реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

«Просвіта» вітає перейменування вулиць

Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка вітає рішення сесії Чернігівської міської ради про позбавлення ряду вулиць обласного центру маркерів «руського мира» та радянського колоніалізму і висловлює вдячність міському голові та депутатам за прийняте рішення.

Особливо просвітян радує поява в Чернігові проспекту імені Героя України, батька української державності Левка Лук’яненка, перший публічний виступ якого після заслання був саме на зібранні нашого товариства у 1989 році. Левко Лук’яненко неодноразово бував і пізніше в чернігівській «Просвіті», в нашому історичному будинку по вулиці Хлібопекарській, 10, дарував книги, виступав, всіляко підтримував просвітянські видання та всю нашу діяльність. А головне, безумовно, що він є автором Акту про незалежність України, багатолітнім політв’язнем за ідею вільної України і нарешті його ім’я увічнене на карті міста.

Також вітаємо інші перейменування як в Чернігові, так і в інших містах області, та наголошуємо, що називати вулиці назвами дерев та квітів замість вшанування видатних земляків не сприяє просвітленню народу, а лише затуманює ту героїчну боротьбу, яку веде наш народ з російським агресором. Тож сподіваємося, що робота по звільненню публічного простору на Чернігівщині від усього, що пов'язує нас із агресором, буде продовжена для виховання українських патріотів.

Від правління
Олександр ШЕВЧЕНКО, голова.Теги:черігівська Просвіта, деколонізація, Олександр Шевченко, Левко Лук'яненко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar