реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Саввіни Патріарха канонам вчать...
24-Чер-18 711 5.0 0
В принципі Вселенський Патріарх Варфоломій I міг би делегацію Новінського - РПЦ виставити за поріг, як це він уже був зробив одного разу з листом усіх архієрєїв так званої УПЦ на чолі з Володимиром Сабоданом. Вони посміли до нього звернутися (теж із якоюсь гадостю) і він відчитав їх, як малих дітей - не маєте ви права звертатися до мене, - написав Патріарх - через голову свого патріарха, московського. І ніяка ви не церква - відчитував він нерозумних, - а лишень група обласних єпископів.

Та цього разу, певно, вирішив Патріарх проявити смирення, щоб менше було московського збурення і передчасної воні, і прийняв неканонічну делегацію непонятно кого. Один митрополит одеський Агафангел (Савін) чого вартий - українофоб, кагебіст, а його нікчемні заяви по церкві розбила в пух і прах світська письменниця Галина Могильницька.

А возив білоклобучників спеціальним рейсом московський агент Новінський, за яким давно в'язниця СБУ всі решітки просушила... І, звісно, ж політ на гроші російського олігарха не є втручанням політиків у церковне життя... Як і стирчання його за спинами митрополитів - щоб, бува, зайвого не бовкнули?

Отже, ніяких переговорів не було - Патріарх ввічливо прийняв делегацію московської церкви, запросив кількох своїх митрополитів, щоб полюбувалися на цих субчиків, вислухав їх. Та й по всьому. Будуть саввіни вчити грецького патріарха канонам!

А владика Євстратій (Зоря) вловив московитів на брехні - речник УПЦ МП Миколай Данілєвіч, перекладаючи частину зустрічі, навмисне не переклав слова митрополита грецького про матір- Церкву, якою є константинопольська церква для України і Росії. Натура національна вище етикету, дипломатії і норм моралі.

До речі, мені здалося чи справді митрополит Гальський Еммануїл гидливо імітував цілування з московськими митрополитами?

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:українська автокефалія, Данилевич, УПЦ МП, Новінський, Варфоломій I


Читайте такожКоментарі (0)
avatar