Головна › Новини › Гарячий коментар
Росія не міняється: угорське повстання назвала нацистським
26-Жов-16 862 0.0 0
Угорщина викликала посла Росії через зневажливий коментар генерального директора державної агенції «Россия сегодня» Дмитра Кисельова про повстання 1956 року.

«Ми даємо чітко зрозуміти, що не будемо ставитися толерантно до будь-яких зневажливих ремарок щодо повстання 1956 року і наших героїв», – мовиться у заяві МЗС Угорщини, опублікованій 25 жовтня. Про це повідомляє Радіо Свобода

На російському державному телебаченні назвали повстання «бунтом» під час якого «тисячі колишніх нацистів були звільнені з в’язниці». Російські медіа також висунули припущення, що повстання організував Захід.

23 жовтня угорці відзначали 60-ту річницю антикомуністичного повстання.

Антикомуністичне повстання в Угорщині 1956 року придушили радянські війська, танки з червоною зіркою розташувалися на вулицях Будапешта. Тоді загинули десятки тисяч цивільних, близько 300 тисяч угорців стали біженцями на Заході, а у самій країні прорадянський уряд Яноша Кадара вдався до масових репресій.

У 1968 році за угорським сценарієм радянські танки придушили демократичні процеси у Чехословаччині, відомі як «празька весна».


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:режим СРСР, угорське повстання, російська агресія, Празька весна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar