Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Сесія про ліс і автомобілі
05-Лип-18 603 0.0 0
4 липня відбулася чотирнадцята сесія обласної ради сьомого скликання, яку провів її голова Ігор Вдовенко. У засіданні взяли участь очільник обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Як повідомляє сайт обласнї ради, спочатку депутати та присутні на пленарному засіданні вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїна – контрактника Олександра Божка, якого 1 липня поховали у селі Печі Борзнянського району, та усіх героїв Чернігівщини, що загинули, захищаючи цілісність і суверенітет рідної України.

Далі присутній на сесії народний депутат України Олександр Кодола виступив із привітанням та вручив Грамоту Верховної Ради України заступнику голови обласної державної адміністрації, депутату обласної ради Сергію Сергієнку. Потім керівники області вручили Почесну Грамоту Кабінету Міністрів України першому заступнику голови обласної ради Валентину Мельничуку та Грамоту Верховної Ради України очільнику Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергію Теребуну.

Депутат обласної ради Володимир Лобосок висловився за включення до порядку денного питання про передачу Семенівського районного дочірнього агролісгосподарського спеціалізованого підприємства «Семенівкарайагролісгосп» до комунальної власності району або ОТГ. Присутній на сесії голова Семенівської районної ради Василь Малкович також аргументував позицію громади з цього питання.

Альтернативний підхід до вирішення порушеного питання у своїх виступах висловили Валерій Куліч, Ігор Вдовенко, Ірина Грозенко, Арсен Дідур, Віктор Кияновський, Олег Авер'янов, Тетяна Ковальчук, Іван Якуб. Було запропоновано створити робочу групу, яка б спільно з Департаментом агропромислового розвитку, управлінням комунального майна та профільною комісією обласної ради, представниками депутатських фракцій, об'єднаних територіальних громад здійснили інвентаризацію лісових масивів, а також усіх незареєстрованих ділянок, та напрацювали механізм розподілу лісових ресурсів не лише у Семенівському районі, а й в усіх громадах Чернігівщини відповідно до Перспективного плану формування територій громад Чернігівської області та норм чинного законодавства.

Депутати продемонстрували одностайність стосовно надання згоди на прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області автомобілів швидкої допомоги. Автомобілі будуть закріплені на праві оперативного управління за лікувально-профілактичним закладом «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради. Передача двох автомобілів JACBrand у спільну власність здійснена у рамках реалізації Угоди між Урядами України та Китайської Народної Республіки про надання Міністерству охорони здоров'я України.

Серед іншого, більшістю голосів затверджено низку рішень щодо управління об'єктами комунальної власності, надання дозволів, розподілу орендної ставки, використання природних ресурсів тощо.

Депутати погодили виключення з Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації у 2018 році, комплексу дитячого табору «Юний технік» разом із земельною ділянкою, що знаходиться у селі Количівка Чернігівського району. Оскільки, відповідно до Закону України «Про освіту» об'єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням. Крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.03.2004 року № 141-р визначено, що міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів АР Крим, обласним, Київським та Севастопольській міським держадміністраціям, у сфері управління яких перебувають державні дитячі оздоровчі заклади, вжити заходів для забезпечення їх ефективного функціонування, недопущення перепрофілювання, злиття, закриття та скорочення ліжко-місць. Цим розпорядженням рекомендовано органам місцевого самоврядування під час відчуження об'єктів комунальної власності врахувати вимоги цього розпорядження щодо збереження мережі дитячих оздоровчих закладів.

У числі одноголосно прийнятих документів – рішення про надання дозволу на безоплатну матеріальну допомогу Державному науково-випробувальному центру Збройних Сил України. Таке рішення викликане тим, що Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України в даний час розміщується на базі колишнього Чернігівського вищого авіаційного училища льотчиків, які не використовуються за призначенням з 2004 року та потребують проведення поточного і капітального ремонтів. Ухваленим рішенням надано допомогу у вигляді пиломатеріалів - дошки обрізної хвойних порід в кількості 20 кубічних метрів для облаштування службових приміщень.

Також депутати підтримали питання, внесене на розгляд сесії обласною державною адміністрацією за поданням Управління містобудування та архітектури, про вжиття невідкладних заходів щодо укріплення, збереження та запобігання подальшій руйнації схилу навколо пам'ятки національного значення «Альтанка» у смт. Седнів Чернігівської області. Альтанка є пам'яткою архітектури загальнодержавного значення і оскільки розташована на земельній ділянці, яка знаходиться у постійному користуванні Чернігівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Чернігіврайагролісгосп», тож укріплення буде здійснене за кошти цього підприємства.

Разом з тим, депутати не підтримали проект рішення, яким передбачалося надання згоди на безоплатну передачу у державну власність нерухомого майна, а саме приміщень, що розташовані в будівлі за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20 та використовуються для розміщення Господарського суду Чернігівської області.

Бурхливе обговорення та полярно протилежні позиції присутніх на пленарному засіданні обласного представницького органу викликав проект рішення стосовно відміни Звернення депутатів Чернігівської обласної ради щодо тиску на органи місцевого самоврядування. За результатами голосування дане питання не набрало необхідної кількості голосів.

Рішенням сесії народні обранці ухвалили Звернення до Кабінету Міністрів України та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, стосовно внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження.

Стосовно передачі Семенівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Семенівкарайагролісгосп» до комунальної власності району або ОТГ, то в результаті голосування було ухвалено рішення про створення робочої групи, яка здійснить підготовку документів про передачу районних дочірніх агролісогосподарських спеціалізованих підприємств КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності міських, селищних та сільських рад ОТГ Чернігівщини.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Семенівка, лісогосподарські підприємства, Чернігівська обласна рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar