Головна › Новини › Проблема
Схід піднімається: чорнобильці йдуть із Харкова, у Донецьку мітингують
05-Лип-11 1238 0.0 0
Близько 100 представників чорнобильських організацій Харкова вирушили на всеукраїнську акцію протесту до Києва.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив голова харківського громадського об’єднання інвалідів Чорнобиля «Чорнобильський Спас» Борис КОРОТКОВ.

За його словами, 6 липня перед Адміністрацією Президента України чорнобильці влаштовують акцію протесту проти прийняття законопроекту № 7562 про гарантії держави про виконання рішень суду, відповідно до якого розмір пенсій чорнобильців, дітей війни та військових пенсіонерів визначатиметься не законодавчо, а відповідною постановою Кабінету міністрів України.

Б.КОРОТКОВ висловив побоювання, що уряд зменшить розмір соціального забезпечення зазначених категорій громадян, якщо законопроект № 7562, який планується винести на розгляд Верховної Ради України 7 липня, буде ухвалено.

Він зауважив, що до Києва харківські чорнобильці вирушать на автомобілях і потягах і братимуть участь у акції протесту один день.

Як повідомляв УНІАН, з 26 січня по 14 лютого у Харкові представники чорнобильських ветеранських організацій проводили мітинг з вимогою зберегти їхні соціальні пільги. Учасники акції вимагали не ухвалювати зареєстрований 14 січня у Верховній Раді законопроект № 7562.

У Донецьку біля будівлі облдержадміністрації 4 липня пройшов мітинг протесту профспілкових організацій області проти законопроекту про реформування системи пенсійного забезпечення.

У мітингу взяли участь близько тисячі представників 43 галузевих профспілок, що входять до обласної раду профспілок, а також група прихильників компартії, повідомляє кореспондент «Острів».

Учасники акції тримали в руках плакати: «Влада, не міняй дефіцит пенсійного фонду на дефіцит довіри народу!», «Працівники культури — проти пенсійної реформи за рахунок інтересів трудящих!», «Жебрацькі пенсії більше знижувати нікуди!», «Народ від вас захисту чекає! Реформа дуже боляче б'є!», «Пенсійна реформа у такому вигляді не потрібна, краще б пенсію підняли, наша пенсія — фігня!»

Учасники мітингу ухвалили резолюцію, в якій підкреслюється, що «пенсійна реформа, запропонована урядом, значно погіршує умови пенсійного забезпечення громадян України, знижує розміри пенсій, протирічить конституції України і проводиться на догоду вимогам Міжнародного валютного фонду».

У резолюції представники профспілок також заявили про невчасність підвищення пенсійного віку жінок до 60 років, підвищення на 10 років стажу для призначення мінімальної пенсії, заниження показників середньої заробітної плати для нарахування пенсій, позбавлення працюючих пенсіонерів права на перерахунок пенсій по заробітній платі.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:акції протесту, пенсійна реформа, Донецьк, Харків, чорнобильці


Читайте такожКоментарі (0)
avatar