди у поганих погодних умовах, коли йде сніг, дощ або туман.

6. Недооцінка погодних умов. Не всі водії вчасно переходять у з літньої гуми на зимову.

7. Ігнорування ременів безпеки. За останні 30 років у США ремені безпеки врятували життя 211 тисячам людей. За це порушення практично всюди накладається штраф. В Україні він становить від 51 до 85 гривень.

8. Кермування з простроченими контактними лінзами. Лінзи, які пошкодилися або в яких скінчився термін використання, можуть спотворювати і погіршувати зорове сприйняття, а 90% інформації водій сприймає саме зором.

9. Кермування у втомленому стані. Через втому у водія знижується увага і концентрація, збільшується час реакції, - тож у довгих подорожах водіям рекомендують при відчутті втоми або коли очі закриваються, краще від'їхати до узбіччя і перепочити якийсь час.

10. Недотримання правил дорожнього руху та техніки кермування. Неправильне керування машиною, недотримання дорожніх вказівників, знаків, та недотримання пріоритетів під час руху також спричиняють аварії.

11. Низька культура учасників дорожнього руху - як серед водіїв, так і серед пішоходів. Пригадайте, як часто водії пропускають пішоходів на нерегульованих пішоходних переходах, або й просто пропускають автомобіль з водієм-початківцем, який забарився, або просто - через ввічливість?

Понад 50% всіх ДТП відбувається за участю пішоходів - і більшість, - саме з вини останніх. Тому водіям варто брати до уваги непердбачливу поведінку пішоходів.

Таке дослідження провели журналісти авторитетного американського видання Forbes.

За інформацією сайту «Аратта».
Теги:ДТП, водії, ремені безпеки, аварії, пішоходи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar