реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Росіяни за зиму вбили понад 30 військовополонених

За період із 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року російські окупаційні війська стратили 32 українських військовополонених. Це значно більше, ніж у попередні періоди.

Про це йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

38-й звіт місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період із 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року. Окрім цього, експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону.

Українські військові розповіли про жахливе ставлення в полоні в окупантів, неможливість спілкуватися з сім'ями та відсутність задовільного харчування і медичної допомоги.

Як зазначається, російські військові та посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.

«Крім цього, ММПЛУ задокументувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках в період з грудня 2023 до лютого 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який з попередніх періодів. ММПЛУ провела незалежну верифікацію трьох зі згаданих випадків», – йдеться у звіті.

Окрім цього, звіт Місії ООН також містить інформацію про насильство російської адміністрації щодо жителів окупованих територій України. В тому числі йдеться про вбивства цивільних осіб, свавільні затримання та обмеження свободи висловлення поглядів.

«Упродовж тримісячного періоду кількість жертв серед цивільного населення лишалась високою: через насильство, пов’язане з конфліктом, загинуло 429 цивільних осіб, ще 1 374 особи були поранені. Значна інтенсифікація обстрілів снарядами та баражуючими боєприпасами з боку російської федерації у період з кінця грудня по січень призвела до різкого збільшення кількості втрат серед цивільного населення у віддалених від лінії фронту районах», - додають у повідомленні.Теги:військовополонені, ООН, російсько - українська війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar