реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Про Український віртуальний опір в запитаннях та відповідях

Пропонується до уваги інтернеткористувачів інтерв'ю з одним із координаторів Українського Віртуального Опору (http://uvo.cv.ua/), неформального об'єднання українців в Інтернеті.

- Які цілі має УВО?

- Революція, українська революція в мережі Інтернет! Це наш ренесанс і час настав. Нашими головними цілями є пропаганда всього українського в мережі Інтернет та захист нашого інформаційного простору від посягань, одним словом – забезпечення інтернет-захисту України. Як бачимо події навколо поширення секретних документів в Інтернеті реально впливає на житті в цілому світі, тому майбутнє саме за Інтернетом.

- Які ваші методи боротьби?

- Ми створюємо патріотичні відео чи відео презентації на youtube.com, створюємо банери, картинки, статі про нашу культуру, ми поширюємо Інтернетом інформацію про акції в реальному житті, страйки, про спротив, гуртуємо українців... Методи обмежуються лише результативністю і нашою фантазією. Загалом ми постійно перебуваємо в русі, а тому методи комунікації та об'єднання учасників нашої ініціативи постійно вдосконалюються.

- Олександре, як ви потрапили до УВО?

- Вирішив коли проводжу час в Інтернеті, треба проводити його з користю.

- Хто у вас головний?

- Як це не дивно, але головного у нас немає, є координаційна рада, яка лише координує діяльність, але всі відносини намагаємось будувати без чіткої централізації на партнерських засадах.

- Перефразую, ви чийсь проект?

- Так. Ми проект українського народу, сподіваюсь, що ми Божий проект також, так як маємо на меті відродження духовності та віри в українців, на цей напрямок в майбутньому ми покладаємо особливі надії.

- Як ви фінансуєтесь? Чи пропонували УВО гроші, можливо якісь меценати?

- Як такого фінансування не маємо, все ґрунтується на добровільній ідейній основі, де треба збираємо кошти власними силами, але верхівці УВО пропонували гроші. Ми відмовились, так як з самого початку усі вирішили, що відносини в УВО повинні ґрунтуватися на принципах партнерства без існування господаря, як такого. Перехід на дотаційну голку за рахунок централізованого фінансування просто знищить саму ініціативу.

- Хто то були?

- Точно не знаю, молодіжне крило якоїсь з парламентських "опозиційних" партій.

- Кого приймаєте в УВО?

- Усіх, хто вважає, що дія важливіша за дискусії.

- Вам пропонували зареєструватись офіційно?

- Так, нам пропонували навіть стати партією. Мене від того бере сміх. Доводиться постійно пояснювати, що ми народне об'єднання українців всього світу в Інтернеті. УВО – це механізм об'єднання та засіб комунікації якомога більшої частини українського інтернет-простору. Хоча не виключаю, що УВО в майбутньому буде спонукати до створення організацій та спільних проектів в реальному житті. Передумови для цього вже є, тому все може бути.

- Як декларують себе учасники УВО?

- З тих, що себе задекларували, це представники багатьох політичних партій та громадських організацій. Крім того, існує багато ініціатив в мережі Інтернет, які також долучаються до наших проектів. У нас немає обов'язкової вимоги відкривати своє реальне обличчя. Ми не ставимо питання про ідеологію в роботі УВО. Чим менше обмежень, тим більше свободи, але безперечно в межах загальноприйнятої мети нашої ініціативи.

- Може тому УВО є неформальною організацією?

- В часи, коли арештовують за розмови в чаті та записи в блозі, багато хто бажає бути неформалом. Хай шукають вітер в полі... Для багатьох, хто в реальному житті працює в бюджетній сфері це є виходом, можливістю висловити свій протест. Але останнім часом у нас намітилась позитивна тенденція, коли багато учасників декларують себе як реальних осіб. Це вибір кожного.

- Ви боїтесь арештів?

- Ні, але маємо здоровий глузд. У нас є можливість належним чином захистити своїх учасників. Ми не радили б нас чіпати.

- Повернемось до нинішньої ситуації в Україні. Чи працюють українські спецслужби задля української Інтернет безпеки?

- Може й працюють, але вони так глибоко законспірувались, що їхні дії можуть бути відчутні хіба що на рівні якогось села, а не країни. Взагалі в мене на наші спецслужби надії нема, позаяк її використовують для цькування українців, а не для захисту її громадян.

- Яку ви б дали пораду? Чи важко захищати український Інтернет простір?

- Взагалі умовно є три рівні на яких можна працювати: "рівень з низів" – це об'єднувати людей, формувати спільноти, робити відео, фото, словом усе, що потрібно для пропаганди і створення матеріалу.

Наступний рівень це створення проектів задля збирання аудиторії, чи дестабілізації ворога, моніторинг Інтернету та здобутку інформації через мережу Інтернет. Уже цих двох рівнів достатньо задля того, щоб іноді бити по морді ворога з їхньою потужною інформаційною машиною та інформувати власних громадян.

Третій рівень це "масовий рівень", фінансований суспільством, тут потрібні кадри і люди, що будуть цим займатися постійно, а не лише у свій вільний час. Якщо ж говоримо про Інтернет, то достатньо мати невеликий річний бюджет, веб-сервера, кілька десятків людей: журналісти, програмісти, дизайнери і просто креативні люди. Безперечно, що саме держава повинна подбати, щоб захистити наші інтереси в інтернет-просторі, але для цього повинно прийти розуміння та... багато часу. Поки що це неможливо, а тому ми сподіваємось тільки на простих людей.

- Але чи існує хоча б гіпотетична можливість поставити питання безпеки України в мережі Інтернет на державному рівні?

- Так. Це тема іншої розмови, я б не хотів розкривати усі цікаві ідеї. Скажу лише, що в УВО є напрацювання в цьому напрямку і ми будемо намагатись державу, а це відповідні органи державної влади та посадові особи, зробити своїм партнером. Якщо цього не станеться, якщо держава буде нас сприймати за опозицію та ворогів, то наші дії будуть адекватні.

- В учасниках якої спеціалізації більш зацікавлено УВО?

- Ми відчуваємо брак таких фахівців, як програмісти та журналісти, тих, хто власне і творить інтернет-простір.

- Що скажете про піар-технологів?

- Практично від них немає користі для дій в Інтернеті, вони лише займаються викачуванням грошей у наших "Вождів" під час виборів. Рівень довіри до фахівців цього профілю зараз практично нульовий.

- Хто є об'єктом вашої боротьби?

- Усі, хто намагаються розповідати нам українцям хто ми є і як нам жити.

- Скільки членів налічує ваша організація?

- Якщо рахувати разом з тим хто нам ситуативно допомагає, приєднується до акцій то близько 2-х з половиною тисяч. Але активних учасників, як і в житті набагато менше.

- Вас намагались знищити чи саботувати?

- Так, нажаль, більшість диверсантів були "українцями".

- Поясніть будь ласка.

- Нас хотіли розколоти "юлєботи", саботували нашу діяльність переважно ті, хто називав нас радикалами. Ще на нас здійснювали хакерські атаки під час виборів, підозрюються наймані хакери з Партії Регіонів.

- Ви радикали?

Не бачу нічого радикального в захисті нашої Батьківщини. Також хочу підкреслити, що віртуальний або інформаційний опір в Інтернеті створювався і діє саме для підтримки діючого реального вуличного опору. Наприклад, організація флеш-мобів та політ-мобів.

- Які ваші подальші плани?

- Ми створюємо українське радіо в Інтернеті та інші проекти, маємо безліч ідей. І створюємо свою соціальну мережу, так як нинішні "українські" соц мережі є лише формально українськими та є залежними. Останнім часом наш ресурс або працював з перебоями або взагалі не працював, тому виникли всіляки чутки, які ми не будемо спростовувати. Зараз запрацює наш оновлений ресурс, українське радіо та буде можливість попрацювати над іншими проектами. Про відкриття нашого оновленого ресурсу ми безперечно повідомимо, але залишилось вже зовсім небагато.Взагалі то УВО не обмежується тільки віртуальною роботою. В реальному житті у нас також є ідеї та проекти. Не хотілося б видавати всі ідеї зараз на гора, будемо інформувати інтернет-простір поступово по мірі реалізації. Серед найближчих, це друковане видання "Минуле і майбутнє України мовою Інтернету. Сто варіантів подолати руїну". Набір матеріалів в дане видання вже почався. Є також ідея провести перший Конгрес УВО в цьому році на території України. Є пропозиції від української діаспори провести його за кордоном, щоб уникнути переслідувань, адже завжди є спокуса взяти на список всіх учасників інтернет-баталій, якщо вони зберуться в одному місці. Але ми ніколи на це не підемо, а тому такий захід пройде неодмінно в Україні. Більше про ці та інші проекти читайте на нашому новому ресурсі.

- Які проблеми існують з українськими соцмережами?

- Наприклад:, на i.ua до приїзду патріарха Кирила видаляли масово облікові записи українських патріотів.Протягом останніх кількох років в мережі відбуваються начеб то випадкові конфлікти, віртуальні війни та в основному україно-російські розборки. Кожного разу все відбувається по заданому алгоритму. Група провокаторів реєструється на ресурсі, потім починається зливання всілякого бруду на Україну та українців, після чого спільнота ресурсу ділиться на частини, відбувається штучний розкол за політичними поглядами і все, – робота ресурсу паралізована. В результаті такої війни страждають всі, крім цих провокаторів. Більшість авторів іде з ресурсу, сам ресурс втрачає популярність, але саме цікаве, що після конфлікту з ресурсу ідуть і самі провокатори, які таким чином відпрацьовують свої гроші. Багатьох з цих осіб ми знаємо особисто. Ганебним є те, що такими підробітками займаються не тільки студенти українських вузів, а і викладачі. Що це? Що можуть посіяти вони в своїх студентах, крім ненависті до своєї держави?
В свій час такі конфлікти пройшло багато мереж, в тому числі і Народна правда. Сьогодні така локальна війна відбувається на сайті Политико, власники якого не надто опікуються моральним аспектом та любою ціною намагаються зробити ресурс прибутковим. Нас не дуже хвилює те, що даний ресурс має відношення до нової політичної сили, назву якої ми не будемо називати з етичних мотивів, але вважаємо, що межа повинна бути і забезпечити, принаймні, рівність всіх, є першочерговим. Тим більше, надання переваг за політичною ознакою залежно від ситуації не може вітатися з нашої сторони. Вони повинні розуміти, що проти нас українців іде цілеспрямована війна, на жаль зі сторони нашого сусіда, а тому провадження ринкової політики, заробляння копійок на продажі України є самогубством, в тому числі і для цих ресурсів.Подібних прикладів повно на ресурсах з українським доменним ім'ям...

- Ну що ж бажаю вам успіху, гадаю, що Інтернет дізнається набагато більше про УВО.

- Обов'язково! Користуючись наданою мені нагодою запрошую людей дії до нас. Брати і сестри, якщо проводите якийсь вільний час в Інтернеті, проводьте його з користю! УВО – це пошук однодумців і спілкування. Змінимо інтернет-простір разом з вами.
Теги:опір, вибір, мвс, Український, органи, СБУ, терор, суспільство, віртуальний


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0 Spam
1
I will be putting this dazzinlg insight to good use in no time.
avatar