реклама партнерів:
Головна › Новини › Захоплення

Рейд по льоду

Рейдова перевірка місць зимової риболовлі

Пристрасть до риболовлі захоплює людину надовго, іноді на все життя. Тому рибалки уже не уявляють свого дозвілля без вудки в надії упіймати хоча б декілька рибин. Особливо приваблива зимова риболовля, адже без човна по льоду можна дістатися на водоймі до будь-якого зручного місця. Звісно, що це дуже спокушає людей. Проте не слід забувати про небезпеку льодового покрову, особливо в тих місцях, де б'ють джерела, швидка течія або струмок впадає у річку, поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу. Також часто люди не помічають засніжені старі лунки і миттєво опиняються під льодом.

З метою перевірки дотримання заходів безпеки на водоймищах, працівниками Держтехногенбезпеки спільно з співробітниками МНС була проведена рейдова перевірка місць зимової риболовлі на річці Десна в районі пішохідного мосту. На жаль, у жодного з рибалок в перевірених місцях не було рятувального жилета та мотузки 15-20 м з петлею на одному кінці та вантажем 400-500 гр на другому. До того ж деякі з них пробивають лунки через 2-3 метри одна від одної, хоча необхідно витримувати відстань не менше 5-6 метрів. Крім того, не виявилося у рибалок і так званих підручних засобів (два великих цвяхи або ніж) за допомогою яких, у разі потрапляння під лід, легше буде вибратися. Рибалки зігрівались теплим чаєм та кавою, проте як вони зазначили, часто їх колеги по зимовій рибалці зігріваються спиртним. Однак саме алкоголь уповільнює у людини відчуття небезпеки і призводить до лиха.

В ході рейду рятувальники роз’яснили рибалкам правила безпеки на льоду та вручили відповідні пам’ятки. Сподіваємося, що даний захід пройшов недаремно і поради фахівців дійшли до свідомості любителів підльодної риболовлі.

На закінчення хотілося б нагадати всім мешканцям Чернігівщини бути вкрай обережними і уважними на водоймах, особливо в період потепління. Саме в цей час зменшується міцність льоду та збільшується ризик опинитися під водою. Тож не випробуйте долю і дбайте про свою безпеку! Необхідно замислитися, невже вартий життя скорочений по льодовому покрову водойми шлях або упіймані кілька рибин.

Чернігівський міський відділ Управління Держтехногенбезпеки
у Чернігівській областіТеги:безпека на льоду, зимова риболовля


Читайте такожКоментарі (0)
avatar