Рятуємо ламкі нігті
Нігті — не окремий орган, а лише видозміна шкіри. Тому вони так само чутливо реагують на будь-які зовнішні впливи та внутрішні негаразди організму. Наприклад, ламкість нігтів може супроводжувати таке захворювання, як залізодефіцитна анемія. А може свідчити про порушення периферійного кровообігу. Якщо маєте серцеві недуги чи просто ослаблення серцевого м’яза, якщо у вас постійно холодні руки, зрозуміло, що нігті недоотримують необхідного живлення і будуть слабкими.
Крихкість нігтів може бути ознакою різноманітних хвороб печінки, недостатності вітамінів і особливо мікроелементів — таких як селен і літій.
Нівечить нігті і грибкова інфекція. Деякі гриби виділяють ферменти, що порушують зв’язок між тканиною нігтьового ложа і нігтьовою пластинкою, внаслідок чого нігті «мертвіють», їм бракує живлення, вони стають крихкими й деформуються.
Окрема тема — використання лаків, вплив на нігті мийних засобів, ацетону, інших хімічних агентів. Вони можуть спричиняти алергію, що позначається не лише на шкірі, а й на нігтях.
До того ж за виглядом нігтів можна визначити, які саме проблеми виникли в організмі.
Якщо нігті тріскаються поперечними лініями — це наслідок їх травмування постійними манікюрними процедурами. Тертя, чищення спричиняють глибокі борозни і порушення верхніх ділянок нігтів.
Крихкість нігтів також може бути спричинена професійним контактом з лужними розчинами чи використанням неякісних лаків та ацетону.
Оніхолізис — захворювання, яке супроводжується відділенням нігтя від м’яких тканин пальця. Воно може виникати внаслідок контакту нігтя з алергенами, приміром, за надмірного використання лаків, що містять фенол. Виникає запалення нігтьового ложа, яке і спричиняє відшарування нігтя.
Лейконіхія — поява білуватих плям на нігтьових пластинках — свідчення неповноцінної кератинізації або наявності повітряних порожнин у них. Причиною може бути порушення функції печінки, хронічна інтоксикація організму, хоча етіологія цього явища досі залишається нез’ясованою.
Багатьох цих проблем можна уникнути, правильно доглядаючи за нігтями.
Частіше і коротше підстригайте нігті. У разі виникнення проблем хоч тимчасово відмовтеся від лаку, використання хімічних речовин, прання без рукавичок. Уведіть до раціону якомога більше кальцію, метіоніну (м’який сир), каротиноїдів (морква, гарбузи, зернові культури, особливо корисні пророщені зерна), вітаміну Е (різноманітні олії). Надзвичайно корисні для нігтьової тканини зелень петрушки, обліпихова олія, сік ягід обліпихи, ядра волоських горіхів. У разі залізодефіцитної анемії слід проконсультуватися з лікарем щодо вживання препаратів заліза.
Для профілактики різних порушень раджу перед нанесенням лаків втирати в нігтьовий валик суміші ефірних олій, наприклад 2—3 краплі розмаринової, 3—4 — олії пачулі, 3—4 — ромашкової. Або по 2—3 краплі олії чебрецю та лаванди.
Слід також втирати обліпихову олію в нігтьові пластинки. Можна робити сирні аплікації на них. Корисні ванночки з морською сіллю (10—15 хв) або ж ванночки з подорожником, ромашкою, чередою, листям обліпихи.
Читайте також |
Коментарі (0) |