реклама партнерів:
Головна › Новини › Поради

Рейдом - по піротехніці

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. В цей час біля ялинок і просто на вулицях запалюються бенгальські вогники, влаштовуються феєрверки. Проте, все це небезпечно і в будь-яку секунду може привести до виникнення пожеж, інших надзвичайних подій. Іноді через власну необачність і необережність отримують травми і навіть гинуть люди. Особливу небезпеку несуть собою різноманітні салюти, ракети, феєрверки та петарди.

У зв’язку з цим, співробітниками обласних управлінь Держтехногенбезпеки та МНС спільно з правоохоронцями проводяться рейдові перевірки місць зберігання та реалізації піротехнічної продукції. Результати перевірок виявилися невтішними. В багатьох випадках торгівля здійснюється без відповідного дозволу від органів Держтехногенбезпеки, сертифікати відповідності на дані вироби відсутні. Тобто до людей потрапляє піротехніка сумнівного виробництва, яка може стати причиною пожежі чи іншої надзвичайної події з травмуванням або загибеллю людей. З огляду на це рейдовими бригадами під час перевірок було заборонено реалізацію небезпечної продукції у трьох торгівельних закладах. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Отже, щоб свято не обернулось трагедією, необхідно запам’ятати:
- купувати піротехнічні вироби слід тільки у спеціалізованих магазинах, які мають дозвіл від органів державного нагляду у сфері пожежної безпеки;
- всі вироби повинні мати сертифікат відповідності та інструкцію про правила їх використання;
- забороняється використовувати вироби, які пошкоджені;
- зберігати піротехнічні вироби слід в недоступних для дітей місцях;
- відстань від феєрверків до поруч розташованих будівель та споруд повинна бути не менше 50 метрів;
- забороняється влаштовувати феєрверки особам, які знаходяться у нетверезому стані.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних правил буде запорукою Вашої безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят.

Управління Держтехногенбезпеки та
Управління МНС в Чернігівській областіТеги:піротехніка, мнс, пожежна безпека


Читайте такожКоментарі (0)
avatar