Російська економіка відбере заощадження громадян
Російська економіка тепер буде виживати за рахунок заощаджень громадян Росії — голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна
Російські заощадження стали практично єдиним джерелом фінансування економіки, оскільки через санкції західні ринки капіталу вітчизняних компаній закрилися. Про це на "Альфа-саміті" у вівторок заявила голова Центробанку Ельвіра Набіулліна.
"До 2022 року нашим позичальникам, нашим компаніям були доступні, назвемо так, заощадження громадян Європи, США. Саме заощадження. Так як інфляція у цих країнах була низька, ставки відсоткові низькі, наші компанії могли брати ці заощадження за досить низькі ставки", - сказала Набіулліна.
"Вельми спрощуючи наш експортний сектор, який брав за кордоном ці кредити, він міг кредитуватися у громадян Європи та США, щоб збільшувати виробництво товарів, які постачав туди на експорт", — пояснила вона.
А зараз нам світові заощадження "недоступні", наголосила Набіулліна: "Єдине джерело фінансування практично єдине — це російські заощадження. І висока інфляція, високі відсоткові ставки".
***
Щось подібне вже пережили наші батьки в часи розвалу СРСР і усі збереження наших громадян, які зберігались в "Ощадбанку" були втрачені. Ох не солодко тоді прийшлось нашим батькам..., не солодко. Але росіянам не співчуваю, у них інша ситуація і їх особистий вибір — назад в темряву СРСР.
Ростислав ДЕМЧУК
Російські заощадження стали практично єдиним джерелом фінансування економіки, оскільки через санкції західні ринки капіталу вітчизняних компаній закрилися. Про це на "Альфа-саміті" у вівторок заявила голова Центробанку Ельвіра Набіулліна.
"До 2022 року нашим позичальникам, нашим компаніям були доступні, назвемо так, заощадження громадян Європи, США. Саме заощадження. Так як інфляція у цих країнах була низька, ставки відсоткові низькі, наші компанії могли брати ці заощадження за досить низькі ставки", - сказала Набіулліна.
"Вельми спрощуючи наш експортний сектор, який брав за кордоном ці кредити, він міг кредитуватися у громадян Європи та США, щоб збільшувати виробництво товарів, які постачав туди на експорт", — пояснила вона.
А зараз нам світові заощадження "недоступні", наголосила Набіулліна: "Єдине джерело фінансування практично єдине — це російські заощадження. І висока інфляція, високі відсоткові ставки".
***
Щось подібне вже пережили наші батьки в часи розвалу СРСР і усі збереження наших громадян, які зберігались в "Ощадбанку" були втрачені. Ох не солодко тоді прийшлось нашим батькам..., не солодко. Але росіянам не співчуваю, у них інша ситуація і їх особистий вибір — назад в темряву СРСР.
Ростислав ДЕМЧУК
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



